Przejście przewodnickie - termin II - 17-21.września

Moderator: Stefan M

Przejście przewodnickie - termin II - 17-21.września

Postautor: TomekDeron » 15 cze 2014, 21:27

Przejście przewodnickie, czyli staż w ramach kursu przewodnickiego - termin II
Przed Wami drugie przejście przewodnickie w ramach kursu. Jego celem jest przede wszystkim przećwiczenie przez was organizacji i zarządzania wycieczką. Dlatego szczególny nacisk położymy podczas przejścia na logistykę wyjazdu, metodykę prowadzenia grupy, zarządzanie czasem wycieczki,ćwiczenie umiejętności rozwiązywania sytuacji trudnych i nietypowych. W dużej mierze to od Was będzie zależeć przebieg każdego dnia przejścia. Bądźcie przygotowani na to, że poza standardową trasą zawsze "coś" się może wydarzyć ;) - jak to na prawdziwej wycieczce...

Data: 17-21. września 2014 (środa-niedziela)
Teren: Karkonosze polskie i czeskie, Góry Izerskie
Trasa:
Dzień 1
Karpacz Orlinek - Schr. Nad Łomniczką - Dom Śląski - Lucni Bouda - Krakonos - przeł. Karkonoska - Odrodzenie - Smogorniak (nocleg w chatce)
Dzień 2
Smogorniak - Odrodzenie - Martinova Bouda - Labska Bouda - wodospady Łaby i Pancavy - Śnieżne Kotły - Schr. Pod Łabskim Szczytem - ... (możliwy nocleg w chatce)
Dzień 3
... - chatki (w miarę uzyskanych zezwoleń): Wielkanocna, Pod Śmielcem, Noworoczna, AKT - Borowice. Przejazd: Borowice, Podgórzyn, Sobieszów, Piechowice, Szklarska Poręba, Harrachov - nocleg w namiocie (kamping Harrachov)
Dzień 4
Przejazd: Harrachov - Smedava. Pieszo: Smedava - Jizera - Cerny Potok - Bily Potok - Palicnik - Smedava. Przejazd do Harrachowa, nocleg w namiocie (kamping Harrachov)
Dzień 5
Przejazd: Harrachov - Jizerka. Trasa piesza Jizerka - Bukowiec. Powrót do Harrachowa, zwiedzanie (browar, huta szkła z muzeum, skocznie, kolej zębata)

Opcjonalnie i w miarę wolnego czasu po zakończonej części szkoleniowej przejazd na via ferrate Vodni Brana

Koszty:
- noclegi ok 10-25zł za noc
- parkingi w Czechach (Smedava, Jizerka)
- wstępy do obiektów w Czechach (w koronach): Huta szkła z muzeum i browarem w Harrachovie, Muzeum Gór Izerskich w Jizerce. Wstęp do KPN (bilet 3dniowy).
- wyżywienie we własnym zakresie, wspólne lub samodzielne
- koszty paliwa, przejazdy

Zakres obowiązków kursantów:
- każdego dnia będą wyznaczone 1-2 osoby, które będą odpowiadać za logistykę i organizację dnia, od pobudki po zakończenie dnia (przebieg trasy, postoje, czasy przejść i odpoczynków, zakupy, sklepy, toalety, itp). Pierwszy zespół poinformuję dzień wcześniej przed rozpoczęciem przejścia.
- ww. osoby prowadzą trasę pieszą oraz pilotują przejazdy. Zastrzegam sobie prawo do przydziału zadań na trasie.
- każdego dnia do opowiadania na trasie może być również poproszona każda z pozostałych osób uczestniczących w przejściu - bez względu na to, czy w danym dniu jest logistykiem, czy nie.
- tematyka: Wiadomości krajoznawcze, historyczne, przyrodnicze, geograficzne związane z mijanymi miejscami. Omawianie charakterystycznych obiektów na trasie. Fizjografia Karkonoszy i Gór Izerskich (polskich i czeskich). Topografia i nawigacja w terenie. Pierwsza pomoc w nagłych przypadkach.
- każdy z uczestników przejścia przygotowuje kompletny skrypt z informacjami technicznymi potrzebnymi na trasie: adresy obiektów, telefony kontaktowe, ceny wstępów do obiektów, krótki opis trasy lub mapa z zaznaczoną trasą, czasy przejść, telefony do schronisk i służb ratunkowych, kalkulacja kosztów przejazdów i wstępów do obiektów. Skrypt musi być przygotowany w wersji papierowej!
- każdy z kursantów powinien posiadać w trakcie przejścia własne: mapy pokonywanego terenu, kompas, apteczkę osobistą, latarkę.

Sprzęt:
- wszystkie noclegi z własnymi śpiworami
- namioty organizujecie sobie we własnym zakresie z podziałem 2,3, 4 osoby
- własny sprzęt kuchenny: menażki, kubki, sztućce, nóż, kuchenki, termosy, itp.

Zapisy:
poniżej proszę aby zgłaszały się już tylko osoby, które chcą wziąć udział w przejściu lipcowym.
Przy zgłoszeniu proszę podać:
- czy masz namiot i na ile osób?
- czy dysponujesz autem i ile osób może nim jechać?
- czy dysponujesz sprzętem biwakowym do wspólnego korzystania, typu kuchenka gazowa, garnki, itp.?

Do udziału w przejściu, w całości lub w części zapraszamy również członków i sympatyków SKPS. Proszę również o zgłoszenie w komentarzu poniżej.

Uwagi:
- w każdym miejscu noclegowym będzie dostęp do wody... źródlanej, lepsze łazienki w schroniskach na trasie.
- NIE w każdym miejscu noclegowym, będzie można rozpalić ognisko.
- dwa pierwsze noclegi będą bez kontaktu z autami.

Prowadzący: Tomek
Uczestnicy: Grzegorz U., Martyna, Ola, Szymon, Grzesiek K., Sebastian, Łukasz, Paweł, Michał, Piotr D., Zongo + 3 osoby z kursu "wałbrzyskiego" na niektóre dni ...
Obserwatorzy: Paweł K. oraz na część trasy: Artur, Anie 2xL, Sibi, ...
Awatar użytkownika
TomekDeron
 
Posty: 453
Rejestracja: 22 gru 2013, 12:36

Re: Przejście przewodnickie - termin II - 17-21.września

Postautor: GrzesiekUram » 11 sie 2014, 17:01

tak jakoś wyszło ;)

i tak btw. jadę we wrześniu, mam mały namiot (dwójka), palnik i auto jeśli byłoby potrzebne (4 miejsca wolne) :)

Tomek a mam pytanie-istnieje możliwość zerwania się w sobotę o 21/22 do Szklarskiej na nocną koszykówkę na Granicy? Oczywiście wróciłbym w nocy i w niedzielę uczestniczyłbym normalnie w zajęciach, z transportem myślę że nie byłoby problemu :)
Awatar użytkownika
GrzesiekUram
 
Posty: 16
Rejestracja: 04 sty 2014, 23:18

Re: Przejście przewodnickie - termin II - 17-21.września

Postautor: Martyna Trzaska » 12 sie 2014, 17:52

również piszę sie oczywiście na wrzesniowe przejscie. btw nie mam auta ani namiotu wiec chętnie się do kogoś dokoptuję.
plus oczywiście dołączam się do prośby Grzesia o wypad na Nocną Koszykówkę na Harcerskim Rajdzie Granica ;)

pozdrówka z Piotrowic!
Martyna :)
"bo jak to mówią, trzeba być twardym jak żelki z Biedronki"
http://www.vulpecula.net
http://www.piotrowickaprzelecz.pl
Awatar użytkownika
Martyna Trzaska
 
Posty: 63
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:04
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka / Wrocław

Re: Przejście przewodnickie - termin II - 17-21.września

Postautor: OlaSteplewska » 12 sie 2014, 20:29

I ja oczywiście się piszę na wrześniowe przejście.

Mam namiot (jest niby 3 osobowy, ale chyba tylko "na śledzia", więc 2 osobowy z bagażami), kuchenkę i menażkę do niej.
OlaSteplewska
 
Posty: 110
Rejestracja: 03 sty 2014, 22:21

Re: Przejście przewodnickie - termin II - 17-21.września

Postautor: TomekDeron » 16 sie 2014, 23:23

Jestem po rekonesansie trasy drugiego przejścia.

Oj zapowiada się zacnie! :) Minimalnie zmodyfikowałem trasę, a właściwie kolejność niektórych miejsc.

Przypominam, że losowanie pierwszej pary (lub osoby) prowadzącej, odbędzie się 16.września ok godz 19:00.

O szczegółach napiszę w mailu do uczestników przejścia pod koniec sierpnia.

PS.Do wspólnego udziału: dysponuję autem, mam 2 wolne miejsca.
Awatar użytkownika
TomekDeron
 
Posty: 453
Rejestracja: 22 gru 2013, 12:36

Re: Przejście przewodnickie - termin II - 17-21.września

Postautor: Grzesiek K. » 19 sie 2014, 08:18

Ja oczywiście zgłaszam się na przejście :)
Będę miał namiot (o i le trzeba będzie) niby dwuosobowy ale wiadomo jak to wygląda jak tam wejdą dwie osoby.
Będę miał także kuchenkę gazową ;)
Awatar użytkownika
Grzesiek K.
 
Posty: 13
Rejestracja: 04 sty 2014, 12:05

Re: Przejście przewodnickie - termin II - 17-21.września

Postautor: sebastianfolga » 19 sie 2014, 10:54

Jadę na pewno, mam namiot 2- 3 osób, kuchenkę również
sebastianfolga
 
Posty: 36
Rejestracja: 06 sty 2014, 05:36

Re: Przejście przewodnickie - termin II - 17-21.września

Postautor: Łukasz Mucha » 19 sie 2014, 12:28

Póki co planuję jechać. Mam auto i mogę zabrać trzy osoby (cztery wejdą co już udowodniono, ale tym razem niech to będzie ostateczność). Namiot w porywach dwuosobowy.
Awatar użytkownika
Łukasz Mucha
 
Posty: 136
Rejestracja: 07 sty 2014, 21:03

Re: Przejście przewodnickie - termin II - 17-21.września

Postautor: PawelSoroka » 19 sie 2014, 12:42

Piszę się na przejście. Niestety nie mam auta, a co do namiotu to jeszcze się określę, na razie nie mam. Mam 2 zestawy sztućców turystycznych i zestaw menażek.
Awatar użytkownika
PawelSoroka
 
Posty: 33
Rejestracja: 10 lut 2014, 17:38
Lokalizacja: Ramiszów, Wrocław

Re: Przejście przewodnickie - termin II - 17-21.września

Postautor: Ania Lechowska » 19 sie 2014, 21:09

Na obecną chwilę zgłaszam się jako obserwator. Ale! dopiero od piątku ;) Nie wiem jak to zrobię, ale się postaram. Jeżeli jednak coś pójdzie nie tak to poinformuję z wyprzedzeniem ;) Jak komuś w trakcie przejścia znudzi się spanie w swoim namiocie to zapraszam do mojego dwuosobowego !
POZDRO!
Ania Lechowska
 
Posty: 74
Rejestracja: 06 sty 2014, 22:13

Następna

Wróć do Kurs na przewodnika sudeckiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości