Przejście przewodnickie "sierpniowe"

Moderator: Stefan M

Przejście przewodnickie "sierpniowe"

Postautor: Wilga » 26 cze 2018, 19:51

Przejście przewodnickie "sierpniowe" 26.08 - 01.09

PROGRAM (przepraszam za brak czeskich znaków):

I 26.08 / niedziela:
9:15 zbiórka Teplice, Kamping Kamenec http://www.camp.adrspach-ubytovani.cz/
przejazd do Adrspachu (vlak koło 10:30)
Trasa piesza: Adrspach stacja kolejowa - Krizovy vrch - Adrspasske skalni mesto (do jeziorka lub do Wielkiej Panoramy-wtedy powrót do jeziorka)- Vlcie rokle - ruiny zamku Strimen - skała Sfinks - skała Wykałaczka Liczyrzepy - powrót do Teplic - nocleg

II 27.08 / poniedziałek
trasa inspirowana teplicko-adrspasską 33-ką, pochód radości :-)
Kamp Kamenec - Autokemp Bucnice - Lysy vrch - Teplice - Nad Kamencem - skała Lokomotiva - Cap - Skaly - ruiny zamku Skaly - Dedov - stacja Ceska Metuje - Ostas (labitynt) - Kocicy Skaly - Lachov - Teplice - Kamp Kamenec - nocleg
trasa mniej więcej taka https://mapy.cz/s/2NFmS

III 28.08 / wtorek
przejazd środkami komunikacji publicznej do Hlavnova (lub Polic n. Metują)
trasa piesza: Hlavnov - Kovarova Rokle - Supi hnizdo - u Beranka - zajeci rokle - Koruna - Horni Bozanov - Bozanov / nocleg (np. kemp Bozanov lub kemp Louky u Bozanova lub kamping w Radkowie nad zalewem jeśli się za bardzo rozpędzimy)

IV 29.08 / środa
trasa piesza: miejsce noclegu - Radków - Radkowskie Baszty - Skalne Wrota - Skalne Grzyby - Batorówek - Batorów / nocleg

V 30.08 / czwartek
trasa piesza: Batorów - Urwisko Batorowskie - Białe Skały - Lisia Przełęcz - Sawanna Łężycka - Darnków - Kudowa-Zdrój. Nocleg w Kudowie (kemping).

VI 31.08 / piątek
Przejazd środkami komunikacji publicznej do Lewina Kłodzkiego.
trasa piesza: Lewin Kłodzki - Olesnice w Orlickich Horach - Orlica - Serlich - Velka Destna - Lasówka / nocleg "u Waldka" na łące.

VII 01.09 / sobota
trasa piesza: Lasówka - Strażnik Wieczności - Kamienna Góra - Polanica-Zdrój. Zakończenie przejścia i afterparty ;-)

Zasady:
+ do zaliczenia przejścia przewodnickiego potrzebna jest obecność i udział w całości przejścia (7 dni)
+ przejście ma charakter trasy pieszej z minimalną ilością przejazdów i odbywa się bez względu na warunki pogodowe
+ nocleg i wyżywienie: śpimy pod namiotami, przygotowanie posiłków we własnym zakresie w miejscach biwakowych. Każdy uczestnik przejścia we własnym zakresie organizuje cały potrzebny sprzęt biwakowy i miejsce w namiocie
+ w przejściu uczestniczyć będą 2 samochody osobowe, w których zostawiać będziemy mogli spakowany sprzęt biwakowy (idziemy na lekko)
+ co wieczór losujemy 4 osoby, które będą prowadzić kolejny dzień. Dwie osoby będą miały do wykonania opcję FULL: odpowiedzialne będą za prowadzenie po trasie i przekazywanie informacji merytorycznych oraz funkcje organizacyjno-logistyczne (kwestie harmonogramu dnia, pilnowania czasu, organizacji przejazdów, kwaterunku, opłat wspólnych, programu wieczormego, gier i zabaw itp.).Dwóm kolejnym osobom przypada opcja LIGHT - odpowiadają wyłącznie za merytorykę. Każdy uczestnik będzie miał na przejściu i FULL i LIGHT = 2 dni zaliczone prowadzone (i 5 dni słuchanych).
+ finanse: robimy zrzutkę do wspólnej puli, z której płacić będziemy za noclegi (zuzzamenn do kupy a potem dzielimy na liczbę osób - każdy płaci po równo), przejazdy, wstępy. Za pieczę nad kasą i prowadzenie wykazu wpłat i wydatków odpowiedzialni będą prowadzący dany dzień.
+ każdy dzień podsumowujemy podczas wspólnego wieczornego spotkania
+ alkohol: zakazu jako takiego nie ma, jednak proszę o umiar, by czyjś kac nie rozwalił dnia innym, kierowców też proszę by pamiętali, że będziemy rano przestawiać auto... Osoby prowadzące po konsultacji z przewodnikiem prowadzącym mają prawo odmówić udziału w przejściu osobom, których stan utrudnia realizację przejścia
+ osoby towarzyszące mogą wziąć udział w przejściu (całym lub wybranych dniach) po zapewnieniu sobie możliwości transportowych i noclegowych (kursanci towarzyszący mogą zaliczać dni słuchane)
+ każdy uczestnik przejścia (kursant) powinien mieć przygotowany własny mini skrypt z podstawowymi informacjami dotyczącymi każdego dnia. Nie tylko informacje krajoznawcze ale również informacje praktyczne: ceny, telefony, rozkłady jazdy, lokalizacje ciekawych miejsc, telefony kontaktowe do miejsc noclegowych, itp. Podczas przejścia będziemy kłaść większy nacisk na organizację i logistykę, niż na przekazywanie wiedzy o odwiedzanych miejscach
+ bezwzględnie należy mieć ze sobą (każdy swoje i dla siebie): apteczkę, mapy terenu przejścia, kompas (i/lub GPS), latarkę czołową z zapasem baterii, niezbędną odzież i wyposażenie biwakowe

Potwierdzamy swój udział w przejściu w komentarzach wg schematu:
- kto?
- czy masz zapewnione miejsce w namiocie, jeśli śpisz we własnym czy masz jeszcze do udostępnienia wolne miejsca (ile)?
- czy posiadasz sprzęt biwakowy (kuchenka i paliwo, naczynia, itp.) który można wspólnie użytkować? Praktyka pokazuje, że do gotowania wystarcza jeden zestaw na 2-3 osoby, więc nie każdy musi mieć komplet jeśli dogada się z kimś, kto ma (wówczas niezbędne tylko naczynia osobiste :D )

Ewentualne osoby towarzyszące i słuchaczy prosimy również o zgłaszanie się w komentarzach poniżej.

Uczestnicy:
Monika C. + Ania W. - namiot 2 os. + sprzęt biwakowy
Kacper + Dominika K + Rado. - namiot 4 os. + sprzęt biwakowy
Dominik - namiot 1 os.
Asia R. + Sławek - namiot 2 os. + sprzęt biwakowy
Tomek B. - namiot
Bartek + Gracja + namiot 2 os. + sprzęt biwakowy
Asia B. + Arek + auto + namiot 2 os (+ Ewelina na tyle, ile będzie mogła zostać)
Tomek K. + Marek + namiot 2 os. + sprzęt biwakowy

Osoby towarzyszące:
Namiot 2 os.: Wilga + Grzesiek, sprzęt biwakowy + auto
Namiot 4 os.: Stefan + Emilia
Namiot 2 os.: Koks + Ania, sprzęt biwakowy, auto, 2 psy, niedziela do maks. wtorku
Marta Ś.-V. + Maniek V. do poniedziałku
Namiot 1 os: Jarek T. - od niedzieli do wtorku
Andzia, Piotrek, Marta Ch. - w niedzielę
Awatar użytkownika
Wilga
 
Posty: 282
Rejestracja: 02 mar 2014, 11:53

Re: Przejście przewodnickie "sierpniowe"

Postautor: Stefan M » 16 lip 2018, 06:03

Jedziemy ja+ Emilia ,sprzęt,namiot 3 osobowy.
Ostatnio zmieniony 25 lip 2018, 08:28 przez Stefan M, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Stefan M
 
Posty: 139
Rejestracja: 26 gru 2017, 12:48

Re: Przejście przewodnickie "sierpniowe"

Postautor: RadekDro » 16 lip 2018, 06:35

Radomir jadę na całość, nie mam transportu :( a namiot mam na półtora osoby ale druga osoba też da radę się zmieścić xd
RadekDro
 
Posty: 24
Rejestracja: 30 gru 2017, 14:03

Re: Przejście przewodnickie "sierpniowe"

Postautor: Sławek Nosal » 17 lip 2018, 20:59

Hej. Jadę!

- mam namiot ciasny, ale własny, raczej jedynka
- mam palnik, gaz i menażkę do zagotowania wody, względnie upichcenia małego conieco
przewodnikwsudety.pl
Sławek Nosal
 
Posty: 57
Rejestracja: 23 paź 2017, 19:57

Re: Przejście przewodnickie "sierpniowe"

Postautor: kruszynka00 » 20 lip 2018, 18:49

widoki będą nieziemskie, zazdroszczę Wam tej wędrówki! :)
kruszynka00
 
Posty: 1
Rejestracja: 20 lip 2018, 18:47

Re: Przejście przewodnickie "sierpniowe"

Postautor: Tomasz Garpiel » 22 lip 2018, 22:11

E tam - ostatnio z Grzegorzem S. spaliśmy w Karkonoszach w jego mikro-dwójce. I jeszcze pomiędzy nami było troszkę miejsca ;-)
Dacie radę ;)

RadekDro pisze:Radomir jadę na całość, nie mam transportu :( a namiot mam na półtora osoby ale druga osoba też da radę się zmieścić xd
Awatar użytkownika
Tomasz Garpiel
 
Posty: 100
Rejestracja: 23 paź 2017, 11:08

Re: Przejście przewodnickie "sierpniowe"

Postautor: Mr_Szpak » 25 lip 2018, 11:11

Szpak + Andzia (od pierwszego dnia, nie wiem na jak długo ale na pewno nie na całość niestety :( )
namiot własny (2 os)
sprzęt do gotowania też jest
(transportu brak)(Stefan możemy się podłączyć?)
"Lepiej z przyjaciółmi chodzić po Sudetach, niż z obcymi po Himalajach" - Szpak
Awatar użytkownika
Mr_Szpak
 
Posty: 22
Rejestracja: 13 paź 2017, 06:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przejście przewodnickie "sierpniowe"

Postautor: gracjab » 25 lip 2018, 16:50

Wiele wskazuje na to, że będę miała wolne i chętnie się z wami przejdę :)
Mam namiot 2os. (pewnie do podziału z Bartkiem jak już się zgłosi), kuchenkę, gar.
Ostatnio zmieniony 29 lip 2018, 12:10 przez gracjab, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
gracjab
 
Posty: 433
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:32

Re: Przejście przewodnickie "sierpniowe"

Postautor: MonikaStronie » 26 lip 2018, 08:25

Jadę na całość. Mam namiot dwójkę i menażkę. Nie mam transportu. Gdyby zdarzyło się, że ktoś będzie jechał od strony Kłodzka, chętnie dosiądę. Jeśli nie, jakoś dotrę do Teplic na zbiórkę.
MonikaStronie
 
Posty: 29
Rejestracja: 30 paź 2017, 15:35

Re: Przejście przewodnickie "sierpniowe"

Postautor: MartaŚ-V » 27 lip 2018, 09:34

Podoba mi się poniedziałek i wtorek. Może przyjadę , jeszcze dam znać. Marta Ś-V
MartaŚ-V
 
Posty: 12
Rejestracja: 07 mar 2018, 14:56

Następna

Wróć do Kurs na przewodnika sudeckiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości