Strona 1 z 2

Czerwcowe Chatkowanie SKPS 2020

Post: 10 cze 2020, 10:38
autor: Martyna Trzaska
Cześć!
Zapraszam wszystkich na Czerwcowe Chatkowanie SKPSu, które odbędzie się w dniach 27-28 czerwca w Chatce Pod Suchoniem, czyli Stanicy u Stacha. Tegoroczne Chatkowanie to przede wszystkim okazja do spotkania przy ognisku, wymiany plotek, śpiewu przy gitarach oraz zwyczajnego pobycia w towarzystwie dawno niewidzianych znajomych. Oczywiście spotkanie odbędzie się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. ;)

Termin: 27-28.06.2020 (sobota-niedziela)
Koszt: około 15 zł od osoby w zależności od ilości osób.

Program ramowy:

Sobota, 27.06.2020r.
9:00 Start trasy z Piotrowickiej Przełęczy 50°20'25.7"N 16°41'36.3"E
Po drodze gra terenowa z elementami terenoznawstwa.
około 18:00 Przybycie do Chatki
około 20:00 Ognisko wieczorne i ogólna impreza

Niedziela, 28.06.2020r.
10:00 Prace porządkowe po imprezie, powrót do domu. (pomyślimy o przestawieniu samochodów z przełęczy Piotrowickiej na przełęcz Puchaczówkę)

[wtręt Koksa] REŻIM SANITARNY
Nadal należy zachować należyte środki zapobiegawcze. Wyjątkowo zachęcamy do przyjazdu własnym samochodem a unikanie zapełnionego transportu zbiorowego. Każdy uczestnik powinien posiadać środki zabezpieczenia osobistego - maseczkę (a najlepiej kilka), rękawiczki, podręczny środek wirusobójczy. W trakcie wędrówki noszenie maseczki czy rękawiczek nie jest obowiązkowe, ale należy pamiętać o zachowaniu odstępu (nie dotyczy osób mieszkających razem). W trakcie pobytu w chatce nie gotujemy razem wielkiego posiłku. Zalecamy wzięcie własnych kuchenek gazowych i w ten sposób przygotowanie sobie jedzonka.
28 czerwca to dzień wyborów, więc osoby myślące o zrobieniu dłuższej wycieczki w niedzielę powinny zaopatrzyć się w zaświadczenie o prawie do głosowania albo zagłosować korespondencyjnie.
[koniec wtrętu Koksa]

Osoby, które nie chcą brać udziału w sobotnim przejściu, albo mają na ten dzień inne plany mogą dojechać na leśny parking przy kaplicy św. Anny https://goo.gl/maps/5G2RaRv7HLNxcuCb9

Co do szczegółów – Chatka pod Suchoniem znajduje się w nieoznakowanym miejscu, więc koordynaty wyślę zainteresowanym w wiadomości prywatnej z prośbą, o nieudostępnianie lokalizacji osobom postronnym. Jest to prośba Chatara – Stacha. Sama chatka dysponuje około 15 miejscami noclegowymi, (konieczna karimata). Dodatkowo 3 miejsca są w tipi obok chatki. Jest możliwość rozbicia namiotu, ale to środek lasu i spore nachylenie terenu. Koło Chatki jest niewielki placyk z miejscem ogniskowym. Warunki sanitarne chatkowo – leśne (jest ustęp), wodę do celów spożywczych należy mieć ze sobą. Ognisko jest składkowe, żywność i napoje umilające życie oczywiście każdy ma we własnym zakresie.

Trasa przejścia sobotniego będzie trochę wędrówką po leśnych ścieżkach a trochę szlakiem turystycznym. Startujemy z Przełęczy Piotrowickiej, gdzie można bezpiecznie zostawić samochody. Ja ze swojej strony zapewnię legendy i opowieści, przybliżenie Krowiarek, trochę ciekawostek przyrodniczych, architektonicznych i troszkę pikantnych anegdotek o okolicy i mieszkańcach. Razem z Grześkiem Smołą, który był zaangażowany w kwietniowe przejście Krowiarek (a które nie doszło do skutku z wiadomych koronapowodów) chcemy przygotować też grę terenową z elementami terenoznawstwa.
Jeśli będziecie chcieli, mogę zorganizować w niedzielę jeszcze jakąś wycieczkę po okolicy. (Wszelkie marzenia w komentarzach, może coś się uda ogarnąć). Proszę, aby mieć ze sobą mapy terenu, kompas, GPS etc. :)

Jeśli ktoś dysponuje sprzętem fotograficznym, to fajnie będzie wziąć. Czerwcowe wieczory sprzyjają pojawieniu się Obłoków Srebrzystych NLC, a sama okolica nie ma zbytniego zanieczyszczenia światłem, więc pasjonaci astrofotografii będą mieć pole do popisu. :)

ZAPISY OCZYWIŚCIE W KOMENTARZACH PONIŻEJ

Pozdrawiamy i do zobaczenia!

Martyna zwana Lisicą lub Żelką lub Rudą oraz Grzesiek Smoła. :)

EDIT
UWAGA:
Osoby dojeżdżające komunikacją publiczną i chcące wziąć udział w sobotnim przejściu z Piotrowic.
Najlepiej i najprościej wsiąść do pociągu z Wrocławia do Gorzanowa (z tego, co mówi rozklad.pkp.pl to pociąg wyjeżdża o godzinie 6:01, przyjazd do Gorzanowa o 7:35) Stamtąd należy wędrować zielonym szlakiem turystycznym zboczem Wapniarki, następnie przez Przełęcz Mielnicką i Piotrowicki Las. Szlak schodzi idealnie na miejsce spotkania.

Auta możemy na luzie przestawić na Przełęcz Puchaczówkę, jedyne co, to najlepiej przyjechać na godzinę 8:00 rano żeby zdążyć do startu wrócić do Piotrowic. :)

Proszę pamiętajcie o karimatach, bo w chatce nocleg jest w warunkach glebowych.

Pozdrawiam z Piotrowic, już na Was niecierpliwie z Arturem czekamy.
M.

JADĄ: Martyna, Artur, Kasia Zielińska (Zielka), Grzesiek Smoła, Koks i Ania, Radek K, Dorota T, Aneta, Asia Ciołek, Janek Żak + Emilka i Stefan M, Jarek, Kacper + osoba towarzysząca, Maciek B.

Uwaga - deadline zapisów - 24.06 (Stachu prosił o podanie liczby uczestników tego dnia) - jeśli ktoś po tym terminie będzie chciał się dopisać - proszę o kontakt telefoniczny - 795662930

Re: Czerwcowe Chatkowanie SKPS 2020

Post: 10 cze 2020, 19:24
autor: RadekK
Postaram się być, jak mnie Ewa z bycia Tatusiem na 300 % etatu zwolni.
Dogadane będę 

Re: Czerwcowe Chatkowanie SKPS 2020

Post: 10 cze 2020, 19:39
autor: Koks
Idę :)

Re: Czerwcowe Chatkowanie SKPS 2020

Post: 18 cze 2020, 10:16
autor: Dorota T.
I'm in, jak mnie z roboty puszczą :D

Re: Czerwcowe Chatkowanie SKPS 2020

Post: 19 cze 2020, 13:38
autor: Aneta Bajer
I ja, i ja. Oczywiście będę

Re: Czerwcowe Chatkowanie SKPS 2020

Post: 19 cze 2020, 18:19
autor: Koks
Proszę o dopisanie małżonki mojej, Anny :)
Oraz Grafa.

Re: Czerwcowe Chatkowanie SKPS 2020

Post: 19 cze 2020, 19:17
autor: asiac
Zgłaszam się :-) dotrę do chatki na wieczorne rozmowy Polaków

Re: Czerwcowe Chatkowanie SKPS 2020

Post: 20 cze 2020, 08:57
autor: Jan Żak
Cześć. Zgłaszam 3 osoby na nocleg w chatce. Emilia M, Stefan M i Janek Ż. Dołączymy w sobotę około 18. Do zobaczenia.

Re: Czerwcowe Chatkowanie SKPS 2020

Post: 22 cze 2020, 08:05
autor: jarekjs
Piszę się, na ten wyjazd :P

Re: Czerwcowe Chatkowanie SKPS 2020

Post: 23 cze 2020, 17:46
autor: Kacper
Hej,

Będziemy w liczbie osób dwóch. Jedziemy autem z Wałbrzycha, chętnie skorzystamy z opcji przestawienia auta przed rozpoczęciem trasy