Strona 1 z 1

Wycieczka #33 - Autokarówka Wrocław Północ - 27.10.2018

Post: 18 paź 2018, 01:27
autor: Artur
Data: Sobota 27 października 2018
Zbiórka: 7:45 na parkingu przy Wzgórzu Andersa

Pierwsza z "wrocławskich" autokarówek. Obliczona głównie na praktyczne poznawanie układu komunikacyjnego miasta - zarówno w pobliżu obiektów odwiedzanych często, jak i tych trochę mniej popularnych.

Trasę zamieszczam poniżej. Pamiętajcie jednak, że wszelkie plany bitwy żyją tylko do pierwszego wystrzału... musicie brać pod uwagę, że nie zawsze da się taką trasę zrealizować w 100%. Na przeszkodzie mogą stać znaki drogowe, remonty, czasowe zakazy i inne takie. Jeśli taka sytuacja się pojawi trzeba umieć sobie z tym poradzić. Z naszą pomocą, jednak to Waszym zadaniem jest znalezienie rozwiązania/objazdu/alternatywy. Podczas pilotowania autokaru to Wy decydujecie.

Poniżej trasa przejazdu oraz pogrubione miejsca, w których być może lub na pewno będziemy wysiadać:

Część 1.
Ślężna - Petrusewicza - Borowska - Kamienna - Powstańców Śląskich - Swobodna - Zielińskiego - Piłsudskiego - Sądowa - Parking pod NFM - Zamkowa - Kazimierza Wielkiego - Oławska - Most Grunwaldzki - Rondo Regana - Most Zwierzyniecki - Wystawowa - Parkowa - Różyckiego - Chopina - Moniuszki - Paderewskiego - Mickiewicza - Monte Cassino - Dembowskiego - Tramwajowa - Olszewskiego - (Parking przy Wyspie Opatowickiej) - Baciarellego - Monte Cassino - Swojczycka - Kościół Św. Jacka - Miłoszycka - Kowalska – Działdowska – Kwidzyńska – Brucknera – Krzywoustego - Sobieskiego – Bierutowska – Parking przy PZL Hydral - Bierutowska – łącznik Bierutowska–Kiełczowska – parking przy Cmentarzu Kiełczowskim - Kiełczowska – Bora–Komorowskiego – Przedwiośnie – Azliowa – parking przy Pałacu Pawłowickim - Widawska – Okulickiego - Łącznik Długołęka - A8 - Wrocław-Północ - Żmigrodzka – Paprotna – Obornicka - Bałtycka - Osobowicka - Pętla Rędzin


Część 2.
Osobowicka - Lipska - Ślazowa (Wzgórze Kapliczne i Grodzisko) - Osobowicka - Most Osobowicki - Reymonta - Port Miejski - Reymonta - Most Osobowicki – Na Polance – Żmigrodzka - Kasprowicza - Boya Żeleńskiego – Pl. Kromera – Mosty Warszawskie – Wyszyńskiego – Sienkiewicza - Pl.Bema - Dubois – Most Sikorskiego – Plac JP2 - Legnicka - Most Milenijny - Osobowicka - Most Milenijny - Popowicka - Królewiecka - Brodzka - Stabłowicka - EIT+ / Humanitarium - Starogajowa - Kosmonautów - Lotnicza - Al.Śląska - Pilczycka - Na Ostatnim Groszu - Klecińska - Grabiszyńska - Podwale - Ruska - Nowy Świat - Grodzka - Kraińskiego - Purkyniego - Al. Słowackiego - Podwale - Świdnicka - Powstańców Śląskich - Wiśniowa - Ślężna

:arrow: Zapisujecie się na pierwszą LUB drugą część. Nie ma limitu osób, ale proszę o równomierne zapisy - na początek po max 4 osoby, potem kolejne tak, żeby w żadnym momencie różnica nie była większa niż jedna osoba. Nie ma górnego limitu :)

:arrow: ABSOLUTNYM PRIORYTETEM jest pilotowanie autokaru po trasie (lub objazd, jeśli z jakiegokolwiek powodu zadana trasa jest nieprzejezdna). Dopiero w drugiej kolejności należy się skupić na przekazywanych informacjach.

:arrow: Przygotowując informacje miejcie świadomość, że dużą część mijanych obiektów będziemy widzieli dosłownie przez moment. Z jednej strony nie można się wtedy na 5 minut rozgadać o obiekcie, który dawno został za plecami. Z drugiej, samo "ewidencjonowanie" obiektów ma niewiele sensu - trzeba znaleźć złoty środek. Kiedy za oknem brak ciekawych obiektów, warto powiedzieć kilka słów o osiedlu/dzielnicy, w ostateczności coś ogólnego o Wrocławiu. Choć i taki temat warto jakoś "zahaczyć" o coś widzianego za oknem (np jadący tramwaj, mijana linia kolejowa, gmach wyższej uczelni itd.)

:arrow: Znajomość obiektów "wysiadkowych" obowiązuje zapisanych na daną część, jednak w podstawowym zakresie. Nie przesadzajcie i proporcjonalnie większy nacisk połóżcie na trasę przejazdu. To, w ilu z pogrubionych obiektów faktycznie wysiądziemy i na ile, zależy od tego, jak sprawnie pójdzie nam ten dzień. Szczególnie duże szanse na wysiadkę są w Porcie Miejskim, na Osobowicach i w Pawłowicach.

:arrow: WAŻNE - ze względu na liczbę miejsc przypominam, że na wycieczki autokarowe zapisy obowiązują również dla ew. słuchających (mam nadzieję, że takich nie będzie).

:arrow: Na wycieczki autokarowe zapraszamy również osoby spoza kursu. Koszt autokaru to 25 zł/ os.

Re: Wycieczka #33 - Autokarówka Wrocław Północ - 27.10.2018

Post: 18 paź 2018, 07:52
autor: KasiaB
Część drugą poproszę.

Re: Wycieczka #33 - Autokarówka Wrocław Północ - 27.10.2018

Post: 18 paź 2018, 07:57
autor: Slavko
Ja również drugą poproszę

Re: Wycieczka #33 - Autokarówka Wrocław Północ - 27.10.2018

Post: 18 paź 2018, 08:11
autor: wiktoria
Ja do 1 poproszę ;)

Re: Wycieczka #33 - Autokarówka Wrocław Północ - 27.10.2018

Post: 18 paź 2018, 09:10
autor: Slawenium
Poproszę 1.
Sławka

Re: Wycieczka #33 - Autokarówka Wrocław Północ - 27.10.2018

Post: 18 paź 2018, 12:13
autor: Bogna
Poproszę numer 1

Re: Wycieczka #33 - Autokarówka Wrocław Północ - 27.10.2018

Post: 18 paź 2018, 14:02
autor: Betina
To ja tez do jedynki prosze

Re: Wycieczka #33 - Autokarówka Wrocław Północ - 27.10.2018

Post: 18 paź 2018, 14:30
autor: Artur
Sekcja 1. jest pełna do wyrównania, a o zapis do niej prosiła jeszcze Iza :) Następne osoby zapraszam do sekcji 2. ;)

Re: Wycieczka #33 - Autokarówka Wrocław Północ - 27.10.2018

Post: 22 paź 2018, 13:34
autor: Julia Bach-Maj
Ja na razie na 100 % wiem, że pojadę.
Jako słuchacz, bo nie chcę zapisywać się na razie na trasę, gdyż wracam do żywych po turnusach w Truskawcu i nie wiem, czy zdążę się ogarnąć.