Atlas Historyczny Wrocławia po raz drugi.

Atlas Historyczny Wrocławia po raz drugi.

Postautor: Krzyś » 04 kwie 2018, 21:19

W 2001 roku w serii Atlasów Historycznych Miast Polskich wyszedł tom „Wrocław” zawierający studium rozwoju miasta od jego początków we wczesnym średniowieczu do czasów współczesnych. Studium to zostało stworzone przez wybitnych badaczy Wrocławia: historyków, historyków sztuki i architektury oraz archeologów. Do części opisowej dołączono bardzo bogaty materiał kartograficzny z planami miasta od XVI do XX wieku i rekonstrukcjami z czasów wcześniejszych.
Po wielu latach Atlas Wrocławia doczekał się kolejnego- całkiem świeżego- wydania, ale nie jest to „wydanie drugie uzupełnione” , tylko tak naprawdę zupełnie nowa odsłona rekonstrukcji dziejów naszego miasta. Czy w Atlasie znajdziemy nowe, nieznane dotąd widoki Wrocławia? Co nowego zawiera Atlas? Co zmieniło się przez te lata w stanie naszej wiedzy o Wrocławiu, że zdecydowano się na ponowne podjąć próbę rekonstrukcji jego dziejów?
Odpowiedź na te wszystkie pytania będzie można usłyszeć na prezentacji nowego Atlasu Historycznego Miast Polskich, tomu „Wrocław”, która odbędzie się 6. Kwietnia (w ten piątek) o godzinie 13.00 w Instytucie Archeologii UWr, przy ul. Szewskiej 48, w sali 201
Serdecznie zapraszamy 

http://ksiazkihistoryczne.pl/nauki-pomo ... h/p,389677
Awatar użytkownika
Krzyś
 
Posty: 74
Rejestracja: 22 gru 2013, 13:01

Wróć do Pozostałe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron