Wigilia 2015 - 19-20.grudnia

informacje, wrażenia, relacje etc. {Każdy nowy temat proszę zaczynać od daty w formacie yyyy.mm.dd}

Re: Wigilia 2015 - 19-20.grudnia

Postautor: Koks » 12 gru 2015, 18:12

Jeśli ktoś chce się zabrać na wycieczkę kursową+wigilię z Sudetów Środkowych i okolic to w sobotę rano jadę autem ze Srebrnej Góry przez Nową Rudę, Wałbrzych i Kamienną Górę :)
Awatar użytkownika
Koks
Moderator
 
Posty: 444
Rejestracja: 22 gru 2013, 12:26
Lokalizacja: Srebrna Góra

Re: Wigilia 2015 - 19-20.grudnia

Postautor: Artur » 13 gru 2015, 23:19

Jeśli komuś z jakiegokolwiek powodu nie odpowiada trasa kursowa, a miałby ochotę trochę pochodzić przed wigilią, to zapraszam do przyłączenia się. Będę atakował Śnieżkę, najprawdopodobniej przez Samotnię. Zejście w zależności od warunków, chęci i czasu albo przez Sowią Dolinę, albo saneczkowym od Strzechy. Na górze już oczywiście pełna zima :-)
Awatar użytkownika
Artur
 
Posty: 581
Rejestracja: 22 gru 2013, 16:35

Re: Wigilia 2015 - 19-20.grudnia

Postautor: Mrozen » 14 gru 2015, 15:06

Właśnie zacząłem opracowywać prelekcję (i konkurs - zgadywankę) pod roboczym tytułem: "Wigilia SKPSu a globalne ocieplenie (pokrywa śnieżna w Sudetach w okresie III i IV RP)". Prawdopodobnie uda mi się zgromadzić dane z ostatnich ok. 25 lat na temat obecności śniegu w Sudetach w okresie "na tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia". Uczestnicy Wigilii będą musieli wytypować na ilu Wigiliach SKPSu była ciągła pokrywa śnieżna. Zamiast nagrody będzie kara - osoby które wypadną najgorzej będą musiały "ulepić bałwana" z tego co znajdą w okolicy ... Radzę więc dobrze się przygotować!

Oczywiście najgorzej będą mieli kursanci - ale to taka tradycja.

Jesteśmy instytucją demokratyczną, więc przedstawiciel Kursu zostanie dopuszczony do składu orzekającego, czy pokrywę śnieżną można uznać za ciągłą, czy nie. A jak na zdjęciu będzie zielono po horyzont, to proszę nie głosować na "ciągłą pokrywę śnieżną" bo się akurat reprezentuje Kurs a nie Antykwariat!

Uwaga: liczy się się ciągła pokrywa śnieżna w "miejscu wigilijnym" a nie na Pradziadzie.

Pozdrawiam
Mrozen
Awatar użytkownika
Mrozen
Moderator
 
Posty: 1994
Rejestracja: 22 gru 2013, 10:18

Re: Wigilia 2015 - 19-20.grudnia

Postautor: Krzyś » 14 gru 2015, 20:21

W granicach administracyjnych miasta wigilijnego leży Śnieżka i kawałek grzbietu Karkonoszy. Do tego będzie tam przechodził Artur, i może przyniesie ze 2 bałwany ;-)
Awatar użytkownika
Krzyś
 
Posty: 78
Rejestracja: 22 gru 2013, 13:01

Re: Wigilia 2015 - 19-20.grudnia

Postautor: haand » 16 gru 2015, 18:06

Hej, propozycja powigilijnego - niedzielnego spaceru (wycieczki). Przez parę lat prowadziłem zajęcia dla studentów geologii w Karkonoszach Wsch., i znam tu trochę ciekawych zakamarków. W związku z tym- proponuję wycieczkę Sowią Doliną na Sowią Przełęcz, a później zależności od warunków……??? Będzie m.in. o fizjografii, geologii, historii górnictwa, różanecznikach alpejskich oraz o Bundeswehrze :o . Jeśli znajdą się chętni – jestem do dyspozycji
Andrzej H.
haand
 
Posty: 23
Rejestracja: 09 gru 2014, 20:30

Re: Wigilia 2015 - 19-20.grudnia

Postautor: Mrozen » 17 gru 2015, 09:07

Pozdrawiam Biskupa i przypominam o opłatkach na około 80 osób.

Jeśli ktoś przegapił ogłoszenie Zarządu z listy mailowej, to je powtarzam (pamiętajcie zwłaszcza o śpiworach!). Ja wezmę ze dwa duże garnki, ale to pewnie będzie zbyt mało na tyle osób. Gitarzyści niech nie zapomną o gitarach.

"Spotykamy się w sobotę 19.grudnia w Hostelu Krokus w Karpaczu na ul.Grzybowej 7 o godzinie 18:00. Oficjalne rozpoczęcie planowane jest na godzinę 19:00

Aktualnie na wyjazd i spotkanie zgłosiło się około 80 osób: członków SKPS, sympatyków, rodzin i uczestników kursu przewodnickiego. To dużo. Dużo też, jak na możliwości obiektu w którym się spotykamy. Właśnie policzyliśmy, że w całym hostelu jest dokładnie 81 krzeseł :) Miejsca do siedzenia nie powinno nikomu zabraknąć ale warto przed wyjazdem przygotować się w innym zakresie:
- osoby dojeżdżające autem proszę aby zabrały ze sobą podstawowe elementy zastawy stołowej (talerze, sztućce, itp) - w hostelu jest ok 60kmpl nakryć stołowych, resztę musimy mieć swoją, będzie też trochę jednorazówek;
- osoby dojeżdżające autem i posiadające coś w rodzaju składanego stołu turystycznego proszone są o jego zabranie;
- zapoznajcie się z listą noclegową na naszym forum pod tym linkiem: viewtopic.php?f=32&t=298
Zakwaterowanie w Hostelu Krokus w sobotę od godziny 15:00
Zakwaterowanie w Schronisku Liczyrzepa od godziny 17:00
Osoby śpiące na dostawkach w Hostelu muszą posiadać własny śpiwór.
Osoby śpiące w SSM Liczyrzepa wybierają nocleg z własnym śpiworem lub pościel za dopłatą.
Ponieważ jest nas sporo i do tego śpimy w dwóch obiektach bardzo proszę o ewentualne poinformowanie jeśli coś by się miało zmienić w waszych planach.

JEDZENIE:
Proszę abyście NIE ZABIERALI barszczu, uszek i pierogów - te potrawy kupimy za składkowe pieniądze (wyjdzie po około 5-6zł na osobę, płatne gotówką na miejscu) - przy tej ilości osób będzie nam łatwiej przyrządzić te dania jeśli będą jednolite. Kupimy to hurtowo w dobrej garmażerii i przywieziemy na miejsce. Oczywiście jeśli ktoś ma jakieś swoje ulubione tudzież inne dietetyczne to nic nie stoi na przeszkodzie aby je zabrać również.
ZABIERAMY za to wedle uznania inne potrawy wigilijne: pieczywo, śledzie, sałatki, rybę po grecku i karpia w galarecie, krokiety, ciasta, kutię, kluski z makiem, kompot z suszu i inne jakie możecie i nie wymagają specjalnego przygotowywania na miejscu. W miarę możliwości nie zabierajcie mrożonek i potraw, które wymagają długotrwałego odgrzewania na kuchni.
WARTO ZABRAĆ: większe garnki i półmiski, serwetki świąteczne, obrusy, świeczniki i świeczki, stroiki, gitarę, kolędy na płytach lub innych nośnikach, prezenty :)

W Hostelu jest możliwość zrobienia prezentacji zdjęć na ekranie lub na dużym telewizorze, więc jeśli ktoś z Was chciałby przygotować prezentację dawnych lub aktualnych SKPSowych zdjęć, to będzie taka możliwość.

Będzie ognisko, kominek i wycieczka piesza. Będzie dzielenie się opłatkiem, życzenia i długie rozmowy... Mam nadzieję, że widzimy się na miejscu w komplecie! :)"
Awatar użytkownika
Mrozen
Moderator
 
Posty: 1994
Rejestracja: 22 gru 2013, 10:18

Re: Wigilia 2015 - 19-20.grudnia

Postautor: haand » 21 gru 2015, 11:25

Jako ostatni po południu w niedzielę wyjeżdżałem z Krokusa. Ktoś zostawił: szal damski typu komin - ciemnopomarańczowy (ceglasty?), dwie tace owalne "srebrne".Zabrałem i są u mnie
Andrzej H.
haand
 
Posty: 23
Rejestracja: 09 gru 2014, 20:30

Poprzednia

Wróć do Wyjazdy, rajdy, wyprawy... [ODBYŁO SIĘ]

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości