Przejście przewodnickie - termin I - 2-6.lipca

Moderator: Stefan M

Przejście przewodnickie - termin I - 2-6.lipca

Postautor: TomekDeron » 15 cze 2014, 19:37

Przejście przewodnickie, czyli staż w ramach kursu przewodnickiego - termin I
Przed Wami pierwsze przejście przewodnickie w ramach kursu. Jego celem jest przede wszystkim przećwiczenie przez was organizacji i zarządzania wycieczką. Dlatego szczególny nacisk położymy podczas przejścia na logistykę wyjazdu, metodykę prowadzenia grupy, zarządzanie czasem wycieczki,ćwiczenie umiejętności rozwiązywania sytuacji trudnych i nietypowych. W dużej mierze to od Was będzie zależeć przebieg każdego dnia przejścia. Bądźcie przygotowani na to, że poza standardową trasą zawsze "coś" się może wydarzyć ;) - jak to na prawdziwej wycieczce...

Data: 2-6. lipca 2014 (środa-niedziela)
Teren: Krowiarki, Masyw Śnieżnika, Góry Orlickie
Trasa:
Dzień 1 - start o godzinie 10:00 (już po operacji przestawiania aut)
Przełęcz Piotrowicka - G.Krzyżowa - studnia Oppersdorfów - Nowy Waliszów - Konradów - Rogóżka - jaskinia Na Ścianie (wejście) - Marcinków - G.Suchoń.
Nocleg w Chatce Na Suchoniu.
Dzień 2
Chatka Na Suchoniu - Biała Woda - Czarna Góra - Żmijowiec - Przeł. Śnieżnicka - Stroma - Domek Myśliwski - Schronisko Na Śnieżniku - Mały Śnieżnik - Trójmorski Wierch - Jodłów.
Nocleg w namiotach w pobliżu "Leśniczówki Ostoja".
Dzień 3
Przejazd na trasie: Jodłów - Kamieńczyk - Międzylesie - Różanka - Gniewoszów (postoje przy obiektach w miejscowościach).
Przejście piesze: Ruiny zamku "Szczerba" - Solna Jama - Niemojów - Twierdza Hanicka - Kaplica Kunstatska - Mostowice - Rozdroże Pod Uboczem.
Nocleg w namiotach przy chatce (2 kolejne noce)
Dzień 4
Rozdroże Pod Uboczem - Lasówka - Velka Destna - Masarykowa chata - Orlica - Zieleniec - Lasówka - Rozdroże Pod Uboczem.
Dzień 5
Przejazd na trasie: Lasówka - Lewin Kłodzki - Jarków lub Taszów
Przejście piesze: Jarków lub Taszów - Novy Hradek - Zamek Frymburk - dol.Olesenki - Twierdza Dobrosov - Jiraskova chata - Nachod (jeśli wystarczy czasu zwiedzanie zamku).

Koszty:
- noclegi ok 10-20zł za noc
- wstępy do obiektów w Czechach (w koronach): Twierdza Hanicka, Zamek Nachod (tzw.krótka trasa)
- wyżywienie we własnym zakresie, wspólne lub samodzielne
- koszty paliwa, przejazdy

Zakres obowiązków kursantów:
- każdego dnia będą wyznaczone 2-3 osoby, które będą odpowiadać za logistykę i organizację dnia, od pobudki po zakończenie dnia (przebieg trasy, postoje, czasy przejść i odpoczynków, zakupy, sklepy, toalety, itp). Pierwszy zespół poinformuję dzień wcześniej przed rozpoczęciem przejścia.
- ww. osoby prowadzą trasę pieszą oraz pilotują przejazdy. Zastrzegam sobie prawo do przydziału zadań na trasie.
- każdego dnia do opowiadania na trasie może być również poproszona każda z pozostałych osób uczestniczących w przejściu - bez względu na to, czy w danym dniu jest logistykiem, czy nie.
- tematyka: Wiadomości krajoznawcze, historyczne, przyrodnicze, geograficzne związane z mijanymi miejscami. Omawianie charakterystycznych obiektów na trasie. Fizjografia Krowiarek, Masywu Śnieżnika, Gór Orlickich i Bystrzyckich oraz ogólnie ziemi kłodzkiej. Topografia i nawigacja w terenie. Pierwsza pomoc w nagłych przypadkach.
- każdy z uczestników przejścia przygotowuje kompletny skrypt z informacjami technicznymi potrzebnymi na trasie: adresy obiektów, telefony kontaktowe, ceny wstępów do obiektów, krótki opis trasy lub mapa z zaznaczoną trasą, czasy przejść, telefony do schronisk i służb ratunkowych, kalkulacja kosztów przejazdów i wstępów do obiektów. Skrypt musi być przygotowany w wersji papierowej!
- każdy z kursantów powinien posiadać w trakcie przejścia własne: mapy pokonywanego terenu, kompas, apteczkę osobistą, latarkę.

Sprzęt:
- wszystkie noclegi z własnymi śpiworami
- namioty organizujecie sobie we własnym zakresie z podziałem 2,3, 4 osoby
- będziemy wchodzić do jaskini, dobrze jest mieć jakiś strój do pobrudzenia
- własny sprzęt kuchenny: menażki, kubki, sztućce, nóż, kuchenki, termosy, itp.

Zapisy:
poniżej proszę aby zgłaszały się już tylko osoby, które chcą wziąć udział w przejściu lipcowym.
Przy zgłoszeniu proszę podać:
- czy masz namiot i na ile osób?
- czy dysponujesz autem i ile osób może nim jechać?
- czy dysponujesz sprzętem biwakowym do wspólnego korzystania, typu kuchenka gazowa, garnki, itp.?

Do udziału w przejściu, w całości lub w części zapraszamy również członków i sympatyków SKPS. Proszę również o zgłoszenie w komentarzu poniżej.

Uwagi:
- w każdym miejscu noclegowym będzie dostęp do wody... źródlanej, lepsza łazienka tylko na noclegu drugim, w pozostałych miejscach standard biwakowy.
- w każdym miejscu noclegowym, będzie można rozpalić ognisko.
- tylko pierwszy nocleg będzie bez kontaktu z autami.

Prowadzący: Tomek
Kursanci: Ania, Mateusz, Kamila, Michał Z, Bernadetta, Adam, Piotr P, Agata, Tadeusz, Dorota,...
Obserwatorzy: Łukasz, Sebastian, Piotr D, Szymon...
Awatar użytkownika
TomekDeron
 
Posty: 453
Rejestracja: 22 gru 2013, 12:36

Re: Przejście przewodnickie - termin I - 2-6.lipca

Postautor: Ania Lechowska » 15 cze 2014, 19:53

Tak, chcę wziąć udział w przejściu lipcowym. I niestety obecnie nie mam nic do zaoferowania (auto, namiot, etc.) :P
Ania Lechowska
 
Posty: 74
Rejestracja: 06 sty 2014, 22:13

Re: Przejście przewodnickie - termin I - 2-6.lipca

Postautor: MateuszBiałecki » 15 cze 2014, 20:02

Potwierdzam swój udział w przejściu, niestety ani auta ani namiotu zaoferować nie mogę, ;)
Awatar użytkownika
MateuszBiałecki
 
Posty: 33
Rejestracja: 03 sty 2014, 22:46

Re: Przejście przewodnickie - termin I - 2-6.lipca

Postautor: Kama M. » 15 cze 2014, 20:12

Potwierdzam swój udział w przejściu :) Póki co mam tylko namiot 2osobowy samorozkładany, postaram się coś innego wykombinować jeszcze.
Awatar użytkownika
Kama M.
 
Posty: 34
Rejestracja: 04 sty 2014, 15:05

Re: Przejście przewodnickie - termin I - 2-6.lipca

Postautor: michał.zimny » 15 cze 2014, 20:25

Potwierdzam udział w przejściu :)
mam do dyspozycji namiot 2 osobowy i kuchenkę turystyczną
michał.zimny
 
Posty: 33
Rejestracja: 07 sty 2014, 08:46

Re: Przejście przewodnickie - termin I - 2-6.lipca

Postautor: TomekDeron » 15 cze 2014, 20:32

To ja też powinienem dodać że mam namiot 3-osobowy, kuchenkę na gaz, zestaw garów turystycznych, samochód na 3-4 osoby i psa.
Główkujcie jak to wykorzystać ;)
Awatar użytkownika
TomekDeron
 
Posty: 453
Rejestracja: 22 gru 2013, 12:36

Re: Przejście przewodnickie - termin I - 2-6.lipca

Postautor: Bernadetta » 15 cze 2014, 22:14

Potwierdzam udział w przejściu lipcowym. Posiadam auto na 4 os.
Awatar użytkownika
Bernadetta
 
Posty: 43
Rejestracja: 11 sty 2014, 14:24

Re: Przejście przewodnickie - termin I - 2-6.lipca

Postautor: innyszymon » 15 cze 2014, 23:54

potwierdzam swój udział- mam dwa namiotty na 3 osoby, dwie menażki i kuchenkę turystyczną nie odpalaną od miliarda lat, ale ponoć sie da ;) W ognisku też można menażkę podgrzać jak coś, tylko kratkę od grilla warto zabrać!
innyszymon
 
Posty: 16
Rejestracja: 25 sty 2014, 01:18

Re: Przejście przewodnickie - termin I - 2-6.lipca

Postautor: PiotrPawlonka » 16 cze 2014, 08:11

Potwierdzam udział. Namiot 2 os., podstawowy sprzęt biwakowy
PiotrPawlonka
 
Posty: 74
Rejestracja: 06 sty 2014, 19:27

Re: Przejście przewodnickie - termin I - 2-6.lipca

Postautor: agata.bienko » 16 cze 2014, 08:18

Potwierdzam swój udział w przejściu lipcowym, możliwe, że mam kuchenkę :)
agata.bienko
 
Posty: 40
Rejestracja: 04 sty 2014, 12:09

Następna

Wróć do Kurs na przewodnika sudeckiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

cron