Nowe forum skps (!)

Wszelkie propozycje, uwagi, komentarze dotyczące funkcjonowania forum SKPS-u http://www.forum.skps.wroclaw.pl

Nowe forum skps (!)

Postautor: Marcin » 21 gru 2013, 22:48

Szanowni Państwo, koleżnaki, koledzy!

Ze względu na brak stabilności oraz uciążliwości reklamowe od dłuższego czas przymierzaliśmy się do przeniesienia forum SKPS na własne serwery. Niestety uniemożliwiały nam ten ruch ograniczenia nadane przez zarządzającego forum: rubezahl.mojeforum.net. W związku z zakończeniem działalności naszego dotychczasowego zarządcy z dniem 15.01.2014 jesteśmy zmuszeni do wykonania wcześniej planowanego ruchu. Niestety nie obejdzie się bez strat :( W chwili obecnej nie jesteśmy w stanie zaimportować zarchiwizowanej bazy rubezahl.mojeforum.net do nowego skryptu. Jesteśmy na etapie poszukiwania rozwiązań lecz nie mamy przekonania czy kiedykolwiek to będzie możliwe. Zyskamy napewno stabilne, niezależne, nowoczesne forum wolne od reklam.
Z tego miejsca pozostało mi zaprosić Was wszystkich do rejestracji i logowania się na http://www.forum.skps.wroclaw.pl, owocnych dyskusji, wymiany poglądów i doświadczeń a przede wszystkim dobrej zabawy!

pozdrawiam

Marcin
Awatar użytkownika
Marcin
Administrator
 
Posty: 13
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:04
Lokalizacja: Piechowice... a tak naprawdę Wrocław

Re: Nowe forum skps (!)

Postautor: Silesiaus » 22 gru 2013, 12:21

Marcin, ile miejsca zajmuje strona skps-u, a ile forum ?
Awatar użytkownika
Silesiaus
 
Posty: 3
Rejestracja: 22 gru 2013, 12:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowe forum skps (!)

Postautor: Krzyś » 22 gru 2013, 13:27

Coś chyba strona główna forum szwankuje
Awatar użytkownika
Krzyś
 
Posty: 78
Rejestracja: 22 gru 2013, 13:01

Re: Nowe forum skps (!)

Postautor: Marcin » 22 gru 2013, 17:21

Silesiaus pisze:Marcin, ile miejsca zajmuje strona skps-u, a ile forum ?


forum: sama baza 17MB
strona: ponad 150MB
Awatar użytkownika
Marcin
Administrator
 
Posty: 13
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:04
Lokalizacja: Piechowice... a tak naprawdę Wrocław

Re: Nowe forum skps (!)

Postautor: Artur » 23 gru 2013, 14:48

Czy funkcja prywatnych wiadomości jest niedostępna i nieaktywna celowo :) ?

I druga sprawa - ponieważ już kiedyś stałem przed przykrą koniecznością ręcznego "ratowania" zawartości forum, i pamiętam jak paskudna i mrówcza to robota - zgłaszam się do pomocy. Czy macie już jakąś wizję, co powinniśmy uratować w pierwszej kolejności? :)
Awatar użytkownika
Artur
 
Posty: 581
Rejestracja: 22 gru 2013, 16:35

Re: Nowe forum skps (!)

Postautor: Marcin » 23 gru 2013, 17:39

Artur pisze:Czy funkcja prywatnych wiadomości jest niedostępna i nieaktywna celowo :) ?

I druga sprawa - ponieważ już kiedyś stałem przed przykrą koniecznością ręcznego "ratowania" zawartości forum, i pamiętam jak paskudna i mrówcza to robota - zgłaszam się do pomocy. Czy macie już jakąś wizję, co powinniśmy uratować w pierwszej kolejności? :)



PW działa. Wysłałem Tobie PW. Sprawdź :)

a co do kopiowania, to zrobimy to na wzór Ivo (viewtopic.php?f=22&t=18) kopiując w pierwszej kolejności najistotniejsze merytorycznie tematy.
Awatar użytkownika
Marcin
Administrator
 
Posty: 13
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:04
Lokalizacja: Piechowice... a tak naprawdę Wrocław

Re: Nowe forum skps (!)

Postautor: Artur » 23 gru 2013, 18:32

Odebrałem bez problemów. Natomiast nie mam przycisku "odpowiedź", nie pokazuje mi przycisku PW w profilach użytkowników, a po kliknięciu "tworzenie wiadomości" dostaję komunikat: Przepraszamy, ale nie masz uprawnień do używania tej funkcji. Aby używać tej i innych funkcji, musisz się zarejestrować. mimo, że jestem zalogowany. Podejrzewam, że problem leży gdzieś w ustawieniach uprawnień ;)

A jeśli chodzi o kopiowanie, to zabieram się do pracy ;)
Awatar użytkownika
Artur
 
Posty: 581
Rejestracja: 22 gru 2013, 16:35

Re: Nowe forum skps (!)

Postautor: Maciek » 23 gru 2013, 23:41

Widzę, że to forum ma adres http://www.forum.skps.wroclaw.pl.
Nie jestem informatykiem, ani prawie informatykiem, ale wydaje mi się, że gdyby forum zostało "podwieszone" pod naszą stronę http://www.skps.wroclaw/forum, zaglądanie na forum automatycznie podnosiłoby odwiedzalność głównej strony.
Co fachowcy na to?
Awatar użytkownika
Maciek
 
Posty: 11
Rejestracja: 16 kwie 2013, 11:02

Re: Nowe forum skps (!)

Postautor: Maciek » 23 gru 2013, 23:52

Co do nazwy forum, zamiast anglojęzycznej maniery "SUDETY FORUM" (podobnie zamiast "Festiwal w Sopocie" wszyscy mówią "Sopot Festival" - przykłady można mnożyć) proponuję klasycznie: "Forum Studenckiego Koła Przewodników Sudeckich". Bez kombinowania i od razu wiadomo, gdzie się trafiło.
Awatar użytkownika
Maciek
 
Posty: 11
Rejestracja: 16 kwie 2013, 11:02

Re: Nowe forum skps (!)

Postautor: Anna K. » 23 gru 2013, 23:53

hej,

ja mam też trochę wolnego czasu i chętnie zrobię sobie przerwę w świętowaniu. żeby się nie dublować może powstanie lista tematów do kopiowania?

pozdrawiam,
Ania
Anna K.
 
Posty: 5
Rejestracja: 18 paź 2011, 20:44


Wróć do Propozycje i uwagi techniczne dot. Forum

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron