Data: Niedziela 4 listopada 2018
Poprowadzi: Damian Kanclerski
Zbiórka: 7:45 Parking pod Wzgórzem Andersa od strony ul. Ślężnej
Druga część objazdu po ciekawych miejscach we Wrocławiu (i przyległościach ), tym razem część południowa. W porównaniu do dzisiejszej autokarówki "północnej), czekają nas liczniejsze i nieco dłuższe "wysiadki". Będzie też sporo "wioskowania" na południe od miasta. Przyda się spora liczba tematów dyżurnych. Wśród szczególnie polecanych wymieniłbym rozwój przestrzenny Wrocławia (zarówno historycznie jak i obecnie), linie kolejowe (przetniemy ich sporo) oraz inwestycje drogowe (AOW, WOW, obwodnica śródmiejska) i ich perspektywy na przyszłość. Gdyby ktoś miał problem z ugryzieniem któegoś z odcinków - proszę o kontakt, postaramy się podpowiedzieć.
Trasa:
miejsca pogrubione to planowane wysiadki
Sekcja 1.
Ślężna - Petrusewicza - Borowska - Armii Krajowej - Wiśniowa - Hallera - Grabiszyńska - Wiejska - Avicenny - Stanisławowska - Mińska - Graniczna - Rdestowa - Jerzmanowska - Jarnołtów - Samotwór (Pałac) - Droga 362 - Kąty Wrocławskie - Sośnica (Kościół Podwyższenia Krzyża św., Kaplica Świętych Schodów) - Kąty Wrocławskie - A4 - Węzeł Wrocław-Południe - S8 - Węzeł Kobierzyce - DK35 - C.H. Aleja Bielany - Bielany Wrocławskie - Kolejowa - Przystankowa - Ślęza (Zamek Topacz) - Pszenna - Radosna - Chabrowa - Lipowa - Komorowice - Szukalice - Galowice (Muzeum Powozów) - Żórawina (Kościół św. Trójcy)
Sekcja 2.
Biestrzyków (Wieża Mieszkalna) - Grota-Roweckiego - Kurpiów - Strachowskiego - Parafialna - Grota-Roweckiego - Borowska - Świeradowska - Morwowa - Gazowa - Mościckiego - Semaforowa - Centralna - Konduktorska - Buforowa - Bardzka - Armii Krajowej - Krakowska - Opolska - Świątnicka - Księska - Starodworska - Mokry Dwór (Pętla) - Starodworska - Księska - Świątnicka - Opolska - Radwanice - Siechnice - WOW - Wojnów - Strachocińska - Swojczycka - Mickiewicza - Curie-Skłodowskiej - Szczytnicka - Wyszyńskiego - Most Pokoju - pl. Społeczny - pl. Wróblewskiego - Walońska - Wybrzeże Słowackiego - Mazowiecka - Traugutta - Oławska - Kazimierza Wielkiego - Krupnicza - Sądowa - Piłsudskiego - Powstańców Śląskich - Swobodna - Ślężna - Gliniana - Borowska - Kamienna - Ślężna
Tradycyjnie podział trasy na dwie sekcje - początkowo max 4 osoby na każdą, potem w razie potrzeby równomiernie po piątej, szóstej itd.
Ponieważ obiekty wysiadkowe są bardzo nierówno rozłożone, ich znajomość obowiązuje wszystkich, ale wyłącznie w podstawowym zakresie - w razie potrzeby wspomoże Was Damian. Wy musicie szczególny nacisk położyć na nawigację i opowiadanie w autokarze.
Po dzisiejszej autokarówce do wytatuowania ostatnie rzeczy, które są do poprawy - Nie omawiamy nazw ulic ani numerów dróg (chyba, że chcemy to rozwinąć), pilnujemy, by o mijanych obiektach mówić w stosownym momencie, a nie "jak najszybciej", i aby dokładnie je lokalizować.
We własnym interesie spróbujcie ograniczyć ilość notatek zabieranych na fotel pilota - pamiętajcie, że na egzaminie korzystać wolno wyłącznie z mapy
WAŻNE - ze względu na liczbę miejsc przypominam, że na wycieczki autokarowe zapisy obowiązują również dla ew. słuchających (mam nadzieję, że takich nie będzie).
Na wycieczki autokarowe zapraszamy również osoby spoza kursu. Koszt autokaru to 25 zł/ os.