Masyw Ślęży.

informacje, wrażenia, relacje etc. {Każdy nowy temat proszę zaczynać od daty w formacie yyyy.mm.dd}

Masyw Ślęży.

Postautor: Gryf » 09 sty 2014, 18:14

W nawiązaniu do prelekcji Piotra Adamskiego "Dawne punkty widokowe Masywu Ślęży" z z 11.XII.13 Zapraszam na wypad w Masyw 18 lub 19. I. szlakiem punktów widokowych i innych ślężańskich ciekawostek. Odwiedzimy m.in. największe ślężańskie źródło, znajdziemy starą nigdzie nie opisywaną sztolnię, znajdziemy pozostałe punkty widokowe, namierzymy kolejne odcinki ścieżek ze schodkami i na deser pozostanie serce wykute w skale.

Zapraszam serdecznie

Rafał Łoziński.
Gryf
 
Posty: 3
Rejestracja: 06 sty 2014, 07:27

Re: Masyw Ślęży.

Postautor: Gryf » 25 mar 2015, 09:06

Jakiś czas temu byłem pohasać sobie po Ślęży i na przełęczy pod Wieżycą znajduje się przedwojenna niemiecka cementowa plastyczna mapa Ślęży. Wyobraźcie sobie, że ktoś w padł na straszliwy pomysł i oblepił tę mapę małymi kolorowymi kawałkami ceramiki. Wygląda to strasznie kiczowato i tandetnie a co najgorsze to zleceniodawca zostawił tam swój podpis bo na krawędzi widnieje napis : "Ślężański park krajobrazowy." Nie wiem jaki był tego sens ale na pewno nie dekoracyjny i upiększający i zastanawiam się czy jeśli ktoś pójdzie po rozum do głowy i postanowi reperować tę mapę czy będzie jeszcze taka możliwość i podejrzewam, że nakład pracy i poniesione koszty będą większe niż siły włożone w powstanie tego koszmarku. Może warto byłoby zainteresować tematem wojewódzkiego konserwatora zabytków?
Gryf
 
Posty: 3
Rejestracja: 06 sty 2014, 07:27

Re: Masyw Ślęży.

Postautor: Mrozen » 02 kwie 2015, 16:15

Faktycznie wygląda ... dziwnie. Myślę, że nie jest urzędowo uznana za zabytek i była odnawiana "ochotniczo". Błyszczy się? Jest kolorowa? To dobrze?
http://dolny-slask.org.pl/5339248,foto. ... ity=516513
Awatar użytkownika
Mrozen
Moderator
 
Posty: 1994
Rejestracja: 22 gru 2013, 10:18


Wróć do Wyjazdy, rajdy, wyprawy... [ODBYŁO SIĘ]

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości