KarkonoSKI Tour 12.02.2022

informacje, wrażenia, relacje etc. {Każdy nowy temat proszę zaczynać od daty w formacie yyyy.mm.dd}

KarkonoSKI Tour 12.02.2022

Postautor: Sławek Nosal » 25 sty 2022, 23:21

Zapraszamy na KarkonoSKI Tour, czyli wycieczkę na nartach skiturowych w Karkonosze. Do wspólnego foczenia i emocjonujących zjazdów zapraszamy wszystkich narciarzy SKPS i kursantów, którzy panują nad sztachetą z luźną i sztywną piętą.

Wycieczka nie ma charakteru szkoleniowego. Mamy nadzieję na integrację, wymianę doświadczeń, ale nie będzie to czas poznawanie absolutnych podstaw skitouringu (choć ambitni i pojętni narciarze zjazdowi może sobie poradzą).

GDZIE:
Zaplanowaliśmy trasę w zachodniej części Karkonoszy. Tym razem – bo jest to nasz drugi KarkonoSKI Tour – zapraszamy na mikro karkonoską „haute route”, czyli wędrówkę od schroniska do schroniska. Po drodze czeka nas solidne podejście do Czeskiej Budki, fajny zjazd do Labskiej boudy, leniwy travers ze zjazdem do Voseckiej Boudy i szus ze Szrenicy lub Hali Szrenickiej.

TRASA:
Szklarska Poręba – Schr. Pod Łabskim Szczytem – Czeska Budka – Śnieżne Kotły – Labska bouda – Labska louka – (Vrbatova bouda) - Vosecka bouda – Szrenica – Schr. Na Hali Szrenickiej – Ski Arena Szrenica (Lolobrygida/Śnieżynka)

(możliwe, że będzie modyfikowana ze względu na warunki i humor w grupie)

POZIOM NARCIARSKI:
Trasa nie zakłada żadnych ekstremów, ale nad nartą trzeba panować. Zjazd Końską cestą to często twarde śniegi, wywiane przez wiatr. Jeśli wybierzemy zjazd przez Halę Szrenicką nie ominie nas bezpieczna jazda wśród pieszych turystów, którym ustępujemy drogi. Nartostrady – trzeba ogarniać szrenicki resort.


WYPOSAŻENIE:
- dokumenty niezbędne do przekroczenia granicy (opcjonalnie zaświadczenia o szczepieniu)
- komplet skiturowy (narty, buty, kije, foki + ewentualnie harszle/raki)
- kask
- apteczka (NRC, polecamy dorzucić ogrzewacze chemiczne)
- ubiór odpowiedni do aktywności i warunków (okulary, gogle)
- czołówka (raczej silniejsza >200 lm)
- naładowany telefon
- mapa i kompas
- plecak pozwalający na przytroczenie nart
- opcjonalnie: lawinowe ABC (trasa nie prowadzi przez tereny zagrożone lawinowo, można zabrać dla treningu, lub jeśli ktoś chciałby modyfikować trasę); radio PRM (ułatwi komunikację np. w czasie zjazdu; dzielenia się na grupy; wcześniej można wklepać kanał 7 kod 18)

UWAGA: Warto pamiętać o ubezpieczeniu. Przejdziemy na czeską stronę, gdzie ewentualna interwencja Horskiej może w razie braku ubezpieczenia uderzyć po kieszeni. Alpenverien, Bezpieczny Powrót, Szlaki bez granic, czy jednodniowe ubezpieczenie z opcją na narty skiturowe szczerze polecane.

COVID:
„Podróżni z krajów sąsiadujących z Czechami, wjeżdżający do Czech na czas do 24 godzin transportem indywidualnym (dot. także obywateli RCZ lub osób z pobytem stałym lub długoterminowym w RCZ na czas pow. 24h podróżujący transportem indywidualnym) zwolnieni są z obowiązku wykonywania testu na obecność COVID 19, przedkładania zaświadczeń o szczepieniu lub byciu ozdrowieńcem (a także wypełnienia formularza lokalizacyjnego).”

Ponadto zachowujemy środki bezpieczeństwa. Dystans, maseczki w miejscach zamkniętych, płyn dezynfekujący.

START:


Start: 8:30 - spotykamy się pod wypożyczalnią Karkonosz (naprzeciw wejścia do Ski Arena Szrenica)

Wypożyczalnia Karkonosz otwiera się o 8:00, więc osoby wypożyczające powinny pojawić się o tej porze, by dobrać i odebrać przed startem sprzęt. Ja też będę już o 8:00 w Karkonoszu.
Tak jak wspominałem prędzej, pod wyciągiem parkingi 50/cały dzień; więc można też przekombinować i na zbiórkę podjechać nawet na nartach. ;)

WYPOŻYCZENIE SPRZĘTU:
Na wycieczkę mogą dołączyć narciarze bez własnego sprzętu skitour. W Szklarskiej Porębie (Marysin) jest przynajmniej kilka miejsc, gdzie można wypożyczyć zestaw skiturowy:

KARKONOSZ: https://karkonosz.ski/
SKITURY W KARKONOSZACH: https://www.skitourywkarkonoszach.pl
PADA ŚNIEG – wypożyczalnia skitour: https://skiturykarkonosze.pl

Sprzęt skiturowy warto rezerwować przynajmniej z tygodniowym wyprzedzeniem. Mogę pomóc (Sławek), jeśli ktoś zechce wypożyczyć w Karkonoszu.

Zapisy na forum poniżej.
Zapisanych prosimy o śledzenie aktualizacji miejsca i godziny startu.

Zapraszają: Koks i Sławek Nosal

Zapisy:
1. Koks
2. Sławek N.
3. Tomasz Z.
4. Mateusz Ł.
5. Asia R.
6. Robert N. + Kuba
7. Piotr J.
Ostatnio zmieniony 11 lut 2022, 10:26 przez Sławek Nosal, łącznie zmieniany 9 razy
przewodnikwsudety.pl
Sławek Nosal
 
Posty: 57
Rejestracja: 23 paź 2017, 19:57

Re: KarkonoSKI Tour 12.02.2022

Postautor: Tomasz Z. » 27 sty 2022, 20:19

Dzień dobry,
chętnie dołączę do wyjazdu (12.02.2022). Mam własny sprzęt tourowy.
Pozdrawiam
Tomasz Zalasiński
Tomasz Z.
 
Posty: 13
Rejestracja: 25 paź 2021, 12:45

Re: KarkonoSKI Tour 12.02.2022

Postautor: Sławek Nosal » 28 sty 2022, 09:29

Tomasz Z. pisze:Dzień dobry,
chętnie dołączę do wyjazdu (12.02.2022). Mam własny sprzęt tourowy.
Pozdrawiam
Tomasz Zalasiński


Cześć Tomku, świetnie. :)
Dopisałem w informacji o imprezie jedną rzecz, która mi umknęła - mianowicie informację o ubezpieczeniu. Warto na ten aspekt zwrócić uwagę. O ewentualne ubezpieczenie każdy z uczestników wycieczki musi zadbać sam.

Do zobaczenia! :)
przewodnikwsudety.pl
Sławek Nosal
 
Posty: 57
Rejestracja: 23 paź 2017, 19:57

Re: KarkonoSKI Tour 12.02.2022

Postautor: Sławek Nosal » 29 sty 2022, 10:53

Do wycieczki dołącza Kasia Ł. (ma problem z logowaniem do forum). Kasia wypożycza sprzęt, tym samym wyjście uzależniamy troszkę od godzin otwarcia wypożyczalni.
przewodnikwsudety.pl
Sławek Nosal
 
Posty: 57
Rejestracja: 23 paź 2017, 19:57

Re: KarkonoSKI Tour 12.02.2022

Postautor: MateuszŁ » 01 lut 2022, 15:42

Ja też z chęcią wybiorę się na wspólne foczenie.
Wypożyczam sprzęt w Karkonoszu - mam już rezerwację.

Mam doświadczenie na zjazdówkach, biegówkach i dwukrotnie na ski turach. Myślę że sobie spokojnie poradzę, chętnie skorzystam z uwag i rad :)
Awatar użytkownika
MateuszŁ
 
Posty: 10
Rejestracja: 08 gru 2019, 11:30

Re: KarkonoSKI Tour 12.02.2022

Postautor: Asia Romanowicz » 02 lut 2022, 18:01

Wstępnie zgłaszamy się z Robertem i Kubusiem, namawiamy też Wojtka i królika ;) Mamy, co trzeba. Jakby co, odłączamy się od grupy i radzimy sobie sami.
Awatar użytkownika
Asia Romanowicz
 
Posty: 6
Rejestracja: 25 wrz 2020, 12:40

Re: KarkonoSKI Tour 12.02.2022

Postautor: Sławek Nosal » 04 lut 2022, 08:03

MateuszŁ pisze:Ja też z chęcią wybiorę się na wspólne foczenie.
Wypożyczam sprzęt w Karkonoszu - mam już rezerwację.

Mam doświadczenie na zjazdówkach, biegówkach i dwukrotnie na ski turach. Myślę że sobie spokojnie poradzę, chętnie skorzystam z uwag i rad :)


Super, nie będzie to typowe szkolenie, ale na pewno coś tam "w locie" można się będzie dowiedzieć. Do zobaczenia!
przewodnikwsudety.pl
Sławek Nosal
 
Posty: 57
Rejestracja: 23 paź 2017, 19:57

Re: KarkonoSKI Tour 12.02.2022

Postautor: Sławek Nosal » 04 lut 2022, 08:06

Asia Romanowicz pisze:Wstępnie zgłaszamy się z Robertem i Kubusiem, namawiamy też Wojtka i królika ;) Mamy, co trzeba. Jakby co, odłączamy się od grupy i radzimy sobie sami.


Bombowo! Do zobaczenia!
przewodnikwsudety.pl
Sławek Nosal
 
Posty: 57
Rejestracja: 23 paź 2017, 19:57

Re: KarkonoSKI Tour 12.02.2022

Postautor: Sławek Nosal » 07 lut 2022, 21:36

Hej, zaktualizowałem godzinę startu. Widzimy się pod Karkonoszem o 8:30, bo przynajmniej 2 osoby pożyczają tam sprzęt. Wypożyczalnia zamyka się o 16:30, więc pewnie tak będziemy celować z końcem skitury.
Pojawiła się informacja o zamknięciu żółtego szlaku na odcinku Szklarska Poręba (ul. Urocza)-Ryzy (Stara Droga), ale to nam nic nie zmienia.
przewodnikwsudety.pl
Sławek Nosal
 
Posty: 57
Rejestracja: 23 paź 2017, 19:57


Wróć do Wyjazdy, rajdy, wyprawy... [ODBĘDZIE SIĘ]

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron