Wycieczka #40 - Autokarówka Wrocław-Atrakcje - 16.12.2018

Wycieczka #40 - Autokarówka Wrocław-Atrakcje - 16.12.2018

Postautor: Artur » 09 gru 2018, 20:51

Data: Niedziela 16 grudnia
Poprowadzi: Damian Kanclerski
Zbiórka: 7:45 Parking przy Wzgórzu Andersa od strony ul. Ślężnej

Ostatnia autokarówka i właściwie ostatnia wycieczka (no dobra, będzie jeszcze powtórkowa wizyta w św. Elżbiecie) - ostateczny test wszystkiego, czego się nauczyliście :) Podczas tej wycieczki skupimy się na tym, by raz jeszcze rozpracować dojazdy do najpopularniejszych wrocławskich atrakcji turystycznych. Parę wyjazdów na przedmieścia również będzie, ale ogólnie kładziemy nieco większy nacisk na centrum. Podobny "klimat" będzie miała trasa egzaminacyjna.

Tym razem na odcinkach pogrubiam nie tylko wysiadki (tych będzie niewiele) ale istotne obiekty, na które należy zwrócić uwagę. Pokażemy ich lokalizację, zwrócimy uwagę na parkingi itd. Po tej wycieczce nie powinniście mieć problemu z dojazdem i "ugryzieniem" autokarem żadnej z omawianych atrakcji. Wysiadki planuję przy Zamku w Leśnicy, obok Humanitarium (króciutko) oraz przy Sky Tower - na pewno przerwa, prawdopodobnie również zwiedzanie punktu widokowego. Gwarancji dać nie mogę, bo jest spore zamieszanie z rezerwacjami na ten dzień. Jeśli się uda - koszt wyniesie kilkanaście zł / os. Nie uda nam się na pewno zwiedzić Stadionu - tego dnia Śląsk rozgrywa mecz.

Uwaga - podczas tej wycieczki na siedzenie pilota NIE ZABIERAMY notatek. Mimo moich próśb i nalegań, nadal bardzo często prowadzenie zamienia się w czytankę. Tym razem tak jak na egzaminie - wiedzę możemy odświeżać na swoim miejscu, zaś podczas prowadzenia korzystamy tylko z tego, co mamy w głowie, w ostateczności z planu miasta.

Zwróćcie też uwagę, że ze względu na jarmark, centrum bywa zakorkowane. Również w niedziele. Czasówka do pewnego stopnia to uwzględnia. Musicie być gotowi na dłuższe opowiadanie w takich miejscach. A jeśli sytuacja będzie dramatyczna - (google maps i inne monitory natężenia ruchu bardzo się przydadzą) - możecie zaproponować alternatywny dojazd do kolejnego "pogrubionego" punktu. W jednym przypadku Waszym zadaniem jest wybrać wariant przejazdu z dwóch alternatyw (znak /)

Zapraszam do zapisów! Na początku po max 4 osoby na sekcję, potem w razie potrzeby równomiernie po kolejnej. Górnego limitu brak.

Sekcja 1:
Ślężna - Dyrekcyjna - Borowska - Piłsudskiego - Małachowskiego - Pułaskiego - Walońska - Wyb. Słowackiego (parking dla autokarów) - Mazowiecka - Na Grobli (Hydropolis) - Okólna - Rakowiecka - Na Niskich Łąkach - Krakowska - Armii Krajowej - Piękna (Jump World) - Kamienna - Borowska - Grota Roweckiego - Parafialna - Zwycięska (Tor Wyścigów Konnych) - Karkonoska - Węzeł Bielany - Wrocław Południe - Wrocław Zachód - Wiejska - Grabiszyńska - Klecińska - Strzegomska - Graniczna - Lotnisko (przejazd przez parking) - Rdestowa - Piołunowa - Obwodnica Leśnicy - Aleja Kaczorowskiego - Średzka - Wolska - Zamek w Leśnicy (Wysiadka) - Średzka - Jeleniogórska - Stabłowicka - Humanitarium (wysiadka) - Stabłowicka - Brodzka - Królewiecka - Al. Śląska (Stadion Wrocław) - Lotnicza - Legnicka - Ruska - Nowy Świat - Grodzka - Św. Ducha - Kraińskiego - Purkyniego (Panorama Racławicka)

Sekcja 2:
Al. Słowackiego (Parking dla autokarów) - Podwale - Świdnicka - Powstańców Śląskich - Wielka - Gwiaździsta - Szczęśliwa - Sky Tower (Przerwa i być może zwiedzanie punktu widokowego) - Powstańców Śląskich - Swobodna - Zielińskiego - Piłsudskiego - Sądowa - Krupnicza - Parking pod NFM - Zamkowa - Kazimierza Wielkiego - Oławska - Most Pokoju - Wyszyńskiego - Sienkiewicza - Świętokrzyska - Św. Marcina (Parking dla autokarów) - Sienkiewicza - Wyszyńskiego - Szczytnicka - Curie Skłodowskiej - Norwida - Wyb. Wyspiańskiego - Wajdy - Wróblewskiego - Parking przy Hali Stulecia (przejazd) - Wróblewskiego Wystawowa - Mickiewicza - Paderewskiego - Moniuszki - Śniadeckich - Kochanowskiego - Krzywoustego (Go Jump, Bobolandia*) - Kromera - Jedności Narodowej - Poniatowskiego - Bema - Drobnera - Most Uniwersytecki - Nowy Świat - Świętego Mikołaja - Legnicka - Strzegomska/Robotnicza - Mińska - Stanisławowska - Awicenny - Mokronoska - Kwiatkowskiego - Czekoladowa - Droga Krajowa 35 - Karkonoska - Powstańców Śląskich - Wiśniowa - Ślężna.

* - te obiekty pokażemy prawdopodobnie z odległości - ul. Długosza jest przebudowie do połowy stycznia
Awatar użytkownika
Artur
 
Posty: 581
Rejestracja: 22 gru 2013, 16:35

Re: Wycieczka #40 - Autokarówka Wrocław-Atrakcje - 16.12.201

Postautor: jabelferka » 09 gru 2018, 21:28

ja nie dam rady :( przede mną ciężki tydzień, nie przygotuję się, te autokarówki po mieście mnie przerastają, chętnie pojadę jako słuchacz i będę uczyła się od najlepszych :)
Awatar użytkownika
jabelferka
 
Posty: 37
Rejestracja: 22 paź 2017, 03:53

Re: Wycieczka #40 - Autokarówka Wrocław-Atrakcje - 16.12.201

Postautor: Bogna » 09 gru 2018, 22:39

Poproszę sekcję numer 2. Dołączę do Was na parkingu NFM : )
Bogna
 
Posty: 37
Rejestracja: 22 paź 2017, 19:22

Re: Wycieczka #40 - Autokarówka Wrocław-Atrakcje - 16.12.201

Postautor: KasiaB » 09 gru 2018, 22:41

Biorę 1.

A Wiktoria na Facebooku poprosiła o 2.
Awatar użytkownika
KasiaB
 
Posty: 28
Rejestracja: 23 paź 2017, 07:55

Re: Wycieczka #40 - Autokarówka Wrocław-Atrakcje - 16.12.201

Postautor: tomasz g » 10 gru 2018, 02:23

Poproszę 2 sekcję
tomasz g
 
Posty: 126
Rejestracja: 01 gru 2015, 04:01

Re: Wycieczka #40 - Autokarówka Wrocław-Atrakcje - 16.12.201

Postautor: AniaKniazia » 10 gru 2018, 04:35

Ja poproszę sekcję 1:)
AniaKniazia
 
Posty: 28
Rejestracja: 27 paź 2017, 20:12

Re: Wycieczka #40 - Autokarówka Wrocław-Atrakcje - 16.12.201

Postautor: Slawenium » 10 gru 2018, 09:23

A ja poproszę bardzo, ale to bardzo wstępnie 2, bo nie wiem czy w natłoku obowiązków rodzinno- zawodowych zdążę nie być przewodniczką z Białegostoku.

Dobrego tygodnia.
Sławka
Slawenium
 
Posty: 26
Rejestracja: 23 paź 2017, 10:46

Re: Wycieczka #40 - Autokarówka Wrocław-Atrakcje - 16.12.201

Postautor: Ania Stępień » 10 gru 2018, 09:47

Hej. Ja poproszę sekcję 2, bo być może gdzieś będę musiała się dosiąść ...
Ania Stępień
 
Posty: 25
Rejestracja: 22 paź 2017, 16:01

Re: Wycieczka #40 - Autokarówka Wrocław-Atrakcje - 16.12.201

Postautor: Betina » 10 gru 2018, 18:45

Dopisuje sie do 1.
Betina
 
Posty: 34
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:07

Re: Wycieczka #40 - Autokarówka Wrocław-Atrakcje - 16.12.201

Postautor: Agpoli » 10 gru 2018, 19:12

Ja poproszę nr 1, ale na razie też tylko wstępnie. Jeżeli nie uda mi się przygotować dołączę jako słuchacz.
Agpoli
 
Posty: 21
Rejestracja: 25 paź 2017, 08:47

Następna

Wróć do Kurs na przewodnika miejskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

cron