Najnowszy news

komentarze do artykułów ukazujących się na stronie www.skps.wroclaw.pl

Najnowszy news

Postautor: Koks » 02 paź 2017, 19:54

Mrozenie, ogromnie szanuję Twoją pracę w postaci ogromu informacji na stronie SKPS, ale uważam że ostatni news http://skps.wroclaw.pl/index.php?functi ... ll&no=6764 nie powinien się znaleźć na naszej stronie.
Choć poglądy mam generalnie podobne do Twoich, to strona SKPS nie jest miejscem na dzielenie się takimi opiniami.
Awatar użytkownika
Koks
Moderator
 
Posty: 340
Rejestracja: 22 gru 2013, 12:26
Lokalizacja: Srebrna Góra

Re: Najnowszy news

Postautor: Mrozen » 02 paź 2017, 22:50

W porządku, zmienię tę wiadomość. O tym nie wypada pisać, o tamtym nie wolno pisać.
A media, które powinny być bezstronne już jawnie manipulują nawet faktami historycznymi. To straszenie zaczyna się odbijać na poglądach prostych ludzi. I nie robi dobrej atmosfery w turystyce.

Idę do Rynku, by protestować przeciw naruszaniu Konstytucji. Wychodzi na to, że moje zdanie popiera Prezydent i Episkopat. Dla telewizji "publicznej" oraz radia jestem "spacerowiczem" i jeszcze muszę na nie zapłacić abonament. Gdzie jest ta cienka granica, której przekraczać nie wolno?
Awatar użytkownika
Mrozen
Moderator
 
Posty: 909
Rejestracja: 22 gru 2013, 10:18

Re: Najnowszy news

Postautor: Koks » 03 paź 2017, 09:40

Jak najbardziej rozumiem Twój punkt widzenia, ale zajmować mamy się przede wszystkim Sudetami i przyległościami. W Twoim ostatnim wpisie nie było niczego co by ich dotyczyło.
Awatar użytkownika
Koks
Moderator
 
Posty: 340
Rejestracja: 22 gru 2013, 12:26
Lokalizacja: Srebrna Góra

Re: Najnowszy news

Postautor: Mrozen » 03 paź 2017, 10:26

Otóż ja mam już w rodzinie krewnych (dobrych i prostych ludzi, widzów TVP), którzy boją się jechać (lub wysłać dzieci na wycieczkę) do Niemiec lub Francji, bo tam za każdym rogiem czai się islamista z nożem w zębach. Staranie się o obiektywizm (żaden człowiek nie jest do końca obiektywny) i przekazywanie prawdy jest obowiązkiem, a nie przywilejem mediów publicznych. Manipulowanie faktami historycznymi - moim zdaniem - jak najbardziej dotyczy także przewodników (także o zaniechanie takich praktyk apelował ostatnio Episkopat Polski). O tym, jak strasznie niebezpieczni są uchodźcy słucha moja córka na lekcjach historii w publicznej, wrocławskiej szkole (od nauczyciela, który raczej z uchodźcami nie miał żadnego kontaktu). Słucha też tego uczennica z Afganistanu. Dobra uczennica.

Nie jestem za tym, by Polskę zalewały miliony ekonomicznych emigrantów, którzy nie chcieliby się tu integrować i nie szanować naszego prawa oraz obyczajów. Ale ofiarom wojny trzeba pomagać, a nie je demonizować ("Piekło jest w nas"?). Zamiast "po moim trupie" trzeba szukać jakiegoś kompromisu. Jeśli ktoś nie poczuwa się do wartości chrześcijańskich nakazuje to zwykła przyzwoitość. Nie musimy powtarzać błędów państw zachodnich, obarczonych kolonialną przeszłością.

We współczesnym świecie nie da się być "przewodnikiem sudeckim" ograniczonym do geologicznych granic Sudetów. Takie jest moje zdanie. I dlatego od lat wstawiam wiadomości "z innych gór i innych krajów".
Awatar użytkownika
Mrozen
Moderator
 
Posty: 909
Rejestracja: 22 gru 2013, 10:18


Wróć do Komentarze do strony SKPS-u

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość