Szkoleniówka 3-4.03.2018 Śnieżnik

Moderator: Stefan M

Szkoleniówka 3-4.03.2018 Śnieżnik

Postautor: Wilga » 21 lut 2018, 23:01

Wycieczka 3-4.03.2018, Masyw Śnieżnika.
Prowadzący: Tomek Deroń + ratownicy GOPR z Grupy Wałbrzysko-Kłodzkiej.

Nocleg w Schronisku Na Śnieżniku. Obowiązuje cennik schroniska. Honorowane są zniżki PTTK. Śpimy w salach zbiorowych, standard turystyczny. Liczba miejsc łóżkowych ograniczona.
Do schroniska Na Śnieżniku docieracie na własną rękę. Bezwzględna godzina zbiórki w sobotę o 11:00 już w schronisku.
Można przyjść do schroniska już w piątek wieczorem - nocleg z piątku na sobotę rezerwujecie sobie we własnym zakresie dzwoniąc wcześniej do schroniska.
Nocleg w schronisku w śpiworach.

Wycieczka pt. "Sytuacje trudne w zimowej turystyce górskiej".
Elementy zajęć terenowych:
- budowa jam śnieżnych i nocleg w nich dla chętnych
- budowa innych prowizorycznych schronień w warunkach zimowych
- omówienie zasad bezpieczeństwa i postępowanie w sytuacji kryzysowej w warunkach zimowej wycieczki górskiej
- podstawy lawinowoznawstwa i akcja poszukiwawcza
- nawigacja z użyciem GPS
- survival zimowy (rozpalanie ognia, sygnalizacja).

Osoby chętne na nocleg w jamie śnieżnej dobrze jakby miały cieplejszy śpiwór.
Kto może niech zabierze ze sobą: łopatę śnieżną, sondę lawinową, detektor lawinowy, własny GPS, karimatę (przyda się i do spania i przy kopaniu jam) - wiem że nie każdy ma ten sprzęt na własnym wyposażeniu, więc bierze ten kto ma. Nie trzeba specjalnie pożyczać.
Kto chce i może niech weźmie rakiety śnieżne.

Szkolenie prowadzimy wspólnie z GOPR.
Podczas szkolenia będzie można zaliczyć odcinki prowadzone w warunkach zimowych - będzie to bardziej prowadzenie techniczne niż krajoznawcze ale minimum wiedzy też będę wymagać. Pierwszeństwo zapisów na odcinki prowadzone będą mieć osoby które jeszcze nie mają żadnego prowadzonego odcinka - przy zapisywaniu proszę zaznaczyć, jeśli jesteście w takiej sytuacji.

Tematy wymagane na wycieczce - na prowadzenie odcinka zapisać się może 10 osób, dla reszty będą to dni słuchane.
- szczegółowa topografia Masywu Śnieżnika - MAREK
- zagospodarowanie turystyczne (szlaki, schroniska, wieże, atrakcje) - WOJTEK, PIOTR
- przyroda na Śnieżniku, rezerwat, ciekawe zwierzęta, itp - ANGELIKA, AGNIESZKA
- podstawowe informacje o geologii Masywu, zjawiska krasowe - MICHAŁ, GRZEGORZ
- historia i działalność Marianny Orańskiej w rejonie - PAWEŁ, JAREK S.
- krótka charakterystyka czeskiej strony, ciekawe obiekty, itp. - DOROTA, TOMEK S.
UWAGA: wpisuję do odcinków póki co tylko osoby które dotychczas nie prowadziły lub prowadziły tylko raz. Mamy tu mało odcinków, więc nie starczy dla wszystkich - mam nadzieję, że odnajdziecie radość z tej wycieczki nawet jeśli nie będziecie prowadzić czy mówić. No i wiadomo, tutaj tak trochę wyrównujemy statystyki, ale w przyszłości może być to samo (ktoś będzie miał mniej, inni dużo - no i wtedy też tak jak teraz niektórych będziemy traktować priorytetowo... ). Jeśli komuś bardzo zależy na prowadzeniu, a nie został wymieniony powyżej, proszę o kontakt indywidualny (to piszę ja, Wilga).

ZAPISY:
- zgłaszamy swój udział, formę dojazdu i planowaną godzinę dotarcia do schroniska
- wstępnie deklarujemy się odnośnie noclegu w jamie śnieżnej (chcę / nie chcę) - nocleg w jamie nie zwalnia z opłaty za miejsce w schronisku!
- zgłaszamy chęć prowadzenia odcinka w terenie.

PROWADZENIE ODCINKA będzie polegać na poprowadzeniu wg mapy lub GPS fragmentu trasy wokół schroniska, kopuły szczytowej, Małego Śnieżnika, Domku Myśliwskiego. Nie ma wcześniejszego podziału na odcinki. Bardziej będzie tu chodzić o ćwiczenie umiejętności korzystania z mapy i kompasu niż sprawdzanie waszej wiedzy.

Zakończenie wycieczki w niedzielę ok. 15 przy Schronisku, powrót we własnym zakresie.

Zapraszam do zapisów!

Jadą
JAMA: Asia R., Agnieszka, Marek, Sławek, Tomek G., Bartek, Monika C., Marta Ch., Dorota, Radek D., Ania K., Kacper, Angelika, Piotr, Jan, Michał (?)
SCHRONISKO: Paweł, Tomek S., Tomek K., Aneta, Liliana, Natalia, Stefan, Emilia Stefanówna, Wojtek, Jagoda, Alicja, Radek K., Tomek B., Grzegorz, Paulina G., Jarek T., Marta Ś.-V., Jarek S.
Awatar użytkownika
Wilga
 
Posty: 282
Rejestracja: 02 mar 2014, 11:53

Re: Szkoleniówka 3-4.03.2018 Śnieżnik

Postautor: Asica » 21 lut 2018, 23:10

Asia Romanowicz, jama, zagospodarowanie turystyczne, poproszę o odcinek prowadzony - może być hardy :) Mam już dwa odcinki prowadzone, ale chętnie sprawdzę się w zimowych warunkach.
Dojeżdżam we własnym zakresie, będę nocować z piątku na sobotę.
Chciałabym zabrać ze sobą męża na sobotę bez noclegu.
Ostatnio zmieniony 21 lut 2018, 23:14 przez Asica, łącznie zmieniany 1 raz
Asica
 
Posty: 41
Rejestracja: 23 paź 2017, 12:49

Re: Szkoleniówka 3-4.03.2018 Śnieżnik

Postautor: Paweł Napora » 21 lut 2018, 23:12

Paweł Napora - zgłaszamy swój udział
Dojadę własnym samochodem
Godzina dotarcia do schroniska - na dziś w sobotę do 11-tej.
Nie chcę w noclegu w jamie śnieżnej
Zgłaszam chęć prowadzenia odcinka w terenie - do tej pory nie prowadziłem żadnego odcinka.
Marianna Orańska
Ostatnio zmieniony 21 lut 2018, 23:18 przez Paweł Napora, łącznie zmieniany 1 raz
Paweł Napora
 
Posty: 14
Rejestracja: 23 paź 2017, 11:33

Re: Szkoleniówka 3-4.03.2018 Śnieżnik

Postautor: Agnieszka Jabł » 21 lut 2018, 23:15

Jadę jeszcze nie wiem jak :-) spanie w jamie :-) przyroda na Śnieżniku. O ile inni nie są bardziej potrzebujacy ;-)
Agnieszka Jabł
 
Posty: 20
Rejestracja: 23 paź 2017, 16:37

Re: Szkoleniówka 3-4.03.2018 Śnieżnik

Postautor: tomek13059 » 21 lut 2018, 23:31

Sarzała Tomek - odcinek prowadzony, temat: "podstawowe informacje o geologii Masywu, zjawiska krasowe", spanie w schronisku, może być gleba, godzinę i sposób dotarcia jeszcze podam - będę w piątek po południu
Ostatnio zmieniony 28 lut 2018, 13:33 przez tomek13059, łącznie zmieniany 1 raz
tomek13059
 
Posty: 37
Rejestracja: 24 paź 2017, 16:52

Re: Szkoleniówka 3-4.03.2018 Śnieżnik

Postautor: KowalTomek » 21 lut 2018, 23:46

Kowal Tomek
- będę od piątku, trochę ciuchcią, trochę na nogach
- nie chcę spać w jamie
- z chęcią przyjmę odcinek prowadzony (jeżeli będzie podział tematów to np. krótka charakterystyka czeskiej strony, ciekawe obiekty, itp.)
KowalTomek
 
Posty: 52
Rejestracja: 25 paź 2017, 18:54

Re: Szkoleniówka 3-4.03.2018 Śnieżnik

Postautor: Aneta Bajer » 21 lut 2018, 23:56

Jadę na dwa dni. Rezygnuję z jamy śnieżnej, poproszę o ciepłe łóżeczko. Mam dwa odcinki prowadzine więc chętnie posłucham. Dojazd w piątek do schroniska.
Awatar użytkownika
Aneta Bajer
 
Posty: 78
Rejestracja: 23 paź 2017, 11:50

Re: Szkoleniówka 3-4.03.2018 Śnieżnik

Postautor: Marek Nawara » 22 lut 2018, 01:46

Jadę, nie mam prowadzonego odcinka, a chętnie poprowadzę, przyjadę najprawdopodobniej w piątek do Lądka/Stronia zależnie od godziny kiedy mi się uda wyrwać, ale planuję być koło 18 na górze, nocleg w jamie wstępnie chętnie.
Marek Nawara
 
Posty: 22
Rejestracja: 23 paź 2017, 14:09

Re: Szkoleniówka 3-4.03.2018 Śnieżnik

Postautor: LilianaDo » 22 lut 2018, 05:36

Jade na dwa dni, rezygnuje z nocowania w jamie, poproszę łóżeczko. Rezygnuje z odcinka prowadzonego
LilianaDo
 
Posty: 28
Rejestracja: 23 paź 2017, 13:03

Re: Szkoleniówka 3-4.03.2018 Śnieżnik

Postautor: LilianaDo » 22 lut 2018, 05:41

W schronisku będę już w piątek ;)
LilianaDo
 
Posty: 28
Rejestracja: 23 paź 2017, 13:03

Następna

Wróć do Kurs na przewodnika sudeckiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości