Wycieczka kursowa Rudawy Janowickie 14-15.czerwca

Moderator: Stefan M

Re: Wycieczka kursowa Rudawy Janowickie 14-15.czerwca

Postautor: Dorota (Mira) » 05 cze 2014, 09:56

Pewnie taki, że najpierw zostaną zapisane na dane dni te osoby, które mają odcinków najmniej a później reszta według kolejności zapisów. Dajcie sobie trochę na luz bo zaczyna sie robić jakas niezdrowa atmosfera :P
Awatar użytkownika
Dorota (Mira)
 
Posty: 136
Rejestracja: 04 sty 2014, 12:51

Re: Wycieczka kursowa Rudawy Janowickie 14-15.czerwca

Postautor: Ania L. » 05 cze 2014, 10:24

Czesc,

na chwile obecna mamy komplet prowadzacych. Nie zapisuje jeszcze Was przy dniach, poniewaz niewykluczone, ze osoby, ktore juz zdazyly sie zapisac, a dotychczas prowadzily na kazdej wycieczce, beda musialy ustapic takim osobom, ktore nie mialy jeszcze okazji w ogole prowadzic. Szczegoly omowimy dzis w przerwie wykladu.

@ Sibi - na razie zapisuje Cie na sobote. Jesli chodzi o niedziele, na pewno bedziesz mogla zabrac glos na warsztatach. Moze dostaniesz nawet jakiegos plusa :D Z tego co wiem, masz doswiadczenie wspinaczkowe, wiec bedziesz mogla sie podzielic z nami swoimi praktykami.

@ Tadek - poniewaz jestes jedna z bardziej aktywnych postaci na kursie i mam glebokie przekonanie, ze bedziesz chcial zawsze prowadzic :) wpisuje Cie poki co na lawke rezerwowych. Dajmy innym szanse sie rowniez wykazac. Jesli ktos zrezygnuje, wchodzisz w pierwszej kolejnosci na "boisko". ;)

@ Dulek - rozumiem, ze jedziesz tym razem czysto relaksacyjnie? Pamietaj, ze majac jeden odcinek na koncie, masz rowniez pierwszenstwo zapisu.

Szczegoly omowimy dzis na wykladzie.

Do zobaczenia!

Ania
Ania L.
 
Posty: 45
Rejestracja: 27 kwie 2014, 21:28

Re: Wycieczka kursowa Rudawy Janowickie 14-15.czerwca

Postautor: Ania Lechowska » 05 cze 2014, 10:49

Dorota (Mira) pisze:Pewnie taki, że najpierw zostaną zapisane na dane dni te osoby, które mają odcinków najmniej a później reszta według kolejności zapisów. Dajcie sobie trochę na luz bo zaczyna sie robić jakas niezdrowa atmosfera :P


Bo to jest nasza własna GRA O ODCINEK, my wyznaczamy zasady i nie będzie żadnych spojlerów :D
Ania Lechowska
 
Posty: 74
Rejestracja: 06 sty 2014, 22:13

Re: Wycieczka kursowa Rudawy Janowickie 14-15.czerwca

Postautor: Dorota (Mira) » 05 cze 2014, 11:17

A chcesz sie założyć? :D Jeszcze może komuś głowa pęknąć zobaczysz :D
Awatar użytkownika
Dorota (Mira)
 
Posty: 136
Rejestracja: 04 sty 2014, 12:51

Re: Wycieczka kursowa Rudawy Janowickie 14-15.czerwca

Postautor: GrzesiekUram » 05 cze 2014, 11:23

'Ja poproszę sobotę :)'

No pięknie, zanim odświeżyłem wszystko już zajęte :p jak coś wolnego wpadnie biorę :D
Awatar użytkownika
GrzesiekUram
 
Posty: 16
Rejestracja: 04 sty 2014, 23:18

Re: Wycieczka kursowa Rudawy Janowickie 14-15.czerwca

Postautor: Wąsek » 05 cze 2014, 11:26

Jeżeli moja obecność nie będzie utrudnieniem dla prowadzenia (zgodnie z założeniami) wycieczki, chętnie do Was dołączę. Oczywiście podjadę na trasę z Jeleniej Góry i wrócę również do Jeleniej Góry. Z trasy wynika, że nie zahaczymy o żadne hałdy i sztolnie, więc jedyną rozrywką będzie słuchanie kursantów.

Ze swojej strony mogę polecić kilka publikacji przydatnych podczas tej wycieczki, ograniczyłem się do geologicznego minimum:

DZIEKOŃSKI T., 1972: Wydobywanie i metalurgia kruszców na Dolnym Śląsku od XIII do połowy XX wieku. Wydawnictwo PAN, Wrocław.
FEDAK J., LINDNER M., 1966: Metalogeneza Sudetów. Wydawnictwa Geologiczne, Warszawa.
KASPRZAK M., TRACZYK A., 2008: Morfologia przełomowego odcinka doliny Bobru między Marciszowem a Wojanowem, [w:] Gramsz B. Przyroda Sudetów. T. 11, Jelenia Góra.
KLEMENTOWSKI R., 2010: W cieniu sudeckiego uranu. Kopalnictwo uranu w Polsce w latach 1948-1973. Oddział Instytutu Pamięci Narodowej-Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu we Wrocławiu, Wrocław.
MADZIARZ M., 2010: „CUPRIFODINA IN MONTIBUS” o historii i pozostałościach dawnych robót górniczych w rejonie Miedzianki-miasta zrodzonego i unicestwionego przez górnictwo. w:] P.P. Zagożdzon i M. Madziarz (red.), Dzieje górnictwa-element europejskiego dziedzictwa kultury. t. 3., Wrocław.
ZAGOŻDZON K., 2008: Charakterystyka zmian kontaktowych w strefie granicznej pluton-osłona na przykładzie wschodnich Karkonoszy. Prace Naukowe Instytutu Górnictwa Politechniki Wrocławskiej. nr 123, Wrocław.

Część z tych pozycji jest dostępna w pdf w sieci, należy poszukać. Owocnej lektury!
Awatar użytkownika
Wąsek
 
Posty: 36
Rejestracja: 22 gru 2013, 13:57

Re: Wycieczka kursowa Rudawy Janowickie 14-15.czerwca

Postautor: Łukasz Mucha » 05 cze 2014, 12:04

Może będzie odstrzał w kamieniołomie w Czarnowie i jakieś kamienie do opisu spadną nam z nieba ;).
Awatar użytkownika
Łukasz Mucha
 
Posty: 136
Rejestracja: 07 sty 2014, 21:03

Re: Wycieczka kursowa Rudawy Janowickie 14-15.czerwca

Postautor: tdudkowski » 05 cze 2014, 12:22

Góry to zasadniczo kamienie w różnym stopniu przywalone ziemią plus akcydensy w rodzaju roślin zwierząt budynków czy turystów. Więc na pewno coś kamiennego się pojawi.
Tadeusz Dudkowski ; 660 504 285 ; tdudkowski@gmail.com
Awatar użytkownika
tdudkowski
 
Posty: 50
Rejestracja: 10 sty 2014, 02:20

Re: Wycieczka kursowa Rudawy Janowickie 14-15.czerwca

Postautor: OlaSteplewska » 05 cze 2014, 13:00

tdudkowski pisze:Góry to zasadniczo kamienie w różnym stopniu przywalone ziemią plus akcydensy w rodzaju roślin zwierząt budynków czy turystów. Więc na pewno coś kamiennego się pojawi.

Wydawało mi się, że w rejon wspinaczkowy (slangowo nazywany skałkowym) jedziemy, ale mogę się mylić... :P
OlaSteplewska
 
Posty: 110
Rejestracja: 03 sty 2014, 22:21

Re: Wycieczka kursowa Rudawy Janowickie 14-15.czerwca

Postautor: dulek » 05 cze 2014, 13:24

Chodziło mi tylko o to, że najpierw powinny wypowiedzieć się osoby z zerowym dorobkiem, inaczej robienie jakichkolwiek harmonogramów nie ma sensu...

...no ale skoro nikogo takiego nie ma, to peace & love & coca-cola 8-)

Pzdr

dq (WUM mode ;-) )
Support Rojava !!!
Awatar użytkownika
dulek
 
Posty: 65
Rejestracja: 05 mar 2014, 18:04

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kurs na przewodnika sudeckiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

cron