Finał XXVI Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej

Finał XXVI Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej

Postautor: logis » 16 lut 2018, 11:41

Podczas zakończonego w ostatni weekend w Poznaniu XXVI Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej nagrodzono najlepsze turystyczne mapy i atlasy.

(za geoforum.pl - dostęp 16.02.2018 r.)

W kategorii tej jury pod przewodnictwem prof. Janusza Zdebskiego przyznało pierwsze miejsce publikacjom „Trójkąt Lidzbarski: mapa turystyczna fortyfikacji na terenie Nadleśnictwa Zaporowo. Odcinek 1.: Frombork-Płoskiński Młyn” oraz „Trójkąt Lidzbarski: mapa turystyczna fortyfikacji na terenie Nadleśnictwa Orneta”. Mapy ukazały się nakładem wydawnictwa Casamata. Obie opracowano w skali 1:20 000. Prezentują one fortyfikacje Trójkąta Lidzbarskiego, nazywanego oficjalnie Pozycją Lidzbarską. Są one jednymi z mniej znanych zespołów umocnień w Polsce. To setki betonowych i żelbetowych schronów rozsianych w malowniczym rejonie Warmii, często skrzętnie ukrytych przed oczami turysty. Mapa jest wynikiem prac badawczych prowadzonych przez autorów od 2008 roku. „Nowatorskie opracowanie, przydatne dla osób zainteresowanych turystyką militarną. Może być inspiracją do zajęcia się tą problematyką” – oceniło nagrodzone mapy jury.

Drugie miejsce zdobyła seria map rowerowych „Pomorskie kołem się kręci” wydana przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Składa się ona z map: Borów Tucholskich i Ziemi Chojnickiej, Kaszub północnych, Kaszub południowych, Kaszub zachodnich, Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i okolic, Kociewia i Powiśla, Ziemi Słupskiej i Pobrzeża Słowińskiego oraz Żuław i Mierzei Wiślanej.

Jacek
Awatar użytkownika
logis
 
Posty: 51
Rejestracja: 23 gru 2013, 08:52

Wróć do GPS i inna technika na szlaku

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość