Podział zakładki "Wyjazdy, rajdy, wyprawy..." ?

Wszelkie propozycje, uwagi, komentarze dotyczące funkcjonowania forum SKPS-u http://www.forum.skps.wroclaw.pl

Podział zakładki "Wyjazdy, rajdy, wyprawy..." ?

Postautor: KrzysiekJ » 22 gru 2013, 02:06

Przedstawiam do rozważenia podział dość istotnego działu "Wyjazdy, rajdy, wyprawy..." na dwie części. Pierwsza dotyczyłaby wyjazdów planowanych ["Odbędzie się"], czyli zawierałaby dokładnie to, co w dotychczasowym SKPS-owskim forum dominowało w tym dziale (sprawy organizacyjne związane z wyjazdem, termin, lista uczestników, tryb zapisów itp., itd.), druga zaś zawierałaby relacje z imprez SKPS już zakończonych, zarówno z tej bliższej, jak i bardziej odległej przeszłości.

Często w górach spotykałem ludzi spoza koła, którzy rozczarowywali się po kliknięciu na tytuły większości wątków w tym dziale (pierwszy z brzegu przykład: "Łużyce Górne, jakaś data" - klik - informacja o terminie wyjazdu - lista uczestników - trasa - KONIEC = żadnych zdjęć, żadnych wrażeń). Po trzech takich nietrafionych próbach dawali sobie spokój z naszym forum. Bo ten dział dość mocno rozmijał się z ich oczekiwaniami i wyobrażeniami. Zdaję sobie sprawę, że specyfika forum wewnątrzkołowego powinna być inna niż "tradycyjnych" forów górskich. Zamieszczając jednak relacje z odbytych kołowych imprez możemy jednak tę odmienność dość znacznie podkreślić i uatrakcyjnić. Ale to może tylko moje zdanie?

Pozdrawiam świątecznie

Krzysiek
KrzysiekJ
 
Posty: 174
Rejestracja: 22 gru 2013, 01:43

Re: Podział zakładki "Wyjazdy, rajdy, wyprawy..." ?

Postautor: Mrozen » 22 gru 2013, 11:08

Zgadzam się z Krzyśkiem - już dawno chciałem, a by na Forum powstało coś, co można nazwać "Kroniką SKPSu". Tam młodsi i starsi mogliby dzielić się swoimi wrażeniami oraz pamiątkami z imprez dawnych i obecnych.
Może to dobry moment by to zrobić?

Pozdrawiam

Mrozen
Awatar użytkownika
Mrozen
Moderator
 
Posty: 1992
Rejestracja: 22 gru 2013, 10:18

Re: Podział zakładki "Wyjazdy, rajdy, wyprawy..." ?

Postautor: Koks » 22 gru 2013, 12:29

Uważam, że to świetny pomysł.
Awatar użytkownika
Koks
Moderator
 
Posty: 444
Rejestracja: 22 gru 2013, 12:26
Lokalizacja: Srebrna Góra

Re: Podział zakładki "Wyjazdy, rajdy, wyprawy..." ?

Postautor: Krzyś » 22 gru 2013, 13:04

To nie ma się co "zgadzać" tylko trzeba pisać.
Takie drugie coś to kierunkowanie (w nazwie) forum głównie na Sudety, świat jest "globalną wioską" a ludzie interesują się wyjazdami i ciekawostkami z różnych gór (choćby relacje KrzyśkaJ z Pirynu)
Awatar użytkownika
Krzyś
 
Posty: 78
Rejestracja: 22 gru 2013, 13:01

Re: Podział zakładki "Wyjazdy, rajdy, wyprawy..." ?

Postautor: Marcin » 22 gru 2013, 18:16

Jest jak postanowiliście powyżej :P Po odbyciu się danej imprezy będzie ona przenoszona przez moderatorów do [ODBYŁO SIĘ]
Awatar użytkownika
Marcin
Administrator
 
Posty: 13
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:04
Lokalizacja: Piechowice... a tak naprawdę Wrocław

Re: Podział zakładki "Wyjazdy, rajdy, wyprawy..." ?

Postautor: KrzysiekJ » 22 gru 2013, 19:51

Marcin pisze:Jest jak postanowiliście powyżej :P Po odbyciu się danej imprezy będzie ona przenoszona przez moderatorów do [ODBYŁO SIĘ]


Nie do końca taka była moja intencja. Wolałbym, aby w dziale "Odbyło się" znalazły się typowe relacje o jakimś potencjale merytorycznym (wrażenia z wyjazdów, fotografie itp.). Wiem, że i "merytoryką" dla kogoś może być informacja, gdzie pięć lat wcześniej miał być podstawiony autokar i na którą godzinę w restauracji w Lubaniu zamówiono obiad, ale... jest to już chyba ładunek wiedzy strawny wyłącznie dla najbardziej ortodoksyjnych historyków SKPS (sam chyba należę do tej grupy). Sensowniej by było te wątki archiwizować w odrębnym dziale, aby nie zaginęły, natomiast w dziale "Odbyło się" (może faktycznie lepszą i bardziej adekwatną do zawartości działu byłaby zaproponowana przez Mrozena nazwa "Kronika SKPS" z podtytułem "Relacje z wyjazdów" ?) umieszczałbym tylko "sfabularyzowane" wątki. Inaczej to będzie taki sam "groch z kapustą" jak w dotychczasowym forum.

Krzysiek
KrzysiekJ
 
Posty: 174
Rejestracja: 22 gru 2013, 01:43


Wróć do Propozycje i uwagi techniczne dot. Forum

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości