TrekBuddy - przyjaciel na szlaku

TrekBuddy - przyjaciel na szlaku

Postautor: Ivo » 15 sty 2014, 09:03

HappyMan
Wysłany: Sro Lis 03, 2010 8:03 pm
Temat postu: TrekBuddy - przyjaciel na szlaku


Witam,

tym, którzy nie posiadają specjalistycznego, turystycznego odbiornika GPS, chciałbym polecić możliwość skorzystania z dobrodziejstwa satelitarnej lokalizacji, jaką daje aplikacja TrekBuddy zainstalowana w telefonie komórkowym wyposażonym w GPS (lub pozyskującym dane o lokalizacji z urządzenia zewnętrznego za pośrednictwem Bluetooth lub kabelka).

Aplikacja TrekBuddy jest dostępna tutaj: http://www.trekbuddy.net/forum/viewforum.php?f=2
Baza wiedzy o TrekBuddy jest tutaj (j. angielski): http://wiki.trekbuddy.net/index.php/Main_Page
Forum w języku polskim tutaj: http://www.trekbuddy.net/forum/viewforum.php?f=14

Sama aplikacja zajmuje niewiele miejsca w pamięci telefonu i nie zawiera map. Obsługuje również telefony z ekranem dotykowym.
Mapy tworzymy na komputerze bardzo prostą w obsłudze aplikacją Mobile Map Creator, którą znajdziemy tutaj: http://mobac.dnsalias.org/. Przy tworzeniu możemy skorzystać z kilkudziesięciu źródeł - m.in. GoogleMaps, UMP czy czeskiego Cykloatlasu. Ten ostatni polecam szczególnie, gdyź oferuje doskonałe mapy turystyczne całego obszaru Republiki Czeskiej, które w tej samej jakości sięgają dość daleko na północ od Sudetów - do sprawdzenia tutaj: http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/.

Tworząc mapy mamy możliwość wyboru interesującego nas obszaru (np. dzielnica, miasto, kraj zależnie od szybkości łącza i miejsca na karcie pamięci w telefonie) oraz wyboru ilości warstw (tj. skal map).
NAJWAŻNIEJSZE: wszystko (programy i mapy) jest za darmo i legalnie a niektóre źródła obejmują swym zasięgiem cały świat. TrekBuddy występuje również w wersji płatnej, oferowanej przez wszystkich większych polskich producentów map, jednak niewiele różni się on od wersji darmowej.
Ivo
 
Posty: 1390
Rejestracja: 12 paź 2011, 19:49

Wróć do GPS i inna technika na szlaku

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron