Data: niedziela 12.03.2023
Poprowadzi: Jarosław Tynecki
Zbiórka: 7:45 Wzgórze Andersa od strony ul. Ślężnej
Podczas przedostatniej autokarówki objeździmy baaardzo szeroko rozumianą północ miasta (od dalekiego wschodu do zachodu), i odwiedzimy kilka ciekawych obiektów na jego peryferiach, ale sporo czasu spędzimy również w centrum, w okolicach ważnych atrakcji i zabytków.
Zgodnie z zapowiedziami - tym razem dwie sekcje, mniej więcej pół na pół trasy (tradycyjnie przy tej akuratt wycieczce - nie dajcie się zwieść pozorom, długość opisu nie zawsze przekłada się na długość samej trasy ) Przede wszystkim obowiązuje Was znajomość drogi przejazdu oraz podawanie informacji w jej trakcie. Miejsca potencjalnych wysiadek jak zwykle pogrubiamy, ale - również jak zwykle - nie obiecujemy, że wszędzie się uda. Do obiektów przygotujcie się "w miarę możliwości" - w razie potrzeby pomoże prowadzący. Absolutny priorytet ma trasa przejazdu. Nawigujemy bez użycia GPS.
Przypominam, że jest to przedostatnia autokarowa na kursie (nie licząc egzaminu).
Jeśli jakaś część trasy wydaje Wam się pozbawiona tematów, złapcie mnie lub Jarka. Postaramy się coś podpowiedzieć.
Sekcje nie są limitowane, ale UWAGA. Najpierw zapisujemy po max 6 osób na sekcję. Kiedy obie będą "pełne", można się dopisywać po kolei jako siódma, ósma itd osoba, ale równomiernie. Różnica między sekcjami nie może być większa niż jedna osoba!
Sekcja 1:
Ślężna - Petrusewicza - Borowska - Kamienna - Powstańców Śląskich - Swobodna - Zielińskiego - Piłsudskiego - Sądowa - Parking pod NFM - Zamkowa - Kazimierza Wielkiego - Oławska - Most Grunwaldzki - Rondo Regana - Most Zwierzyniecki - Wystawowa - Parkowa - Różyckiego - Chopina - Moniuszki - Paderewskiego - Mickiewicza - Monte Cassino - Dembowskiego - Tramwajowa - Olszewskiego - Baciarellego - Monte Cassino - Swojczycka - Kościół Św. Jacka - Miłoszycka - Kowalska – Działdowska – Kwidzyńska – Brucknera – Krzywoustego - Sobieskiego – Rondo Lotników Polskich - Psie Pole - Bierutowska – łącznik Bierutowska–Kiełczowska – parking przy Cmentarzu Kiełczowskim - Kiełczów, Wrocławska- Wsch. Obw. Wro – Rondo ks. J. Popiełuszki - Dobrzykowice - Nadolice Wielkie - Wsch. Obw. Wrocławia – Długołęka: Wrocławska, Parkowa – Pałac Szczodre – Długołęka – Mirków – Aleja Jana II Sobieskiego – Irkucka - Bora–Komorowskiego – Przedwiośnie – Azaliowa – parking przy Pałacu Pawłowickim - Widawska – Łącznik Długołęka - A8 - Wrocław-Północ - Żmigrodzka – Paprotna – Obornicka - Bałtycka - Osobowicka - Pętla Rędzin
Sekcja 2:
Pętla Rędzin - Osobowicka - Lipska - Ślazowa (Wzgórze Kapliczne i Grodzisko) - Osobowicka - Na Polance – Żmigrodzka - Kasprowicza – Przybyszewskiego – Czajkowskiego - Pl. Kromera – Mosty Warszawskie – Wyszyńskiego – Sienkiewicza - Pl.Bema - Dubois – Most Uniwersytecki – Grodzka – Św. Mikołaja - Plac JP2 - Legnicka - Lotnicza – Most Milenijny - Osobowicka - Most Milenijny – Pilczycka - Królewiecka - Brodzka - Stabłowicka – Jeleniogórska – Kosmonautów - Lotnicza - Węzeł Wrocław-Stadion - AOW - Węzeł Wrocław-Lotnisko - Graniczna - Strzegomska – Muchoborska – Traktatowa - Gądowianka - Legnicka - Ruska - Nowy Świat - Grodzka - Kraińskiego - Purkyniego - Al. Słowackiego - Podwale - Świdnicka - Powstańców Śląskich - Wiśniowa – Ślężna