Chatka SKPS - sprzątanie 23.10.2021

Chatka SKPS - sprzątanie 23.10.2021

Postautor: Koks » 12 paź 2021, 15:55

Cześć! Z ogromną radością chciałem wszystkich zaprosić na pierwsze spotkanie w naszej chatce w Górach Bystrzyckich. Naszym celem będzie już przeprowadzenie pierwszych prac, przede wszystkim o charakterze porządkowym. Przyda się każda para rąk :) Sobota 23 października zaczynamy ok. 10-10:30
Co jest do zrobienia
Posprzątanie okolicy chatki (niestety w okolicy jest trochę śmiecia) - mamy kontener, który odwiezie leśnictwo
Posprzątanie wewnątrz, w tym wyniesienie niektórych mebli w których rozwijają się nowe ekosystemy oraz zdarcie wykładziny, aby trochę zwentylować podłogę
Wyczyszczenie wilgoci i grzyba na niektórych ścianach (brak ogrzewania w ostatnim roku zrobił swoje)
Ogarnięcie terenu wokół (podcięcie krzaczków i pokrzyw)
Kopanie dziury pod sławojkę
I co nam jeszcze do głowy przyjdzie

Generalnie przywiozę trochę sprzętu, ale jeśli macie swoje to też pewnie nie zawadzą. Przygotuję trochę detergentów i chemii na grzyba (a może ktoś ma jakieś rady i dobre sposoby?), worki, szmaty, taczkę, jakieś narzędzia typu łopata, szpadel, siekiera. Na miejscu są miotły :P
Co się jeszcze może przydać (tylko na ten dzień, nie musimy jeszcze niczego zostawiać na stałe, chyba że chcecie):
więcej łopat, szpadli siekier
dodatkowa taczka też pewnie nie zawadzi
osobiste rękawiczki robocze+gumowe, maseczka (żeby nie wdychać chemii), okulary ochronne
kosa spalinowa
świder glebowy o jak największej średnicy jeśli ktoś ma ;)
jeśli macie jakieś stare tekstylia czy ręczniki to przydadzą się jako szmaty

Dwa dni wcześniej Stefan z kolegą będą pracować przy centralnym ogrzewaniu, przy czym też na pewno możemy im pomóc jeśli ktoś może wpaść

coś na ognisko :)

W chatce na razie nie nocujemy - będziemy tam teraz pracować trochę chemią i lepiej tam nie spać. Jeśli ktoś chce zostać na noc niech weźmie sobie namiot - obok jest polanka. Jak ktoś się uprze aby spać w środku, to ja Wam nie bronię :P
Lokalizacja chatki: https://mapy.cz/s/jetesofoda Dojść można z pkp/pks w Polanicy, Szczytnej, Dusznikach 10-12km
Dojazd: samochodem dojechać można do parkingu nad Dziką Orlicą przy autostradzie sudeckiej - tutaj: https://mapy.cz/s/bevebujoja dalej już na piechotę 2km; samochody mój i Stefana mają pozwolenie na wjazd do lasu, więc możemy odebrać narzędzia i cięższe rzeczy i je przewieźć. Oczywiście mogę też podebrać kogoś jadąc ze Srebrnej Góry (jadę przez Kłodzko, Szczytną, Duszniki)

Piszcie kto się wybiera, co możecie przywieźć i ew. ile macie miejsc w aucie :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Koks
Moderator
 
Posty: 444
Rejestracja: 22 gru 2013, 12:26
Lokalizacja: Srebrna Góra

Re: Chatka SKPS - sprzątanie 23.10.2021

Postautor: Anna K. » 12 paź 2021, 19:49

Przywiozę siebie :D
Anna K.
 
Posty: 5
Rejestracja: 18 paź 2011, 20:44

Re: Chatka SKPS - sprzątanie 23.10.2021

Postautor: Wilga » 13 paź 2021, 09:11

Hej, ja ten weekend spędzam w Krakowie na "balu absolwenta", ale chętnie podziałam indywidualnie jeśli zostanie coś do zrobienia na zewnątrz chatki (takie działania na 1-2 osoby, więc jak np. nie dacie rady posprzątać lasu, to może to być praca, którą zrobimy. Ewentualnie dajcie znać co można zrobić tak samodzielnie). Udanego sprzątania, mam nadzieję, że pomimo jeszcze niewielu wpisów na forum członkowie koła skorzystają z okazji do działania :-)
Awatar użytkownika
Wilga
 
Posty: 282
Rejestracja: 02 mar 2014, 11:53

Re: Chatka SKPS - sprzątanie 23.10.2021

Postautor: Michał W » 14 paź 2021, 13:11

Hej, ja po nieudanej próbie zostania działkowcem mam trochę sprzętu ogrodniczego, ale też jako majsterkowicz (tu już nieco lepiej) mam trochę narzędzi.
Będę w Taszowie najpewniej w sobotę, więc mógłbym podrzucić szpej, a i jak mi czas pozwoli, mógłbym pomóc w pracy.
Tylko nie wiem czy ta akcja jest przewidziana dla beniaminków SKPSu :)
Michał W
 
Posty: 7
Rejestracja: 07 paź 2021, 07:24

Re: Chatka SKPS - sprzątanie 23.10.2021

Postautor: Koks » 14 paź 2021, 14:35

Każdy jest mile widziany a już w szczególności nowi adepci :)
Awatar użytkownika
Koks
Moderator
 
Posty: 444
Rejestracja: 22 gru 2013, 12:26
Lokalizacja: Srebrna Góra

Re: Chatka SKPS - sprzątanie 23.10.2021

Postautor: Martyna Trzaska » 15 paź 2021, 19:25

My z Arturem będziemy :)
Mamy jak coś 2-3 miejsca w aucie, ale jedziemy z Bystrzycy, więc jeśli ktoś chce się z nami zabrać, to do Bycy najlepiej dojechać zbiorkomem (najlepiej chyba pekape). :)
"bo jak to mówią, trzeba być twardym jak żelki z Biedronki"
http://www.vulpecula.net
http://www.piotrowickaprzelecz.pl
Awatar użytkownika
Martyna Trzaska
 
Posty: 63
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:04
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka / Wrocław

Re: Chatka SKPS - sprzątanie 23.10.2021

Postautor: Joanna Ka » 22 paź 2021, 11:53

Hej, jakbyście planowali dalsze prace w kolejnych terminach, to dajcie znać, chętnie pomogę jak mogę
Joanna Ka
 
Posty: 12
Rejestracja: 18 lis 2019, 09:08


Wróć do Chatka SKPS

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron