Data: Niedziela 9.02.2020
Poprowadzi: Damian Kanclerski
Zbiórka 7:45 Parking przy Wzgórzu Andersa od strony ul. Ślężnej
Po udanej przejażdżce po północnych przyległościach Wrocławia, tym razem czas udać się na południe. W odróżnieniu od poprzednich edycji, tym razem mamy jeszcze "niezałatwioną sprawę" w Świdnicy, dlatego też udamy się również w tamte strony. Trasa podzielona jest na dwie sekcje - początkowo po max 4 osoby na każdą, później równomiernie po piątej, szóstej, itd. Nie ma górnego limitu, każdy może coś opowiedzieć.
Kursantom, którzy do tej pory nie prowadzili odcinka autokarowego przypominam, że pozostały dwie autokarówki - a zgodnie z reuglaminem, dwa odcinki autokarowe to minimum, aby ukończyć kurs i podejść do egzaminu. Dlatego jeśli ktoś do tej pory nie prowadził na żadnej - to absolutnie ostatni dzwonek
Dla każdej sekcji obowiązuje znajomość obiektów pogrubionych - to potencjalne miejsca wysiadki. Czy zdążymy wysiąść wszędzie - nie sposób przewidzieć
Trasa:
Sekcja 1
Ślężna - Borowska - Swobodna - Świdnicka - Widok - Kazimierza Wielkiego - Plac Dominikański - Janickiego - Purkyniego - Most Pokoju - Wyszyńskiego - Sienkiewicza - Most Szczytnicki - Różyckiego - Paderewskiego - Mickiwicza - Mosty Chrobrego - Swojczycka - Strachocińska - Wschodnia Obwodnica Wrocławia - Radomierzyce - Biestrzyków (Wieża mieszkalna) - Zórawina (Kościół obronny) - Księgnice - Domasław - Bielany Wrocławskie - Kolejowa - Przystankowa - Zamek Topacz - Bielany Wrocławskie - Słoneczna - Tęczowa - DK 35 - Małuszów - Gniechowice - Marcinowice - Świdnica - Esperantystów - Łączna - Wrocławska - Saperów - Kościelna - Kościół Pokoju
Kościół Pokoju obowiązuje wszystkich - choć najpierw zapewne wysłuchamy nagrania.
Sekcja 2
Kościół Pokoju - 1 Maja - Wrocławska - Westerplatte - Towarowa - Kopernika - Przemysłowa - DK35 - Gniechowice - Krobielowice (Pałac) - Sośnica (Kościół) - Kąty Wrocławskie - DW362 - Skałka - Samotwór (Pałac) - Jarnołtów - Jerzmanowo - Rdestowa - Graniczna - Węzeł Wrocław-Lotnisko (AOW) - Węzeł Wrocław-Zachód (AOW) - Mokronos Dolny - Parkowa - Mokronoska - Wiejska - Solskiego - Grabiszyńska - Hallera - Wiśniowa - Armii Krajowej - Krakowska - Kariwńska - Mościckiego - Semaforowa - Centralna - Konduktorska - Buforowa - Bardzka - Kamienna - Ślężna.
Zapraszam do zapisów