Wycieczka po Lubaniu

informacje, wrażenia, relacje etc. {Każdy nowy temat proszę zaczynać od daty w formacie yyyy.mm.dd}

Wycieczka po Lubaniu

Postautor: Kaifa » 16 mar 2022, 15:05

Serdecznie zapraszam na wycieczkę po Lubaniu!

Wulkan wygasły czy nie? Jak podrobić Alexisa Langera? Gdzie zaczęła się tradycja polskich festiwali muzycznych na wzór amerykańskiego Woodstocku? Jak Lubań ucierał nosa całemu światu? Jakie skutki ma imprezowanie po królewsku? Jak proboszcz wjechał motorem na wieżę kościelną?


To tylko niektóre wątki naszej wycieczki, a zaplanowałam dla Was program "na bogato" - nie tylko spacer po mieście, ale też kilka wejść:

1) Wystawa SCHRON dotycząca bitwy lubańskiej, wejście o godz. 10.00 (bilety: 10 PLN dorośli, 5 PLN dzieci)
2) Wieża Bracka i wystawa minerałów - zabytek średniowiecznej architektury obronnej, punkt widokowy i wystawa minerałów związanych z regionem, wejście o godz. 10.30 (bilety: 4 PLN grupowy) + bonus: 8-) Pracownicy IT przygotują na moją prośbę pakiety materiałów promocyjnych dla uczestników wycieczki.
3) Muzeum Regionalne, wejście ok. 12.00 (bilety: 3 PLN grupowy)
4) Kościół św. Trójcy
5) Wystawa u ss. magdalenek z okazji 700-lecia klasztoru w Lubaniu
(m.in. gotycka barokizowana monstrancja :) ), wstęp bezpłatny, godz. 14.00
4) Lapidarium słupów granicznych na terenie Straży Granicznej (tu jeszcze jestem w trakcie załatwienia zgody na wejście na teren SG, w piśmie podałam orientacyjną liczbę uczestników 15-20; jeśli komendant wyrazi zgodę to będzie trzeba podać im dobrowolnie obowiązkowe dane osobowe etc.)
AKTUALIZACJA - Komendant SG wydał zgodę na wejście na teren OSS SG i zobaczenie lapidarium :)

W trakcie wycieczki zwiedzimy też zabytki historyczne i industrialne i inne ciekawe miejsca, m.in. ewangelicki kościół ucieczkowy Panny Marii, Dom Solny, Dom Pod Okrętem, mury obronne, Rynek i ratusz, wychodnia słupów bazaltowych w parku na Kamiennej Górze, amfiteatr, dawny basen, miejsce prac eksploracyjnych podziemi pod Kamienną Górą.


Szczegóły:

Termin: 26 marca 2022 r.
Miejsce zbiórki: Dworzec PKP w Lubaniu, godz. 08.50 (proponuję pociąg KD z Wrocławia, odjazd 06.10 - przyjazd 08.48, a powrót do Wrocławia odjazd 19.04 - przyjazd 21.35).


WAŻNE!!!

Proszę o ZAPISY na wycieczkę pod tym wątkiem, ponieważ jest to istotne ze względów organizacyjnych - zwłaszcza do wejścia na teren Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. Potrzebuję wiedzieć ile osób zgłosić finalnie do wejścia. Na razie tylko imię, nazwisko i kontakt. Im szybciej, tym lepiej!


Jeżeli kogoś temat Lubania i okolic bardziej zainteresuje, to mogę pomóc w zakupie książek p. Janusza Skowrońskiego (byłego burmistrza Lubania, a obecnego dyrektora Muzeum Hauptmanna w Jagniątkowie) bezpośrednio od autora. Książki o Lubaniu, ale też o Karkonoszach, Górach Izerskich i zamku Czocha. Można też je zakupić w sklepiku w Muzeum Hauptmanna, po lepszej cenie od tej z księgarni.

Podczas wycieczki będzie można wesprzeć remont naszej Chatki SKPS dobrowolnym datkiem do świnki skarbonki.

Jeżeli macie jakiekolwiek pytania odnośnie do spraw organizacyjnych, ale też i innych, to proszę śmiało pisać lub dzwonić.

Zapraszam na tę wycieczkę wszystkich chętnych! :)

Do zobaczenia!
Kaifa,
licencjonowany przewodnik po Lubaniu 8-)
+48 605 254 333
Ostatnio zmieniony 18 mar 2022, 11:32 przez Kaifa, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Kaifa
 
Posty: 75
Rejestracja: 10 lut 2014, 15:15

Re: Wycieczka po Lubaniu

Postautor: Kaifa » 16 mar 2022, 19:07

I jest pierwsza uczestniczka :) Anetka Bajer.
Awatar użytkownika
Kaifa
 
Posty: 75
Rejestracja: 10 lut 2014, 15:15

Re: Wycieczka po Lubaniu

Postautor: tomasz g » 17 mar 2022, 19:49

Cześć!
Chciałem się zapisać na tą wycieczkę. Ciekawe atrakcje.
Pozdrawiam
Tomasz Guzik
tomasz g
 
Posty: 126
Rejestracja: 01 gru 2015, 04:01

Re: Wycieczka po Lubaniu

Postautor: Kaifa » 20 mar 2022, 13:22

Joanna Ciołek :)
Awatar użytkownika
Kaifa
 
Posty: 75
Rejestracja: 10 lut 2014, 15:15

Re: Wycieczka po Lubaniu

Postautor: Villemo » 21 mar 2022, 14:47

Hejka,

Zapisuję się na wycieczkę sobotę do Lubania.

Ewa Ekert
Villemo
 
Posty: 5
Rejestracja: 16 paź 2021, 22:21

Re: Wycieczka po Lubaniu

Postautor: Maksymilian » 21 mar 2022, 16:40

Ja też chętnie dołączę. Maksymilian Prus
Maksymilian
 
Posty: 3
Rejestracja: 25 paź 2021, 22:02

Re: Wycieczka po Lubaniu

Postautor: Dziamdziak » 21 mar 2022, 18:11

Zgłaszam się na wycieczkę!!!
Dziamdziak
Dziamdziak
Moderator
 
Posty: 225
Rejestracja: 17 mar 2012, 19:11

Re: Wycieczka po Lubaniu

Postautor: Marcin S. » 24 mar 2022, 19:12

Zgłaszamy się również.
Marcin i Maja Sarkowicz, Monika Wylężek.
Marcin S.
 
Posty: 3
Rejestracja: 27 sty 2022, 20:18

Re: Wycieczka po Lubaniu

Postautor: Maksymilian » 26 mar 2022, 08:43

Mnie jednak nie będzie. :( Maksymilian Prus
Maksymilian
 
Posty: 3
Rejestracja: 25 paź 2021, 22:02


Wróć do Wyjazdy, rajdy, wyprawy... [ODBĘDZIE SIĘ]

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron