naheis
Wysłany: Sro Paź 21, 2009 10:49 am
Temat postu: Zdjęcia SPOT dla Polski w Google Earth
"Dzisiaj nastąpiła kolejna aktualizacja danych w Google Earth. Pierwsze co rzuca się w oczy, to odmieniony widok Polski. Doczekaliśmy się w końcu pokrycia całego naszego kraju zdjęciami o rozdzielczości 5m pochodzącymi z francuskiego satelity SPOT, które zastąpiły dotychczasowego amerykańskiego Landsata (rozdzielczość 15m). Oczywiście wszystkie "łaty" czyli obszary w wyższej rozdzielczości (>1m) zostały zachowane.
Przydałoby się jednak małe dopasowanie kolorów pomiędzy przeważnie szaro-burymi scenami z Quickbirda a zielonym podkładem ze SPOTa. Z innych rzeczy, do których można się przyczepić wymienić należy dosyć dużą chmurę zasłaniającą kilkaset km kw. w Wielkopolsce.
Nie zmienia to jednak faktu, że i tak mamy do czynienia ze znacznym postępem i poprawą jakości zdjęć w GE.
Poza Polską SPOT dodany został również dla Litwy, Łotwy i Estonii."
co prawda dla mnie zdjęcia te stwarzają efekt, jak przy zdjęciu okularów przez krótkowidza, ale na pewno są lepsze niż poprzednie i ułatwiają planowanie wycieczek (podstawowy problem: czy droga z mapy topograficznej sprzed lat została zaorana/zasadzona czy nie?)