Sudety w filmie

Re: Sudety w filmie

Postautor: Mrozen » 30 cze 2020, 10:36

Nie tylko masła ale i mielonego mięsa. Postać władcy dość kontrowersyjna - niektórzy go posądzają, że już w tych pięknych, piastowskich czasach uległ ideologii LGBT. Nie dość, że niewielu polskich królów to prawdziwi Polacy, to jeszcze taki wstyd.

"Porzuciwszy zamiłowanie do cnót pogrążył się we wszelkich występkach, a ulegając niecnym skłonnościom, jak koń i muł, który nie ma rozumu, ogarnięty złością i niegodziwością, idąc za pożądliwością ciała zamienił chwałę swoją na hańbę, a naturalny sposób życia na taki, który sprzeczny jest z naturą." http://staropolska.pl/sredniowiecze/hag ... elczy.html

Inni uważają, że to tylko duchowni chcieli już we wczesnym średniowieczu wieku używać LGBT do walki politycznej (utwór powstał na konkretne zamówienie).

Trochę z innej półki.

"Agnieszka Holland: mój "Szarlatan" Jan Mikolasek jest Darwinem czeskiego zielarstwa"
https://kultura.gazetaprawna.pl/artykul ... lasek.html

"Výjimečný dar se může člověku stát prokletím. Film Šarlatán Agnieszky Holland míří na Berlinale"
https://vltava.rozhlas.cz/vyjimecny-dar ... nd-8138432

"Agnieszka Hollandová není žádný šarlatán. Začala natáčet chystaný film o českém léčiteli"
https://ct24.ceskatelevize.cz/kultura/2 ... m-o-ceskem

W TVP reżyserka raczej nie występuje - w CT dość często (pewnie są w zmowie z TVN).

Warto pamiętać, że historyczny "Szarlatan" rozpoczynał praktykę pod Górami Orlickimi.

"Třebechovice pod Orebem nejsou jen městem betlémů"
https://pardubice.rozhlas.cz/trebechovi ... mu-6036246

"Trpký osud slavného českého léčitele"
https://www.novinky.cz/zena/styl/clanek ... e-40293136
Awatar użytkownika
Mrozen
Moderator
 
Posty: 1188
Rejestracja: 22 gru 2013, 10:18

Re: Sudety w filmie

Postautor: Darek Wójcik » 30 cze 2020, 15:44

"...Nie tylko masła ale i mielonego mięsa. Postać władcy dość kontrowersyjna - niektórzy go posądzają, że już w tych pięknych, piastowskich czasach uległ ideologii LGBT. Nie dość, że niewielu polskich królów to prawdziwi Polacy, to jeszcze taki wstyd.

"Porzuciwszy zamiłowanie do cnót pogrążył się we wszelkich występkach, a ulegając niecnym skłonnościom, jak koń i muł, który nie ma rozumu, ogarnięty złością i niegodziwością, idąc za pożądliwością ciała zamienił chwałę swoją na hańbę, a naturalny sposób życia na taki, który sprzeczny jest z naturą." http://staropolska.pl/sredniowiecze/hag ... elczy.html..."

Jak Ty z tego tekstu wykombinowałeś LGBT ? Gratuluję fantazji. Kiedyś w XX wieku, w bloku państw "związanych" z ZSRR w każdym temacie widziano potwierdzenie światłych tez Marksa Engelsa i Lenina a w pewnym okresie także Stalina. Mam kilka takich uroczych książek. Czasy się zmieniły ale pomysłowość nie.

Pozdrawiam
Darek Wójcik
Darek Wójcik
 
Posty: 77
Rejestracja: 30 maja 2014, 18:31

Re: Sudety w filmie

Postautor: Mrozen » 30 cze 2020, 17:35

To może wymień Engelsa i Stalina na Długosza lub Wincentego z Kielc. Engels i Stalin o Bolesławie Szczodrym nie pisali chociaż mogli, bo sprawa jest znana od kilkuset lat.

" Skazując Stanisława na śmierć, w następnych wiekach Bolesław, nie tylko stał się w powszechnej opinii jego bezpośrednim zabójcą, ale też człowiekiem szalonym, a nawet nurzającym się w tak plugawych grzechach jak sodomia czy zoofilia."
http://www.historiae.pl/dorobek/P.Sz.To ... islawa.pdf

"Grzech sodomski Bolesława Szczodrego w świetle Roczników Jana Długosza" https://journals.akademicka.pl/studiahi ... /1189/1068

U Długosza jest to "Rok Pański 1076".

"A i król polski Bolesław świadomy swego powodzenia w odnoszeniu zwycięstw, podbijaniu miast,rabowaniu, zdobywaniu łupów i zaszczytów popadł w taką niepohamowaną pychę, że utrudniał dostęp ludziom, którzy się do niego zwracali i wielu osobom dawał odpowiedzi i polecenia przez pośredników. Nie poprzestając na zwykłych miłostkach, popadł w haniebny i plugawy grzech sodomski, naśladując godne potępienia zwyczaje Rusinów (a teraz z Rosjanami to absolutnie nie ma nic wspólnego! - od red.), u których to zboczenie było pospolite."

A jak podejrzewają historycy twórcą tej czarnej legendy był właśnie Wincenty z Kielc (Kielczy), reszta ją tylko ubarwiała i dopisywała nowe szczegóły. Z pytaniem więc o skojarzenia musisz się zwrócić do dawnych kronikarzy i historyków.

Pozdrawiam
Mrozen
Awatar użytkownika
Mrozen
Moderator
 
Posty: 1188
Rejestracja: 22 gru 2013, 10:18

Re: Sudety w filmie

Postautor: Darek Wójcik » 30 cze 2020, 20:52

Być może był homoseksualistą, być może był zoolofilem, nawet pedofilem (filmu jeszcze na ten temat nie zrobiono, cóż nie był księdzem) ale co to ma wspólnego z LGBT? Taka definicja z ulubionego źródła jednego z naszych prezydentów, cytat:
"LGBT (z ang. Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender) – skrótowiec odnoszący się do lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych.

Skrótowiec LGBT ma na celu podkreślenie różnorodności cechującej będące w mniejszości grupy społeczne, tworzone w oparciu o tożsamość seksualną lub płciową. Określa się nim ogół osób, które są odmiennej od heteroseksualnej orientacji seksualnej oraz odmiennej od cisgenderowej tożsamości płciowej. Skrótowiec ma zatem inkluzywny charakter i może być stosowany w odniesieniu do każdego, kto jest nieheteroseksualny lub niecisgenderowy, w tym do osób niebinarnych, nie zaś wyłącznie do osób homoseksualnych, biseksualnych czy transpłciowych.

Aby zaakcentować szeroki zasięg znaczeniowy terminu, popularny wariant LGBTQ zawiera literę oznaczającą tych, którzy identyfikują się jako queer lub nie są pewni swojej tożsamości seksualnej (questioning). Ci, którzy chcą dodatkowo uwzględnić osoby interpłciowe, używają rozszerzonego akronimu LGBTI. Oba akronimy są niekiedy łączone, tworząc jeden wspólny akronim LGBTIQ lub LGBT+, aby objąć spektrum seksualności i tożsamości płciowych.

[b]Termin powstał w latach 60. XX w. w USA. Do powszechnego obiegu wszedł w latach 90[1]."[/b]
"

Jakby długo nie żył, to do lat "60. XX w. " to chyba nie dał rady dotrwać. Za to Lenin wiecznie żywy.

Pozdrawiam
Darek Wójcik
Darek Wójcik
 
Posty: 77
Rejestracja: 30 maja 2014, 18:31

Re: Sudety w filmie

Postautor: Mrozen » 01 lip 2020, 07:37

A który staropolski kronikarz napisał, że Bolesław Szczodry był "homoseksualistą"? Użył któryś tego terminu? A może któryś napisał, że "homoseksualizm" był modny na Rusi?

Naprawdę, bardzo Ci dziękuję za porównywanie moich wpisów do leninizmu.

To jest temat o filmie. Jeśli chcesz kontynuować tę dyskusję załóż osobny wątek.
Awatar użytkownika
Mrozen
Moderator
 
Posty: 1188
Rejestracja: 22 gru 2013, 10:18

Re: Sudety w filmie

Postautor: Mrozen » 01 lip 2020, 20:24

Dzisiaj o 22.35 w TVP Historia ...

"Autor filmu kryminalnego „Złote Koło” nie mógł przypuszczać, jaką rolę w historii Wrocławia odegra ten obraz. Ledwie kilka lat później tytułowa ulica, stanowiąca oś zdarzeń fabuły podpisanej przez Stanisława Wohla, zniknęła z mapy miasta."
https://strefakultury.pl/wydarzenie/kin ... roclawski/

https://www.teleman.pl/tv/Zlote-Kolo-821482
Awatar użytkownika
Mrozen
Moderator
 
Posty: 1188
Rejestracja: 22 gru 2013, 10:18

Re: Sudety w filmie

Postautor: Mrozen » 07 wrz 2020, 11:23

Kręcił filmy także w Sudetach.

"W wieku 82 lat zmarł czeski reżyser, zdobywca Oscara, Jiří Menzel."
https://polskieradio24.pl/5/1223/Artyku ... al-82-lata

"Od aksamitnej rewolucji stopień zidiocenia moich rodaków gwałtownie się pogłębił. Społeczeństwo w coraz większym stopniu ulega wpływom populistów, traci gust, rośnie niechęć do samodzielnego myślenia. Żywiąc się stereotypami, które bez opamiętania serwują tabloidy i telewizja, Czesi gubią rozsądek i niezależność. Głupcami lepiej się rządzi, dobrze się na nich zarabia, łatwiej manipuluje.

Filmowcy też zgłupieli?

Nie. Filmowcy należą do elity, najbardziej wykształconej i świadomej warstwy społeczeństwa, choć oczywiście wśród reżyserów znajdziemy też czarne owce. Kręcą wesołkowate komedyjki, robią kariery w komercyjnych stacjach, uwiarygodniają medialne kłamstwa. To oni odpowiadają za mącenie ludziom w głowach."
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityk ... zorem.read
Awatar użytkownika
Mrozen
Moderator
 
Posty: 1188
Rejestracja: 22 gru 2013, 10:18

Re: Sudety w filmie

Postautor: Mrozen » 13 paź 2020, 15:55

Mrozen pisze:Warto pamiętać, że historyczny "Szarlatan" rozpoczynał praktykę pod Górami Orlickimi.


"Czeska Akademia Filmu i Telewizji wybrała "Szarlatana" Agnieszki Holland jako swojego kandydata do Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy. Informację przekazał we wtorkowym komunikacie Polski Instytut Sztuki Filmowej." https://tvn24.pl/kultura-i-styl/szarlat ... ra-4719476
Awatar użytkownika
Mrozen
Moderator
 
Posty: 1188
Rejestracja: 22 gru 2013, 10:18

Re: Sudety w filmie

Postautor: Mrozen » 03 lis 2020, 10:59

Powstaje nowy film (poprzedni nosił tytuł "Synové hor") o znanej karkonoskiej tragedii.

"Tę historię zna prawie każdy czeski górołaz, a w szczególności Ci z zamiłowaniem do narciarstwa. 24 marca 2019 minie 106 lat od tragicznych zawodów na 50km w których życie stracili Bohumil Hanč i Václav Vrbata." https://prowadek.wordpress.com/2019/03/ ... -rocznica/

Film ma naprawić zakłamywaną od lat historię.
"Hanč, Vrbata a zapomenutý Rath. Jejich příběh křísí film Poslední závod"
https://www.idnes.cz/kultura/film-telev ... mvideo_spm

"Vzniká film Poslední závod o tragické smrti Hanče a Vrbaty. Připomene hrdinu Emericha Ratha"
https://ct24.ceskatelevize.cz/kultura/3 ... u-emericha

"Pravdivý příběh německého hrdiny se neobjevil ani ve filmu Synové hor, který v roce 1956 natočil režisér Čeněk Duba."

Emerich Rath był pomijany, gdyż - jak wielu myśli do tej pory - prawdziwy Niemiec nie może być bohaterem. Niemiec może ewentualnie przepraszać za pradziadków i płacić odszkodowania (oraz produkować limuzyny, którymi - zapewne z obrzydzeniem - poruszają się czołowi politycy).

I niektórzy z tą refleksją (bezustannie walcząc o pokój) wejdą w wiek XXII.
Awatar użytkownika
Mrozen
Moderator
 
Posty: 1188
Rejestracja: 22 gru 2013, 10:18

Re: Sudety w filmie

Postautor: Mrozen » 19 lis 2020, 18:42

"Film przyrodniczy „Góry zrodzone z morza” powstały w ramach cyklu „Dolny Śląsk pełen historii” nagrodzony na 15., jubileuszowym festiwalu FilmAT. Oznacza to, że znalazł się w gronie najlepszych dokumentów i reportaży telewizyjnych w Polsce. Premiera filmu na szklanym ekranie odbyła się w 2018 r., a od niedawna jest on dostępny także na TVP VOD."
https://wroclaw.tvp.pl/50855081/film-tv ... alu-filmat
Awatar użytkownika
Mrozen
Moderator
 
Posty: 1188
Rejestracja: 22 gru 2013, 10:18

Poprzednia

Wróć do Sudety ogólnie i przekrojowo

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron