Sztafeta GSS 2015

informacje, wrażenia, relacje etc. {Każdy nowy temat proszę zaczynać od daty w formacie yyyy.mm.dd}

Sztafeta GSS 2015

Postautor: TomekDeron » 11 lut 2015, 00:01

Witajcie,
chciałbym się z Wami podzielić pomysłem jaki kiełkuje w mojej głowie od jakiegoś czasu.

Rozmowy z Astronomem podczas jednej z ostatnich wycieczek zainspirowały mnie do reaktywowania pomysłu - już kiedyś zrealizowanego - przejścia w sztafecie Głównego Szlaku Sudeckiego.
Wydarzenie o którym opowiadał mi Astronom miało miejsce już dobrych kilkanaście (kilkadziesiąt??) lat temu i w dzisiejszej rzeczywistości można by temu dodać nieco więcej "kolorytu". Poprzednie sztafetowe przejście GSS udało się zrealizować bez telefonów komórkowych, nawigacji GPS, szybkiego transportu i wielu innych udogodnień. Przejście to było realizowane przez ówczesnych członków SKPSu, więc mam nadzieję że mogę ten temat podjąć na nowo jako członek tego szacownego grona.

Moja propozycja jest taka:
- około 5-dniowe przejście w systemie NON STOP podzielone na odcinki z metą w Świeradowie
- termin - końcówka wakacji 2015
- bezpośrednia "transmisja" on-line za pomocą modułu GPS/GSM, będzie można na stronie www oglądać gdzie aktualnie znajduje się "pałeczka" sztafety
- podział trasy na odcinki max 4-6 godzinne w zależności od możliwości dojazdu i zmiany sztafety - potrzeba by około 20-25 zmian (1 osoba lub zespół...)
- możliwość udziału w sztafecie nie tylko przewodników z SKPS ale wszystkich chętnych
- zabezpieczenie przejścia przez tzw. logistyka, osobę (osoby) dysponujące autem, które dbałyby o dojazd zmiany sztafet w odpowiednie miejsce

Dodatkowo:
- zlot naszego środowiska na końcu trasy (sobota-niedziela)
- możliwość promocji środowiska SKPS i przyciągnięcie nowych osób - mam wrażenie, że ostatnio nam tego dość mocno brakuje
- może jakieś imprezy towarzyszące? może jakieś pokazy? slajdowiska? kącik historyczny?
- może podpiąć pod tę akcję jakiś szczytny cel?

Pisząc tutaj o tym oczywiście deklaruję swoją gotowość do przygotowania i organizacji całości. Mile widziane osoby do pomocy. Niektórzy z Was mieli okazję ze mną współpracować przy organizacji dużych imprez sportowych i turystycznych na kilkaset osób, więc wierzę że w takim zespole jesteśmy w stanie sprawnie to przygotować.

Kieruję też do Was kilka pytań:
- co myślicie o zaproponowanym terminie?
- kto z Was chciałby wziąć udział w sztafecie? a kto pomóc w zabezpieczeniu logistycznym?
- może macie jakieś propozycje na imprezy towarzyszące?
jestem otwarty na wszelkie propozycje, pomysły, sugestie.

Proszę tylko o merytoryczne komentarze tutaj - bez off topa w stylu "a może lepiej pojechać w Tatry?" itp. Komentarze nie na temat, będę po prostu wycinać :)

Zapraszam do dyskusji.
Tomek
Awatar użytkownika
TomekDeron
 
Posty: 453
Rejestracja: 22 gru 2013, 12:36

Re: Sztafeta GSS 2015

Postautor: Artur » 11 lut 2015, 02:18

Super pomysł. Od razu deklaruję zarówno pomoc przy przygotowaniach, jak i chęć udziału jako uczestnik. Autem niestety nie dysponuję.

Zaporponowany termin wydaje się ok. W takim układzie start wychodziłby mniej więcej we wtorek tak, by w sobotę wieczorem ostatnia osoba/ekipa dotarła do Świeradowa.

Jeśli chodzi o imprezy towarzyszące, to faktycznie nie wyobrażam sobie tego bez podsumowującego spotkania/zlotu na końcu trasy. Ponieważ będzie to na swój sposób impreza nawiązująca do tradycji, bardzo chciałbym na tym końcowym zlocie spotkać możliwie wielu starszych stażem członków SKPS i być może usłyszeć opowieści tych inicjatywach i imprezach sprzed lat :)

Przyszłą mi też do głowy luźna myśl, że zapewne będzie to już po zakończeniu kursu i egzaminie, więc i czas na blachowanie. Ale nie podejmuję się oceniać, czy takie wymieszanie przeszłości z przyszłością jest wykonalne i celowe. Nasze blachowanie w listopadzie 2013 miało być połączone z andrzejkami i niewiele z tego wyszło, po blachowaniu na andrzejki nikt nie miał już siły ;)
Awatar użytkownika
Artur
 
Posty: 581
Rejestracja: 22 gru 2013, 16:35

Re: Sztafeta GSS 2015

Postautor: Mrozen » 11 lut 2015, 08:30

Sztafeta Sudeckim Szlakiem im. dr Mieczysława Orłowicza 17 - 21 czerwca 1992

"Sukces, sukces, znowu sukces!!! Udało się tym razem bez problemów skończyć tę idiotyczną imprezę dla ludzi normalnych, (...)". Brałem udział.

W załącznikach podział na odcinki i przypisane do nich osoby (463 punkty GOT, czas przejścia ok. 90 godzin). Termin czerwcowy, bo dni wtedy najdłuższe. Bez komórek potrzebna była rezerwa czasu na odnajdywanie się uczestników w celu przekazywania pałeczki.

Wtedy jeszcze trzeba było się tłumaczyć, co się robi przy granicy nocą - więc w kolejnym załączniku i takie pismo.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Mrozen
Moderator
 
Posty: 2005
Rejestracja: 22 gru 2013, 10:18

Re: Sztafeta GSS 2015

Postautor: sucharek » 11 lut 2015, 11:39

Ciekawy pomysł.....nie posiadam auta. Chciałbym wziąć udział.....jeżeli można to wezmę odcinek Góry Sowie(całe :) ). Termin mi pasuje.....jestem członkiem SKPS(blacha 321) i przewodnikiem. Pozdrawiam
sucharek
 
Posty: 77
Rejestracja: 22 gru 2013, 03:44

Re: Sztafeta GSS 2015

Postautor: Krzyś » 11 lut 2015, 12:32

Pomysł ciekawy ino w razie potrzeby również oferuję swoją pomoc (o ile nie będzie zawirowań "niekoniecznie" zgodnych z prawem w organizacji)
Awatar użytkownika
Krzyś
 
Posty: 78
Rejestracja: 22 gru 2013, 13:01

Re: Sztafeta GSS 2015

Postautor: Koks » 11 lut 2015, 22:42

Też i coś takiego chodziło po głowie od dłuższego czasu. Deklaruję pomoc, przejście. Auto też w razie czego mam :)
Może uda się zaatakować podany przez Mrozena czas 90 godzin ;)
Awatar użytkownika
Koks
Moderator
 
Posty: 444
Rejestracja: 22 gru 2013, 12:26
Lokalizacja: Srebrna Góra

Re: Sztafeta GSS 2015

Postautor: TomekDeron » 12 lut 2015, 11:03

Mrozen pisze:...

Wtedy jeszcze trzeba było się tłumaczyć, co się robi przy granicy nocą - więc w kolejnym załączniku i takie pismo.


Dzięki za te archiwalia :) pismo tym bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że ta edycja Sztafety miałaby całkiem inny wygląd :)
Nie mniej przy organizacji zamierzam przynajmniej poinformować stosownych zarządców terenu, jak choćby KPN.

@Mrozen - czy jesteś w stanie skontaktować się z osobami wymienionymi w podziale odcinków? Fajnie by było zaprosić te osoby do współpracy, podzielenia się doświadczeniami, a przede wszystkim zaprosić na zakończenie.

Co do Waszych zgłoszeń, to wszystkie odnotowuję i z góry dziękuję. Myślę że z początkiem wiosny zacznę urzeczywistniać wszystkie plany.
Awatar użytkownika
TomekDeron
 
Posty: 453
Rejestracja: 22 gru 2013, 12:36

Re: Sztafeta GSS 2015

Postautor: logis » 12 lut 2015, 11:40

Dzień dobry,
co do tego przejścia z 1992 roku to o ile pamiętam, udało się dopiero za drugim razem. Wcześniej były różne numery typu zgubienie pałeczki, zaspanie w schronisku przed przejęciem tejże pałeczki, pęcherze na kopytkach które przeszkadzały w ukończeniu odcinka itd. Ale było pięknie :-)

Jacek
Awatar użytkownika
logis
 
Posty: 57
Rejestracja: 23 gru 2013, 08:52

Re: Sztafeta GSS 2015

Postautor: TomekDeron » 12 lut 2015, 12:01

Wiem, wiem... Astronom mi co nieco opowiadał o tym :) Ważne że się udało.

logis pisze:Dzień dobry,
co do tego przejścia z 1992 roku to o ile pamiętam, udało się dopiero za drugim razem. Wcześniej były różne numery typu zgubienie pałeczki, zaspanie w schronisku przed przejęciem tejże pałeczki, pęcherze na kopytkach które przeszkadzały w ukończeniu odcinka itd. Ale było pięknie :-)

Jacek
Awatar użytkownika
TomekDeron
 
Posty: 453
Rejestracja: 22 gru 2013, 12:36

Re: Sztafeta GSS 2015

Postautor: Łukasz Mucha » 12 lut 2015, 16:39

Bardzo ciekawa propozycja, z chęcią pomogę i/lub wezmę udział.
Jeśli chodzi o imprezę towarzyszącą to proponuję kącik historyczny w postaci zorganizowania strojów z epoki początków przewodnictwa i oferowanie usług z tego okresu - noszenie bagażu lub lektyki (na Stóg Izerski skoro koniec ma być w Świeradowie), a zarobione pieniądze przeznaczyć na szczytny cel ;).
Awatar użytkownika
Łukasz Mucha
 
Posty: 136
Rejestracja: 07 sty 2014, 21:03

Następna

Wróć do Wyjazdy, rajdy, wyprawy... [ODBYŁO SIĘ]

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości