Słup Graniczny Wrocławia

Słup Graniczny Wrocławia

Postautor: Ivo » 14 sty 2014, 09:07

Tomzu
Wysłany: Czw Sty 05, 2012 10:07 pm
Temat postu: Słup Graniczny Wrocławia


Pracując dziś moją maszyną przy porządkowaniu i rówaniu terenu na jednej z posesji Wrocławia znalazłem wśród stery kamieni kawał bloku granitowego. Po bliższym obejrzeniu znaleziska kamień łudząco przypominał słup grniczny taki jak stoi np. przy gmachu telewizji.
Po krótkich negocjacjach z właścicielką kamień trafił na moje podwórko gdzie został umyty.
W tak zwanym miedzyczasie poinformowałem o znalezisku Muzeum Miejskie. Po rozmowie z p. Dyrektorem i przesłaniu kilku fotek niecałą godzinę później byli u mnie pracownicy muzeum obejrzeli znalezisko i zabrali ze sobą stwierdzając że jest to na 99% element głowicy jednego z zaginionych słupów.
W niedługim czasie będzie zrobiona ekspertyza, która mam nadzieję potwierdzi znalezisko.

W załączeniu kilka fotek

Po wykopaniu
Obrazek

Po umyciu
Obrazek Obrazek
Ivo
 
Posty: 1390
Rejestracja: 12 paź 2011, 19:49

Słup Graniczny Wrocławia

Postautor: Ivo » 14 sty 2014, 09:07

Anna Sar
Wysłany: Sob Sty 07, 2012 1:40 pm

No, no, no...! Tomek, to zaistniałeś w historii Wrocławia :) . Jesteśmy z Ciebie dumni.

Ania
Ivo
 
Posty: 1390
Rejestracja: 12 paź 2011, 19:49

Słup Graniczny Wrocławia

Postautor: Ivo » 14 sty 2014, 09:08

Tomzu
Wysłany: Pon Sty 09, 2012 3:06 pm

Otrzymałem dziś telefon z Muzeum Miejskiego z informacją, że jest to fragment jednego ze słupów granicznych ustawionych na rogatkach miasta. Ten mógł stać, co wydaje się bardzo prawdopodobne ,w rejonie dzisiejszej al. Kromera, chodz móg przyjechac z gruzem z zupełnie innchy rejonów miasta.

Arrow Muzeum będzie chciało wyeksponować kamień
Ivo
 
Posty: 1390
Rejestracja: 12 paź 2011, 19:49


Wróć do Pozostałe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości