Przejście przewodnickie "lipcowe" w Karkonoszach

Moderator: Stefan M

Przejście przewodnickie "lipcowe" w Karkonoszach

Postautor: TomekDeron » 14 cze 2018, 00:11

Informacje dotyczące przejścia przewodnickiego w lipcu - trasa przez Karkonosze polskie i czeskie w terminie 15 - 21. lipca 2018
Miejsce - Sudety Zachodnie, Karkonosze, zarówno po polskiej jak i czeskiej stronie.
Przejście prowadzę osobiście (TD) wraz z zaproszonymi na pojedyncze dni przewodnikami i ratownikami GOPR.

Trasa przejścia nr 1 – pogrubiono punkty kluczowe na trasie, takie nie-do-ominięcia:

15.lipca
Zbiórka godzina 11:00 przy schronisku Dom Śląski, dalej pieszo: niebieski szlak – Czarny Grzbiet - Jelenka - Skalny Stół – Przełęcz Okraj – Jelenka (czerwonym szlakiem) - Travers – Śnieżka (wejście od czeskiej strony) – schronisko Dom Śląski (nocleg)
16.lipca
Dom Śląski - Lućni BoudaKrakonos - Vyrovka - Obri Dul - Dom Śląski
17.lipca
Dom Śląski – Lucni bouda – Dolina Białej Łaby - U Bileho Labe - przeł.Karkonoska - Chatka AKT (nocleg)
18.lipca
Chatka AKT - Petrovka - Martinova Bouda - Labsky Vdp. - Dolina Łaby - U Divici Lavky - przejazd autobusem na przełęcz Karkonoską - Chatka AKT
19.lipca
Chatka AKT - Ścieżka Nad Reglami - Szwedzkie Skały - Droga Homontowa - Karpacz Górny - Vang - przejazd autami do Camp 66 (nocleg)
20.lipca
Camp 66 - przejazd do Kowar - Kowary - Sztolnia 19 - Przełęcz Okraj - Łysocina - Mala Upa (kościół) - Bajkowa Ścieżka - Przełęcz Okraj - Kowary - przejazd na Camp 66
21.lipca
Przejazd do Semily (80km w jedną stronę) - przejście chętnych przez Via Ferratę Vodni Brana (wymagany sprzęt do VF) - I / LUB przejazd do Jańskich Łaźni - wejście piesze: Černá hora - Černohorská rašelina - Stezka korunami stromů Krkonoše - Jańskie Łaźnie - przejazd w okolice Miłkowa lub Mysłakowic, posumowanie przejścia.

21/22.lipca - istnieje możliwość zorganizowania noclegu w Cyrklandzie w Miłkowie, nocleg w namiocie cyrkowym lub w wozach cyrkowych. Wieczór na podsumowanie przejścia, a dodatkowo ekstra pokaz artystów cyrkowych - szczegóły niebawem...


Noclegi:
2 x Schronisko Dom Śląski: cena 30zł/os/noc + ewentualnie 10zł pościel
2 x Camp 66: cena 15zł/os/noc we własnym namiocie + opłata za parking i ewentualnie za miejsce pod busa, prąd, itp.
2 x Chatka AKT: cena 10zł/os/noc plus darowizny na rzecz chatki (mile widziane produkty spożywcze, świece, itp.) oraz pomoc w pracach wokół chatki.
Ceny mogą ulec zmianie.
Wszystkie noclegi są już zarezerwowane - nie potrzeba dzwonić w tym celu do poszczególnych obiektów.

Jak się przygotować:
Każdy uczestnik przejścia (kursant) powinien mieć przygotowany własny mini skrypt z podstawowymi informacjami dotyczącymi każdego dnia. Nie tylko informacje krajoznawcze ale również informacje praktyczne: ceny, telefony, rozkłady jazdy, lokalizacje ciekawych miejsc, telefony kontaktowe do miejsc noclegowych, itp.
Podczas przejścia będziemy kłaść większy nacisk na organizację i logistykę, niż na przekazywanie wiedzy o odwiedzanych miejscach.
Na każdy dzień będą LOSOWANE dwie osoby, dzień wcześniej około godziny 18:00. Ponieważ jest was mniej niż dni do obstawienia, to komuś może się trafić prowadzenie dwóch dni – szczegóły przekażę na początku przejścia.
Na każdy dzień będą losowane dwie osoby do prowadzenia, które swoją "pracę" zaczynają już chwilę po losowaniu od wspólnego omówienia trasy na dzień kolejny.
Na każdy dzień będą losowane lub wybierane dwie dodatkowe osoby, które będą wspierać merytorycznie prowadzących dany dzień (nie odpowiadają za logistykę).

Bezwzględnie należy mieć ze sobą: apteczkę, mapy terenu przejścia, kompas (i/lub GPS), latarkę czołową z zapasem baterii, ubiór umożliwiający wędrówkę górską w zmiennych warunkach atmosferycznych, śpiwór.

UWAGA: każdy uczestnik przejścia musi mieć zapewnione miejsca w aucie na potrzeby transportu między kolejnymi miejscami oraz miejsce w namiocie do spania.

Potwierdzamy swój udział w przejściu w komentarzach wg schematu:
- imię nazwisko
- czy na przejściu będziesz dysponować autem w celach transportowych? Jeśli tak to ile osób może przewieźć auto licząc razem z kierowcą?
- czy posiadasz namiot? jeśli tak to na ile miejsc?
- czy posiadasz sprzęt biwakowy (kuchenka, naczynia, itp) który można wspólnie użytkować?

Ewentualne osoby towarzyszące i słuchaczy prosimy również o zgłaszanie się w komentarzach poniżej.

Uczestnicy do prowadzenia dni:
Aneta (namiot 3 osobowy)
Liliana
Marta Ś-V (samochód)
Marta Ch (samochód, namiot 4-os)
Ania K
Tomek G
Paula
Stefan (samochód)
Piotr
Andżelika
Grzegorz
Jarek T.
Agnieszka

Gościnnie:
Emilia
Jarek S (od czwartku)
Dorota (tylko na chwilę...)
+ być może 3-4 osoby z zewnątrz

Czekam na potwierdzenie: Michał...
Nieobecni: Asia
Awatar użytkownika
TomekDeron
 
Posty: 453
Rejestracja: 22 gru 2013, 12:36

Re: Przejście przewodnickie "lipcowe" w Karkonoszach

Postautor: Dorota T. » 14 cze 2018, 00:21

Będę na części, całości jeszcze nie przefrunę. Mam wszystko poza 4kółkami. Namiot 2-os i mogę go udostępnić na całe przejście.
Nie ma złej pogody, są tylko źle ubrani turyści.
Awatar użytkownika
Dorota T.
 
Posty: 32
Rejestracja: 02 lis 2017, 19:26

Re: Przejście przewodnickie "lipcowe" w Karkonoszach

Postautor: Aneta Bajer » 14 cze 2018, 04:48

Jestem na całym przejściu. Nie posiadam auta. Mam namiot 3- osobowy, sprzęt biwakowy itp.
Awatar użytkownika
Aneta Bajer
 
Posty: 78
Rejestracja: 23 paź 2017, 11:50

Re: Przejście przewodnickie "lipcowe" w Karkonoszach

Postautor: LilianaDo » 14 cze 2018, 05:11

Całe przejście, mam sprzęt biwakowy. Nie mam auta, ani namiotu.
LilianaDo
 
Posty: 28
Rejestracja: 23 paź 2017, 13:03

Re: Przejście przewodnickie "lipcowe" w Karkonoszach

Postautor: MartaŚ-V » 14 cze 2018, 05:50

Marta Świtała-Vesa
Jadę na całe przejście, dysponuję kuchenką itd, jadę samochodem ( ze mną w aucie jedzie Aneta i Lila) jeszcze dwa miejsca wolne.
MartaŚ-V
 
Posty: 12
Rejestracja: 07 mar 2018, 14:56

Re: Przejście przewodnickie "lipcowe" w Karkonoszach

Postautor: Asica » 14 cze 2018, 07:04

Chętnie pojadę na część od początku do 19 lub 20 lipca, ale jeszcze to potwierdzę (zmieniłam pracę i muszę zobaczyć jak z urlopem). Jeśli będzie za dużo osób do podzielenia prowadzenia, mogę jechać jako słuchacz.
Asica
 
Posty: 41
Rejestracja: 23 paź 2017, 12:49

Re: Przejście przewodnickie "lipcowe" w Karkonoszach

Postautor: Marta Ch » 14 cze 2018, 07:20

Marta Chudaś, dysponuję samochodem 5 os (zabieram Anię K., Tomka G., Paulę G.) i jedno miejsce mam wolne, biorę namiot 4 os, nie posiadam sprzętu biwakowego.
Awatar użytkownika
Marta Ch
 
Posty: 37
Rejestracja: 13 paź 2017, 08:19

Re: Przejście przewodnickie "lipcowe" w Karkonoszach

Postautor: Stefan M » 14 cze 2018, 09:16

Jadę wszystkie dni + Emilia trzy miejsca w aucie do dyspozycji .
Zapomniałem że mamy jeszcze jak by co namiot 4 osobowy :) .
Ostatnio zmieniony 30 cze 2018, 08:59 przez Stefan M, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Stefan M
 
Posty: 139
Rejestracja: 26 gru 2017, 12:48

Re: Przejście przewodnickie "lipcowe" w Karkonoszach

Postautor: Ania Kubiak » 26 cze 2018, 20:15

Oczywiście będę, postaram się wziąć kuchenkę turystyczną.
Co do auta i namiotu pozostaje pod opieką Marty Ch. ;)
Ania Kubiak
 
Posty: 29
Rejestracja: 24 paź 2017, 19:05

Re: Przejście przewodnickie "lipcowe" w Karkonoszach

Postautor: Angelika Lat. » 28 cze 2018, 11:41

Angelika & Szpak, dojedziemy w niedzielę na nocleg, dalej ciągniemy z Wami do końca. Nie mamy auta, mamy namiot (2os.) i cały sprzęt biwakowy (2 kuchenki, miski, menażki itp.). Chętnie zabierzemy się ze Stefkiem :)
Awatar użytkownika
Angelika Lat.
 
Posty: 17
Rejestracja: 23 paź 2017, 12:11

Następna

Wróć do Kurs na przewodnika sudeckiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości