Często zadawane pytania chatkowe. Przeczytaj zanim napiszesz

Często zadawane pytania chatkowe. Przeczytaj zanim napiszesz

Postautor: Koks » 19 lut 2022, 20:32

Coraz więcej osób podpytuje, więc pozwalam sobie na temat wyprzedzający :)

:?: Czy można już korzystać z chatki? Jak dostać klucze?
Tak, z chatki można już korzystać. Zgodnie z tym co ustaliliśmy na walnym zebraniu, dostać (wypożyczyć) klucze może każdy członek SKPS, który odbędzie 'szkolenie z obsługi chatki'. To z kolei można odbyć kiedy na miejscu jestem ja lub Stefan Marynowski, ew. dogadać to w inny sposób. Jest to istotne przede wszystkim w zimie, kiedy trzeba palić w piecu, z czym nie wszyscy mają doświadczenie. Klucze pobierać można od członków zarządu czyli: Marcin Winkiel, Tomek Deroń, Martyna Trzaska, Agnieszka Sala, Grzegorz Smoła, Stefan Marynowski, Mariola Borecka. Pobranie kluczy oznacza przejęcie odpowiedzialności za obiekt w trakcie waszego pobytu.
Na forum będę pisał każdą okazję kiedy będzie można odbyć szkolenie chatkowe, ale na pewno można to zrobić przy okazji wszystkich spotkań roboczych :)

:?: Kiedy chatka będzie otwarta?
W sezonie wakacyjnym chatka ma być otwarta cały czas. Poza sezonem można na prośbę uzyskać klucze i skorzystać z chatki kiedykolwiek, oczywiście przyjmujecie wtedy rolę chatara, tj. jesteście odpowiedzialni za obiekt.

:?: Można zabrać znajomych spoza SKPS do chatki?
Tak. Na walnym ustaliliśmy że chatka będzie dostępna dla każdego, jednak od osób spoza Koła pobieramy datek na utrzymanie obiektu - 10zł od przewodników górskich (chodzi przede wszystkim o inne SKPxy) oraz 20zł od pozostałych turystów.

:?: Czy mogę zarezerwować chatkę na wyłączność na zamkniętą imprezę?
Nie. Kiedy ktoś jest w chatce, powinna być ona ogólnodostępna. To chatka studencka a nie prywatny pensjonacik ;)

:?: Czy jak będę w chatce i przyjdą niezapowiedziani turyści to mam ich przyjąć?
Tak. Prowadzimy chatkę studencką, do której może wpaść każdy. SKPS za darmo, osoby spoza Koła pobieramy datek na utrzymanie obiektu - 10zł od przewodników górskich (chodzi przede wszystkim o inne SKPxy) oraz 20zł od pozostałych turystów.

:?: Zebrałem datki za noclegi. Co mam zrobić z pieniędzmi?
Przy pobieraniu datków wpisujemy ten fakt do ewidencji i przekazujemy członkowi zarządu od którego braliśmy klucze, po czym włączamy to w fundusz chatkowy.

:?: Czy pod chatkę podjadę samochodem?
Nie, mamy pozwolenie na wjazd 2 konkretnych aut, ale przeznaczone jest to na dowóz materiałów, zaopatrzenia czy narzędzi. Pozostałe samochody mogą parkować na parkingu nadleśnictwa przy szosie sudeckiej, tuż przed pierwszymi zabudowaniami Lasówki (o tutaj: https://mapy.cz/s/najekubume )

:?: Czy w chatce jest na czym gotować?

W kuchni jest duża butla gazowa i dwupalnikowa kuchenka. Wodę pobieramy z ujęcia na pobliskim potoku, albo możemy przynieść własną butelkową w razie wątpliwości. Docelowo założymy coś do filtrowania wody spożywczej. Do chatki można można przynosić i zostawiać suche produkty z długim terminem przydatności.

:?: Czy w chatce jest prąd?
W sezonie letnim w chatce jest agregat na benzynę, który służy głównie do generowania prądu kiedy pracujemy/remontujemy w chatce, w sezonie letnim będziemy też odpalać regularnie na podładowanie sprzętów. Nie ma stałego dostępu do prądu. Jeśli masz zamiar 8 godzin dziennie podłączać lapka do agregatu, to NIE. Ale jak masz dobrą baterie i wystarczy Ci ładowanie raz dziennie przez godzinę, maks dwie to ok :)

:?: Jak wygląda sprawa toalety/łazienki?
W chatce nie ma łazienki ani bieżącej wody. Jest sławojka. W sezonie letnim będzie umywalnia i polowy prysznic. Woda z potoku. Obok jest zbiornik przeciwpożarowy, w którym wedle słów leśniczego można się kąpać rekreacyjnie.

:?: Co ze śmieciami?
Zabieramy swoje śmieci ze sobą. Obok chatki jest kontener, ale służy on głównie leśnikom lub przy większych pracach w chatce.

:?: Czy chatka jest ogrzewana?
Tak. W piwnicy jest kocioł centralnego ogrzewania na drewno i węgiel, który grzeje kaloryfery w salonie i na piętrze. W salonie mamy kominek

:?: Jest na czym spać? Muszę brać śpiwór?
W chatce jest 10 łóżek, nieco gleby i wolnych materaców. Spanie we własnym śpiworze.

:?: Czy w chatce jest zasięg telefonu/internetu?
Tak. I nie. Zależy od miejsca i sieci, ale raczej należy nastawiać się na zasięg słaby a nie LTE i 5G. Regularnie łapie też czeski zasięg.

:?: Czy można obok chatki postawić namiot?
Tak. Przed chatką znajduje się polanka wyznaczona przez Nadleśnictwo Zdroje jako miejsce biwakowe, więc jest to niezależne od nas i można tam biwakować nawet kiedy chatka jest zamknięta.

:?: Czy jest miejsce na ognisko?
Tak, na polanie przed chatką.

:?: Nie jestem członkiem SKPS, ani nie przychodzę z nikim takim - czy mogę skorzystać z chatki?
Osoby z zewnątrz mogą zanocować w chatce kiedy jest tam obecny ktoś w roli chatara z SKPS. Nie ma możliwości aby taka osoba mogła otrzymać klucze.
Awatar użytkownika
Koks
Moderator
 
Posty: 444
Rejestracja: 22 gru 2013, 12:26
Lokalizacja: Srebrna Góra

Re: Często zadawane pytania chatkowe. Przeczytaj zanim napis

Postautor: rozwadzanin » 12 wrz 2022, 16:54

Witajcie!
Chatka jest rewelacyjna a warunki jak w 5-gwiazdkowcu. Chatkarka Monika rewelacyjna osoba. Spałem w chatce z 10 na 11.09. jestem oczarowany. Oby tak dalej. Zrobiliście kawał dobrej roboty.
rozwadzanin
 
Posty: 1
Rejestracja: 12 wrz 2022, 16:47


Wróć do Chatka SKPS

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron