Wycieczka autokarowa w Sudety Wschodnie i po Przedgórzu Sudeckim.
Prowadzi Witold Hermaszewski.
Zbiórka wyjazdowa w sobotę, 9.kwietnia o 7:45 przy Wzgórzu Andersa, ul.Ślężna.
Nocleg w schronisku młodzieżowym w Pokrzywnej - http://schronisko.pokrzywna.prv.pl/ceny.htm
Wejścia płatne: Muzeum Gazownictwa 4zł, Fort 2 w Nysie 6zł i inne zgodne z programem.
Uczestnicy: wg listy poniżej.
Słuchacze: Ufo, Tomek, Bożena, Artur, Tomasz Ż + Kuba Ż, Mariusz, ...
SOBOTA - zmiany prowadzących na odcinkach autokarowych należy traktować dość umownie, należy być przygotowanym do opowiadania zarówno początku, jak i końca odcinka.
1.Wrocław, ul.Ślężna - wyjazd ulicą Krakowską - Siechnice - Kasia Z
2.Siechnice - Oława - Tomek K
3.Oława - Brzeg - Paulina
4.Brzeg - Małujowice - Basia
5.Zwiedzanie kościoła w Małujowicach (odcinek pieszy i/lub obiekt do karty wycieczek) - Gracja
6.Małujowice - Grodków - Ania
7.Grodków - Ziębice - Arleta
8.Ziębice - Paczków (parking dworzec PKS, ul.Staszica) - Ala
Paczków - wysiadamy i zwiedzamy miasto - prowadzenie odcinka pieszego po mieście plus obiekty:
9.Muzeum Gazownictwa - Piotr
10.Rynek i mury miejskie - Asia
11.Kościół obronny pw.Św.Jana Ewangelisty - Tomek G
12.Paczków - Otmuchów - Damian
Otmuchów - wysiadamy i zwiedzamy miasto, prowadzenie odcinka pieszego po mieście plus obiekty:
13.Zamek Biskupów Wrocławskich - Gosia
14.Kościół p.w. Św.Mikołaja - Marcin
15.Otmuchów - Kałków - Kasia Wo
16.Wysiadamy i zwiedzamy kościół obronny w Kałkowie - Magda
17.Kałków - Nysa - Darek
Nysa - wysiadamy i zwiedzamy część miasta, przerwa obiadowa
18.Kościół pw. Św.Jakuba - Ola
19.Skarbiec przy kościele Św.Jakuba - Weronika
20.Przejazd na terenie miasta do Fort 2 - zwiedzanie na miejscu z lokalnym przewodnikiem - Edyta
21.Nysa, Fort 2 - Nowy Świętów - Ola
22.Nowy Świętów - Głuchołazy - Konradów - Patryk
23.Konradów - Pokrzywna - Aga
NIEDZIELA
24.Pokrzywna - Pricny Vrch - Piotr - do granicy, za granicą - Gosia
25.Wysiadamy i zwiedzamy Sanktuarium MB na Górze Poprzecznej - Damian
26.Pricny Vrch - parking leśny droga 457, wejście na szlak zielony - Tomek G
Wysiadamy i idziemy w teren (odcinki piesze):
27.Parking leśny - Biskupia Kopa (zielonym szlakiem) - Paulina
Na wieży przy dobrej pogodzie ćwiczenia z opisywania panoramy.
28.Biskupia Kopa - schronisko Pod Biskupią Kopą (czerwonym szlakiem) - Kasia Wo
krótka przerwa
29.Schronisko Pod Biskupią Kopą - Pasterska Góra (żółtym szlakiem) - Patryk
30.Pasterska Góra - Jarnołtówek DW Ziemowit (żółtym szlakiem) - Ola
31.Jarnołtówek - Głuchołazy - Gracja
Głuchołazy - wysiadamy i zwiedzamy:
32.Kościół pw. Św.Wawrzyńca - Aga
33.Rynek, baszta, historia miasta - Tomek K
34.Głuchołazy - Nysa - Marcin
Nysa- wysiadamy i zwiedzamy miasto:
35.Bastiona św.Jadwigi, twierdza nyska - Darek
36.Rynek i zabudowa miasta - Ania
37.Kościół p.w.Św. Ap. Piotra i Pawła - pierwsza osoba (architektura z zewnątrz + wyposażenie w środku) - Asia, Edyta
38.Kościół p.w.Św. Ap. Piotra i Pawła - druga osoba (historia + wyposażenie w środku) - Kasia Z
39.Nysa - Pakosławice - Magda
Odcinki 40-43 mogą zostać niezrealizowane ze względu na ewentualne skrócenie programu. Wówczas od Pakosławic jedziemy prosto do A4 koło Grodkowa.
40.Pakosławice - Brzęczkowice
41.Brzęczkowice - Szydłowiec Śląski
42.Wysiadamy i zwiedzamy kościół w Szydłowcu
43.Wyjazd z Szydłowca w stronę autostrady i powrót do Wrocławia (do wjazdu na A4).