Data: Niedziela 19 lutego 2023
Poprowadzi: Damian Kanclerski
Zbiórka: 7:45 Parking pod Wzgórzem Andersa od strony ul. Ślężnej
Pierwsza część objazdu po ciekawych miejscach we Wrocławiu (i przyległościach ), tym razem część południowa. Czeka nas kilka mniej lub bardziej pewnych wysiadek (skupionych raczej w pierwszej części dnia), ale dla Was jak zwykle najważniejsze jest przygotowanie do trasy autokarowej. Będzie też nieco "wioskowania" na południe od miasta, więc przyda się zapas tematów dyżurnych. Wśród szczególnie polecanych wymieniłbym rozwój przestrzenny Wrocławia (zarówno historycznie jak i obecnie), linie kolejowe (przetniemy ich sporo) oraz inwestycje drogowe (AOW, WOW, obwodnica śródmiejska) i ich perspektywy na przyszłość. Oprócz tego sieć rzeczna i szeroko rozumiane kwestie wodno-powodziowe. Gdyby ktoś miał problem z ugryzieniem któregoś z odcinków - proszę o kontakt, postaramy się podpowiedzieć.
Ważne!
Pogrubione miejsca to potencjalne wysiadki, jednak tu mogą zajść jeszcze drobne zmiany (w obie strony)
Tym razem nie korzystamy z GPSa - możecie mieć ze sobą mapę/plan, i rozpiskę trasy, ale wszelkie nawigacje zostają wyłączone/schowane
Zapraszam do zapisów!
Sekcja 1. (4 os.)
Ślężna - Petrusewicza - Borowska - Armii Krajowej - Wiśniowa - Hallera - Grabiszyńska - Wiejska - Avicenny - Stanisławowska - Mińska - Graniczna - Rdestowa - Jerzmanowska - Jarnołtów - Samotwór (Pałac)
- Droga 362 - Kąty Wrocławskie - Sośnica (Kościół Podwyższenia Krzyża św., Kaplica Świętych Schodów)
Sekcja 2 (4 os.)
Sośnica - Kąty Wrocławskie - A4 - Węzeł Wrocław-Południe - S8 - Węzeł Kobierzyce - DK35 - C.H. Aleja Bielany - Bielany Wrocławskie - Kolejowa - Przystankowa - Ślęza (Zamek Topacz) - Pszenna - Radosna - Chabrowa - Lipowa - Komorowice - Szukalice - Galowice (Muzeum Powozów) - Żórawina (Kościół św. Trójcy) - Biestrzyków (Wieża mieszkalna)
Sekcja 3. (4 os.)
Biestrzyków - Grota-Roweckiego - Kurpiów - Strachowskiego - Parafialna - Grota-Roweckiego - Borowska - Świeradowska - Morwowa - Gazowa - Mościckiego - Semaforowa - Centralna - Konduktorska - Buforowa - Bardzka - Armii Krajowej - Krakowska - Opolska - Świątnicka - Księska - Starodworska - Mokry Dwór (Pętla) - Starodworska - Księska - Świątnicka - Opolska - Radwanice - Siechnice - WOW (most na Oławie)
Sekcja 4. (3 os.)
WOW (most na Oławie)- Wojnów - Strachocińska - Swojczycka - Mickiewicza - Curie-Skłodowskiej - Szczytnicka - Wyszyńskiego - Most Pokoju - pl. Społeczny - pl. Wróblewskiego - Walońska - Wybrzeże Słowackiego - Mazowiecka - Traugutta - Oławska - Kazimierza Wielkiego - Święteggo Mikołaja - Podwale - Piłsudskiego - Powstańców Śląskich - Swobodna - Ślężna - Gliniana - Borowska - Kamienna - Ślężna