Przejście przewodnickie "wrześniowe" 4-10.września

Moderator: Stefan M

Przejście przewodnickie "wrześniowe" 4-10.września

Postautor: TomekDeron » 09 mar 2016, 00:11

Zapisy na drugie przejście przewodnickie, tzw. wrześniowe w terminie 4. - 10. września - Jeseniki i przyległości.

Miejsce - Sudety Wschodnie, Jeseniky, większość trasy po czeskiej stronie.

Prowadzić i koordynować przejście będzie Monika Szyrmer.

Przejście będzie miało charakter pieszo-samochodowy, tzn. pomiędzy poszczególnymi punktami (startu, końca trasy) a miejscem noclegu będziemy dojeżdżać autami.

Trasa przejścia nr 2 – pogrubiono punkty kluczowe na trasie, takie nie-do-ominięcia

4 września:
Spotkanie w Zulovej, odstawienie aut na parking w Lazne Jesenik.
Zulova - Kaltenstejn - Pod Sokolim - Rippperuv kamen - Pod Medvedim kamenem - Lazne Jesenik.

5 września:
Przejazd do Jesenika, parking w centrum, podrzucenie aut do Rejviz
Zwiedzanie miasta (rynek, pałac na wodzie) - Krizovy vrch - Pod Chlumem - Zlaty Chlum - Certovy Kameny - Rejviz.

6 września:
Podstawienie aut do Karlovej Studanki
Karlov pod Pradedem - Velky Kotel - Ovcarna - Barborka - Pod Ovcarnou - vodopady Bile Opavy - Karlova Studanka (zwiedzanie)

7 września:
Przejazd na Sedlo Skritek i odstawienie aut do Kouty n. Desnou
Skritek - Ztracene Kameny - Jeleni Studanka - Velky Maj - Pradziad - Svycarna - Kouty n. Desnou

8 września:
Odstawienie aut do Sumperku
Velke Losiny - Koprivna - Smrk - Mestske Skaly - Sumperk
Powrót do Velke Losiny

9 września:
Przejazd do Kouty nad Desnou
Kouty n. Desnou - Medvedi Hora-górna stacja wyciągu - górny zbiornik elektrowni - mała Jezerna - Branka - chata Margareta - u Obrazkou - Kouty.

10 września:
pakowanie, przejazd, auta i te sprawy
Branna - Trojmezi - Keprnik - Serak – Ramzowa
Powrót do Wrocławia.

Noclegi – po kolei:
A. 1 x Kamping Bobrovnik http://www.bobrovnik.cz/
B. 2 x publiczny kamping w Karlovie pod Pradedem http://www.ms-urlop.cz/mala-moravka/3_2 ... we-karlov/
C. 3 x kamping Losinka http://www.losinka.cz/88/309/autokemp/
Kampingi A i C posiadają swoje punkty gastronomiczne (jadło i napoje), są także do dyspozycji kuchnie (palniki), obok kampingu B są lokale, jednak nie ma zaplecza kuchennego. Uwaga – kamping B jest miejscem niestrzeżonym (choć monitorowanym). Noclegi w namiotach, w trakcie trwania przejścia będzie istniała możliwość uzupełnienia prowiantu, nie ma więc sensu zabierać jedzenia na 7 dni (a zwłaszcza piwa – proszę nie zabierać piw w puszkach z Polski!).

Jak się przygotować:
Każdy uczestnik przejścia (kursant) powinien mieć przygotowany własny mini skrypt z podstawowymi informacjami dotyczącymi każdego dnia. Nie tylko informacje krajoznawcze ale również informacje praktyczne: ceny, telefony, rozkłady jazdy, lokalizacje ciekawych miejsc, telefony kontaktowe do miejsc noclegowych, itp.
Podczas przejścia będziemy kłaść większy nacisk na organizację i logistykę, niż na przekazywanie wiedzy o odwiedzanych miejscach.
Trasy na poszczególne dni mogą być modyfikowane w szczególności zależnie od warunków pogodowych i innej siły wyższej, dopuszczalne są także zmiany tras pomiędzy dniami, jednak tak, by najważniejsze punkty (a optymalnie jak najwięcej tras) zostało zrealizowanych.
Na każdy dzień będą LOSOWANE dwie osoby, dzień wcześniej około godziny 18:00.
Na każdy dzień będą losowane dwie osoby do prowadzenia, które swoją "pracę" zaczynają już chwilę po losowaniu od wspólnego omówienia trasy na dzień kolejny.

W przypadku, jeśli coś się zmieniło w odniesieniu do kogoś (nie jedzie a miał jechać, nie miał jechać, a jedzie, dysponuje autem, choć miał nie itp.) Proszę o informacje.
Proszę też o informację, czy ktoś wybierałby się wcześniej, lub planował zostać dłużej (w szczególności dotyczy to kierowców).

Więcej postaram się Wam przekazać na spotkaniu 10 sierpnia (o ile posiedzicie trochę dłużej, wracam do Wro najwcześniej koło 19) - to pisałam ja, Wilga.


Zapisujemy się w komentarzach wg schematu:
- imię nazwisko
- czy na przejściu będziesz dysponować autem w celach transportowych?
- czy posiadasz namiot? jeśli tak to na ile miejsc?
- czy posiadasz sprzęt biwakowy (kuchenka, naczynia, itp) który można wspólnie użytkować?

Uczestnicy:
1.Gracja
2.Marcin
3.Ala
4.Ania
5.Magda
6.Ola
7.Tomek G
8.Asia
9.Damian
10.Darek
11.Janusz
12.Paulina
13.Arleta
14.
jedno wolne miejsce...

Słuchacze i osoby towarzyszące: Kasia Wo, Patryk, ...
Awatar użytkownika
TomekDeron
 
Posty: 453
Rejestracja: 22 gru 2013, 12:36

Re: Przejście przewodnickie "wrześniowe" 4-10.września

Postautor: gracjab » 09 mar 2016, 11:39

Ja!
Posiadam namiot lekką 3.
Awatar użytkownika
gracjab
 
Posty: 433
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:32

Re: Przejście przewodnickie "wrześniowe" 4-10.września

Postautor: Marcin Mędak » 09 mar 2016, 11:56

Zapisuje się :)
Posiadam cały sprzęt biwakowy, namiot 2-osobowy, auto również - ale z uwagi na jego sędziwy wiek to wolałbym go użyć w ostateczności :p

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Marcin Mędak
 
Posty: 39
Rejestracja: 23 lis 2015, 17:44

Re: Przejście przewodnickie "wrześniowe" 4-10.września

Postautor: apatyna » 09 mar 2016, 13:15

Zapisuję się na wrzesień, mam auto tylko 2 osobowe, ale za to duży bagażnik. Niestety nie mam namiotu.
Jeżeli chodzi o sprzęt mogę popytać znajomych.Ala
apatyna
 
Posty: 32
Rejestracja: 11 gru 2015, 08:07

Re: Przejście przewodnickie "wrześniowe" 4-10.września

Postautor: AniaB » 09 mar 2016, 13:30

Zapisuję się. Posiadam namioty i kuchenkę.
AniaB
 
Posty: 42
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:43

Re: Przejście przewodnickie "wrześniowe" 4-10.września

Postautor: Magduśka » 09 mar 2016, 14:37

Magdalena Suska :)

Z racji, iż na biwaki przestałam już jeździć kilkanaście lat temu, sprzętu/namiotu nie posiadam jednak jeśli zajdzie potrzeba będę coś organizować podobnie z transportem - proszę o info jakby co :)

:)
Awatar użytkownika
Magduśka
 
Posty: 70
Rejestracja: 24 lis 2015, 21:45

Re: Przejście przewodnickie "wrześniowe" 4-10.września

Postautor: Kasia Wo » 09 mar 2016, 16:42

Cześć!
Planuje jechać na oba terminy, jeżeli będzie taka możliwość - więc jest mi obojętnie, na który termin będę zapisana oficjalnie - prawdopodobnie lipcowy, gdyż ze wstępnych deklaracji wynika, że większość osób preferuje termin wrześniowy. Niestety nie posiadam ani auta, ani namiotu, ani kuchenki - mam tylko menażkę, ale mogę pożyczy potrzebny sprzęt biwakowy od kolegów:)
Kasia Wo
 
Posty: 46
Rejestracja: 26 gru 2015, 21:53

Re: Przejście przewodnickie "wrześniowe" 4-10.września

Postautor: TomekDeron » 09 mar 2016, 17:09

Super! Kasia - jest taka możliwość. Wpisuję Cię na lipiec jako uczestniczkę prowadzącą dzień, a we wrześniu jako słuchaczkę.

Kasia Wo pisze:Planuje jechać na oba terminy, jeżeli będzie taka możliwość ...
Awatar użytkownika
TomekDeron
 
Posty: 453
Rejestracja: 22 gru 2013, 12:36

Re: Przejście przewodnickie "wrześniowe" 4-10.września

Postautor: OlaHochół » 09 mar 2016, 19:44

Zapisuję się. :) nie mogę w lipcu ze względu na sesję.
Namiot mogę spróbować pożyczyć z Olimpu, jakiś dodatkowy sprzęt też. Swój sprzęt biwakowy mam, autem nie dysponuję. :)
OlaHochół
 
Posty: 18
Rejestracja: 24 lis 2015, 21:44

Re: Przejście przewodnickie "wrześniowe" 4-10.września

Postautor: tomasz g » 10 mar 2016, 04:25

Zgłaszam się na wrzesień!
Samochodu nie posiadam, jeżeli zaś chodzi o namiot to możliwe, że miałbym dwójkę.
W kwestii kuchenki itp. to na chwilę obecną nie mam zdania :-)
tomasz g
 
Posty: 126
Rejestracja: 01 gru 2015, 04:01

Następna

Wróć do Kurs na przewodnika sudeckiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron