Data: sobota, 17 marca
Poprowadzi: Maciej Latosik
Zbiórka: 7:45, Parking przy Wzgórzu Andersa od strony ul. Ślężnej
Ostatnia z "dalekich" autokarówek, tym razem wyruszamy w kierunku wschodnim - do Oleśnicy, Oławy oraz kilku innych miejscowości i ciekawych obiektów w tamtych stronach. Przypominam, że absolutny priorytet ma przygotowanie nawigacyjne. I że nawigujemy wyłącznie przy użyciu map papierowych (w zasadzie najlepiej by było nawigować z głowy, a mapy traktować tylko jako wsparcie). Zakazane jest użycie przy "sitku" jakiejkolwiek elektroniki (ostatnio było z tym różnie )
Zwracam uwagę, że jest na tej trasie kilka odcinków trudniejszych "merytorycznie" (za to prostszych nawigacyjnie), prowadzących przez obszary wiejskie. I tak jak poprzednio - trzeba umieć sobie na nich poradzić, mając w zanadrzu tematy ogólniejsze, tzw. "dyżurne". Nie powinny się zdarzać momenty przedłużającej się ciszy.
Zapisujemy się na pojedyncze fragmenty trasy (obowiązkowo) oraz dodatkowo obiekty omawiane przy wysiadkach, oznaczone literkami - jest ich mniej, więc jeśli ktoś baaardzo nie chce - nie zmuszam. Priorytetem dla każdego z Was powinno być zaliczenie odcinka autokarowego.
Tak jak zawsze, na wycieczkę można zaprosić gości spoza kursu. Obowiązuje dla nich opłata za przejazd autokarem - 25 zł, bardzo proszę o odliczone kwoty Kursanci z poprzednich edycji również są zaproszeni do uczestnictwa, bez żadnych opłat. Zarówno dla gości, jak i "weteranów" obowiązują zapisy w tym wątku.
Trasa:
1. Wzgórze Andersa - Petrusewicza - Borowska - Kamienna - Zaporoska (do wiaduktu kolejowego) [Darek]
2. Zaporoska - Grabiszyńska - Piłsudskiego - Ruska - Nowy Świat - Most Uniwersytecki - Sienkiewicza - Świętokrzyska [Ania S.]
3. Świętokrzyska - Św. Marcina - Sienkiewicza - Wyszyńskiego - Pukryniego - Św. Katarzyny - Oławska - Pl. Społeczny - pl. Grunwaldzki
4. Plac Grunwaldzki - Kochanowskiego - Psie Pole (Rondo Lotników Polskich) [Ania K.]
5. ul. Kiełczowska - obok cm. Kiełczowskiego - Bierutowska - Mirków - Szczodre [Wiktoria]
6. Szczodre - Byków - Smardzów - Oleśnica (parking ul. Wałowa) [Julia]
7. Oleśnica - Wyszogród - Stronia [Beitna]
8. Stronia - Bierutów [Kasia W.]
9. Bierutów - Biskupice Oławskie
10. Biskupice Oławskie - Oława (Parking przy PKS) [Tomek]
11. Oława PKS - Oława Przystań żeglugi [Iza]
12. Oława Przystań Żeglugi - Jelcz-Laskowice [Anita]
13. Jelcz-Laskowice - Miłoszyce
14. Miłoszyce - Chrząstawa Wielka [Rita]
15. Chrząstawa Wielka - Nadolice Wielkie - Dobrzykowice [Bogna]
16. Dobrzykowice - ul. Monopolowa
17. ul Monopolowa - Most Grunwaldzki [Adam]
18. Most Grunwaldzki - ul. Pułaskiego - wzgórze Andersa [Aneta]
A. Szczodre - relikty zespołu pałacowego "Sybilienort" [Wiktoria]
B. Oleśnica - zamek (z zewnątrz)
C. Oleśnica - bazylika [Aneta]
D. Oleśnica - rynek, ratusz, kolumna zwycięstwa, cerkiew, mury miejskie
E. Stronia - Kościół Narodzenia NMP [Betina]
F. Oława - Zamek [Tomek]
G. Oława - Rynek, Ratusz
H. Jelcz Laskowice - pałac, park [Adam]
I. Chrząstawa Wielka - Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP
J. Nadolice Wielkie - Park Pamięci [Bogna]
K. Temat: Wojskowe nekropolie Dolnego Śląska
L. Dobrzykowice - Zagroda Kargula i Pawlaka, plan trylogii S. Chęcińskiego