Szkolenie Praga 2019

Szkolenie Praga 2019

Postautor: Koks » 17 gru 2018, 10:19

Organizujemy drugą edycję szkolenia praskiego! W pierwszym rzucie wyszkoliło się ponad 20 osób i w sezonie wiosenno-letnim już oprowadzali po mieście :) Zapraszamy do zapisów (dla członków SKPS atrakcyjna zniżka).

Organizowane przez nas szkolenie będzie miało na celu zaznajomienie z miastem, jego najważniejszymi zabytkami, historią, osobistościami i realiami. Nie będzie to stricte kurs przewodnicki od podstaw, zakładamy że każdy potrafi już oprowadzać, dlatego skupiamy się tylko na wiedzy i informacjach praktycznych. Szkolenie da rozeznanie wystarczające do samodzielnego oprowadzania.

Planujemy 6 bloków wieczornych wykładów od 29 stycznia do 7 lutego ( wt. 29.01, czw.31.01, pt.1.02, pon. 4.02, wt. 5.02 i czw. 7.02.), oraz 6 dni wycieczkowych w trzydniowych turach weekendowych (po ok. 7 godzin) (22-24 lutego i 8-10 marca).

Koszt szkolenia (dydaktyka na wykładach i wycieczkach) to 150zł (dla członków SKPS i naszych aktualnych kursantów, pozostali 300zł). Opłata nie obejmuje kosztów noclegów, dojazdów na wycieczki oraz wstępu do obiektów w mieście. Noclegi i dojazd kursanci organizują sobie we własnym zakresie. Dla porównania dodam tylko, że kurs w "Tyrkysie" (najpopularniejsze kursy praskie wśród Polaków) to 9 wykładów i 7 czterogodzinnych wycieczek, więc nasza porcja materiału będzie prawie taka sama.

W Pradze nie ma obecnie obowiązku posiadania czeskich kwalifikacji zawodowych, więc i tak będziecie mogli oprowadzać grupy po Pradze. Jeżeli ktoś planuje w przyszłości jednak zrobić akredytowany kurs na miejscu, to nasze szkolenie z pewnością będzie dobrą podstawą (i przynajmniej będzie po polsku).

Każdy z uczestników dostanie jakieś zagadnienie do opracowania i przedstawienia w trakcie wycieczek (aby nie było to tylko słuchanie). Na koniec szkolenia natomiast przeprowadzimy mały sprawdzian, abyście mieli motywację do przeczytania jeszcze raz notatek.

ZAPISY w formularzu: https://goo.gl/forms/ASLoATqdFVAzG0zM2

Wykłady będą się odbywać we Wrocławiu, w Instytucie Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN przy ul. Weigla 12 (aula na parterze).

Szkolenie odbędzie się przy min. 15 uczestnikach, maksymalnie możemy przyjąć 30 osób.


Szkolenie będę prowadził ja - Marcin Winkiel (Koks), przewodnik sudecki i praski. Magister filologii czeskiej, Jednoroczny mieszkaniec Pragi.

W imieniu Zarządu SKPS

Marcin Winkiel
Awatar użytkownika
Koks
Moderator
 
Posty: 416
Rejestracja: 22 gru 2013, 12:26
Lokalizacja: Srebrna Góra

Wróć do kursy krótkoterminowe oraz szkolenia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron