Jak napisać tekst na stronę aktualności SKPS

komentarze do artykułów ukazujących się na stronie www.skps.wroclaw.pl

Re: Jak napisać tekst na stronę aktualności SKPS

Postautor: Mrozen » 03 mar 2017, 10:12

Nie bardzo rozumiem o co chodzi. Zarządów od 2007 roku było wiele, są wybierane w głosowaniu. Strona ma jakieś techniczne zabezpieczenia (Encyklopedia Sudecka została zablokowana przez ataki żywych lub "martwych" gości piszących nawet - sądząc z czcionki - po chińsku, Admin nie potrafił sobie z tym poradzić). No to kto ma decydować? Jeszcze raz podkreślam, że nie znam żadnego członka SKPSu, który by się starał napisać coś na stronie i Zarząd (Zarządy) by mu tego zabronił. Ale może ktoś inny zna?

"Kowalski, ty daj mi szansę, ty kup los."

Reklamy różnych, dziwnych przedsięwzięć (dyskoteki, tanie wczasy na Hawajach itd.) staram się wywalać z Forum na bieżąco (chociaż czasami też zajmuje mi trochę czasu nim się zorientuję o co piszącym chodzi).

Sprawa strony jest poruszana na każdym Walnym Zebraniu.
Myślę, że jeden list do Prezesa by załatwił sprawę tej dyskusji. Ja już nic więcej nie jestem w stanie wytłumaczyć.
Awatar użytkownika
Mrozen
Moderator
 
Posty: 1992
Rejestracja: 22 gru 2013, 10:18

Re: Jak napisać tekst na stronę aktualności SKPS

Postautor: Darek Wójcik » 03 mar 2017, 10:21

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Wsszystko w tym temacie jest jasne.
Pozdrawiam
Darek Wójcik
Darek Wójcik
 
Posty: 83
Rejestracja: 30 maja 2014, 18:31

Re: Jak napisać tekst na stronę aktualności SKPS

Postautor: Mrozen » 03 mar 2017, 14:21

Podpowiedź techniczna. Najwięcej kłopotów sprawia dodawanie obrazków. Najlepiej format .jpg i do 100kB. Jeśli dołączysz coś w większym rozmiarze, to niby "biblioteka obrazków" to łyknie, ale mi nigdy nie udało się odnaleźć obrazka dodawanego w tym rozmiarze. Podobnie jest z polskimi znakami w nazwie obrazka - tu jest "dyskryminacja" i po prostu nie może ich być.
Najlepiej poczekać aż "biblioteka obrazków" się załaduje i dopiero wtedy dodać swój obrazek. Już mi się zdarzało, że obrazek w trakcie ładowania dostał się pomiędzy stare i wtedy trzeba przeglądać zdjęcia od 2007 roku. Jak skończy się "ładowanie" to nowy obrazek pojawia się po prostu na końcu zbioru. Sporo obrazków ma popularne nazwy typu "Snezka" i wtedy próba dodania zdjęcia kończy się komunikatem, że podany obiekt już istnieje w "bibliotece". Dlatego, gdy dodaję kolejne zdjęcie Śnieżki to nazywam je np. "Snezka313". Mniejsza szansa, że trafi się na istniejącą nazwę.

Tyle z prywatnych doświadczeń ze stroną.

Jakieś 80% zdjęć w "bibliotece obrazków" jest mojego autorstwa - można z nich spokojnie korzystać, nie pytając o zgodę. Korzystanie z istniejących obrazków znacznie ułatwia dodawanie "newsa" (skraca czas).

Również pozdrawiam.
Mrozen
Awatar użytkownika
Mrozen
Moderator
 
Posty: 1992
Rejestracja: 22 gru 2013, 10:18

Poprzednia

Wróć do Komentarze do strony SKPS-u

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron